Obrazek

Hw100 310mm vs 410

ODPOWIEDZ
wojtaswww
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2015, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Hw100 310mm vs 410

Post autor: wojtaswww »

Witam poproszę osoby obeznane w temacie, czy warto zainteresować się wersją skróconą? Co to zmienia w celności czy zasięgu?
Byłem już zdecydowany na wersję 410mm ale trafiła się opcja krótkiej.
Wiatrówka ma być już docelową, nie mam zamiaru jej zmieniać a może będę chciał kiedyś wyskoczyć z nią na jakieś zawody, czy krótka wersja będzie strzelać inaczej niż dłuższa?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Czemu zastanawiasz się nad krótką wersją, specjalnie zależy Ci na niej ?.
Jeśli nie, to już się nie zastanawiaj i bierz wersję standardową.
Wersja standardowa jest i tak wystarczająco krótka, bez tłumika mieści się w kufrze 98 cm.
Co za tym przemawia, jedna z ważniejszych rzeczy, ilość strzałów z jednego ładowania. Kupując short-a pozbawiasz się wielkiego komfortu jakim jest przynajmniej 80 stabilnych strzałów. Krótka wersja ma nie tylko krótszą lufę, ale także krótszy kartusz.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
wojtaswww
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2015, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: wojtaswww »

Koval pisze:Czemu zastanawiasz się nad krótką wersją, specjalnie zależy Ci na niej ?.
Jeśli nie, to już się nie zastanawiaj i bierz wersję standardową.
Wersja standardowa jest i tak wystarczająco krótka, bez tłumika mieści się w kufrze 98 cm.
Co za tym przemawia, jedna z ważniejszych rzeczy, ilość strzałów z jednego ładowania. Kupując short-a pozbawiasz się wielkiego komfortu jakim jest przynajmniej 80 stabilnych strzałów. Krótka wersja ma nie tylko krótszą lufę, ale także krótszy kartusz.

Pozdrawiam.
Robert
Krótsza mnie interesuje bo trafiła się okazja.
Z tego co wiem to lufę można zmienić na dłuższą więc postanowiłem zaryzykować.
To prawda z tym mniejszym kartuszem, 4-5 magazynków da się wystrzelać bez "pompowania", ale to akurat nie jest dla mnie minusem. Poza sytuacjami gdzie konkretnie wybieram się na strzelanie to oddaje po naście strzałów i moje strzelanie się kończy bo czas nie pozwala.
Dodatkowo będzie to zestaw z pompką Hilla http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=&id=763
Ktoś ma doświadczenie ile trwa pompowanie, 5-10min?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Eee.. pompka za 1k peelenów..?
Gdzie tu sens?
za ok 8 stówek możesz mieć butlę 12L 300 bar która starczy Ci na conajmniej miesiąc intensywnego strzelania
http://www.butle-nurkowe.pl/Cenniki.html

Zaleta - celniejsze strzelanie - jakoś sobie nie wyobrażam trafienia w puszkę na 50m po napompowaniu kartusza.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Napisz do Marka (Do_centa) na beżowym.
Miał shorta i na Zawody musiał tachać butlę z tlenem :hihi: jak się z apowietrzył
Albo powietrze w kartuszu mu się koczyło w połowie toru :lol:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
wojtaswww
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2015, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: wojtaswww »

Mamutowicz pisze:Eee.. pompka za 1k peelenów..?
Gdzie tu sens?
za ok 8 stówek możesz mieć butlę 12L 300 bar która starczy Ci na conajmniej miesiąc intensywnego strzelania
http://www.butle-nurkowe.pl/Cenniki.html

Zaleta - celniejsze strzelanie - jakoś sobie nie wyobrażam trafienia w puszkę na 50m po napompowaniu kartusza.. :hihi:
Pompkę mam za 600pln...
Z braku miejsca to dla mnie lepsze rozwiązanie niż ciężka i spora butla... a i tak w praktyce okaże się na ile to dobre rozwiązanie, przynajmniej na codzień powinno być ok.
Podobno 50 ruchów wystarczy do napompowania kartusza.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Marek nosił 1l butelkę :lol:
A jak raz przynieśli pompkę to się czerwony zrobił zanim kartusz nabił
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
pmtpriv
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:42
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: pmtpriv »

Z krótkiego HW 100 można zrobić coś takiego:
HW 100 custom

Jeżeli chodzi o nabijanie kartusza, to osobiście korzystam z pompki i 2 kartuszy, pompuję je dzień wcześniej, więc na strzelaniu łapki mi się już nie trzęsą.
Pozdrawiam
Piotrek
wojtaswww
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2015, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: wojtaswww »

Sprzęt już jest, prezentuje się super i teraz refleksje.
Napompowałem raz kartusz, jakieś 3-5 min to trwa, gdyby się spiąć to nawet mniej, ale... po 2 napompowaniach nie ma opcji oddania celnego strzału. Energia potrzebna do napompowania jest potrzebna naprawdę spora. Byłem w garniturze to po jednym razie cały się spociłem.
Co to oznacza: jak jadę na strzelanie z napompowanym to oddam 60strzałów, potem kolejne tyle i więcej celnie nie postrzelam bo będą się trzęsły łapy... zwykle jednak nie strzelam sam a ze znajomym/znajomymi i wiatrówkę za każdym razem może pompować ktoś inny.

Po HW35 skrócona wersja HW100 wydaje mi się zabawnie mała i lekka, jak zabaweczka.
ODPOWIEDZ