Obrazek

Bardzo stary HW50 - czy warto w niego inwestować?

ODPOWIEDZ
doktor.art
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2016, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Bardzo stary HW50 - czy warto w niego inwestować?

Post autor: doktor.art »

Jako że jest to mój pierwszy post na forum - serdecznie witam wszystkich użytkowników :)
Jakiś czas temu stałem się posiadaczem HW50, to że jest to dość stary karabinek widać było już na pierwszy rzut oka - i bynajmniej nie mam tu na myśli jakiś konkretnych uszkodzeń mechanicznych ( co prawda tu i ówdzie na oksydzie pojawiły się drobne plamki "rudej" a osada ma kilka nazwijmy to wgnieceń ale ogólnie jest ok.) a nieco inną budowę od obecnie sprzedawanych 50tek. takich jak : brak "recorda", bezpiecznika, ryfownia na osadzie (bez gumowej stopki)itp. Jakie było moje zdziwienie kiedy to po wprowadzeniu na stronie podanej przez jednego z forumowiczów numeru seryjnego okazało się iż jest to najprawdopodobniej sprzęt z lat 70tych :zdziwko:
Z karabinka strzela się całkiem przyjemnie i celnie - pod warunkiem że cel nie jest zbytnio oddalony bo na 30 m jest już zuważalny konretny opad...Fakt że jest to sprzęt w niemieckim limicie a do tego jeszcze starszy odemnie ;) robi swoje...A jako że strzelanie zaczyna mnie wyciągać jak chodzenie po bagnach :lol: chcialbym nieco lepszego sprzętu (bez przesady oczywiście biorąc pod uwagę że dopiero zaczynam swoją przygodę z wiatrówkami) I tutaj pojawia się moje pytanie czy jest sens inwestować w tak stary sprzęt i zrobić konkretny serwis? Czy poprostu pora na zakup czegos z nazwijmy to "czasów obecnych" ?
Będę wdzięczny za wszystkie sugestie
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Tyle w temacie z mojej strony. Poczytaj, poszukaj, popytaj, BO WARTO !!!
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Siema ! :D
Najlepszym rozwiązaniem było by, żeby wiatrówkę "pomacał" któryś z polecanych "tunerów, naprawiaczy" wiatrówek i ocenił, czy warto coś zrobić, czy powiesić na ścianie jako "zabytek". Jesteś ze Śląska (jak napisałeś), więc Waldek - Hogan jest w twojej okolicy KLIKNIJ Popytaj, może się podejmie oględzin i ewentualnej wyceny :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
doktor.art
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2016, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: doktor.art »

Dzięki za zainteresowanie tematem i sugestie.
A mam jeszcze jedno pytanko czy z własnego doświadczenia orientujecie się Panowie czy na przestrzeni lat wymiary karabinków Weihrauch mogły ulec zmianie tzn. chodzi mi o to czy zakupiony np. w AK... nowy tłok wraz z uszczelką, sprężyna z prowadnicą itp. będą pasowały ?Bo różnice konstrukcyjne są zauważalne - w moim "staruszku" uszczelka tłoka jest ze skóry a prowadnica wygląda jak kawałek rurki przecięty na końcu na krzyż i rozgięty...(mam nadzieje że wiadomo o co mi chodzi bo nie miałem pomysły jak inaczej to opisać :hm: )
ODPOWIEDZ