Obrazek

HW97K z iweb-a, prośba o rade

Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

HW97K z iweb-a, prośba o rade

Post autor: virus »

Witam
Nie wiedzialem gdzie to wrzucić wiec piszę tutaj.
Jestem chwilowo w trakcie dogadywania się z osoba o nicku tomaszo.
Facet wystawia ten karabinek na sprzedaż:
HW97K
wysłałem mu maila, rozmawialem z nim telefonicznie i niby okej, ale:
1 - usiłował mnie namówić na wpłate na konto 1250 zł on pokryje koszty przesyłki, a wyraźnie wczesniej prosiłem o wysyłke pobraniową bo to jednak jest troche kasy
2- prosiłem o związanie się przez allegro aukcją, i tak sie też stało z tym, że dane allegrowicza nie pokrywaja się, chociażby imię sprzedawcy, a do tego miejścowość z allegro to INTERNET - bez komentarza
3 - wysłałem maila z prośbą o wyjaśnienia, z zapytaniem czy jednak nie wysłałby za pobraniem (mam na allegro~250 pozytywów wiec paczkę z pewnością bym odebrał) - też żadnego odzewu
4 - wysłałem jeszcze jednego priv-a z zapytaniem, czy mógłbym przyjechąć po karabinek osobiście i znowu nic

Nie chce nikogo oczerniać ani nic z tych rzeczy, ale 1250 zeta nie leży na ulicy stąd moje podejrzenia. Ogólnie dużo rzeczy już na allegro widziałem i wiem doskonale kiedy ktoś coś kręci. Stad własnie moje pytanie, czy ktos z tego forum zna tego uzytkownika i może mi coś o nim napisać. Sam wiem już tyle, że albo po HW pojade albo za pobraniem, kasy na konto na pewno nie przeleje bo za dużo zamieszania. Może to tylko moje wrażenie, ale wiele rzeczy na to wskazuje że sprzedający ma nieczyste intencje
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Witam, to nie tomaszo sprzedaje karabinek i z tego co pamiętam napisał żeby nie wysyłać PW i emaili bo on nie odpowiada tylko podaje telefon do właściwego posiadacza tego HW.

Jak widać usunął te informacje ale tak było napisane i taka jest prawda :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2007, 16:02 przez Maniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no własnie że nic takiego nie napisał.
A coś więcej na temat tej drugiej osoby?
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Jak wyżej.

tomaszo wydaje się być wporządku, jak i na iwebie tak i na elektrodzie gdzie jest moderatorem. Choć za właściciela HW nikt nie poręczy.
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no własnie. Za dużo kasy żeby ryzykować. Równie dobrze mogę dać komuś kase na ulicy i też jej nie będę miał. Poczekam az się do mnie odezwie i zobaczymy czy się zgodzi na odbiór osobisty. Swoją droga to dziwne, że osoba posiadające dopasione HW nie jest zarejestrowana na iwebie
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

PW i email nie odpowie na 99%, pozostaje dzwonić. Masz racje, to za dużo kasy żeby ryzykować. Tym bardziej że niema o tym gościu żadnych informacji. Z kolei wydaje mi się że tomaszo nie wystawił by jakiejś niesprawdzonej podpuchy, chociaż kto wie, to tylko moje zdanie. Dzwoń i nalegaj, jak nie chce to nie. kij mu w oko :). Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-01-21, 16:22 ]
o kurde!! dopatrzałem się następującej rzeczy: to nie tomaszo tylko tomaszoo. tomaszo jest z częstochowy a tomaszoo ze szczecina. W takim razie cofam to co napisałem. To podpucha!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

pożyjemy zobaczymy. Jak się dowiem coś więcej to napisze jak to się wszystko skończyło
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

w sumie takie same obawy jak masz Ty ma też druga strona dlatego woła o przelew, więc kwestia dogadania pozostaje otwarta, Tomaszoo ma długi ale z racji ilości postów mały staż na forum i nie można też z góry zakładać że ma niecne zamiary, jeśli masz obawy negocjuj kupno przez allegro tyle ze koszty mogą wzrosnąć ze względu na prowizję, jadąc samemu po karabinek koszt dojazdu też nie w kij dmuchał bo bedzie ze 400km takze i tak źle i tak niedobrze, najlepszym rozwiązaniem byłaby wysyłka za pobraniem przy odbiorze - naturalnie ubezpieczenie w standardzie - wilk syty i owca cała :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no właśnie pisałem o takiej formie realizacji na początku bo mógłbym sobie paczkę przy listonoszu otworzyć, ale facet narzucał mi wpłatę na konto. Swoją drogą zawsze mogę wsiąść w pociąg i zapłacic za bilet ze 40 złotych w obie strony i odebrac osobiście. Też mu o tym pisałem i też żadnego odzewu.
stworek5, ja nie zakładam z góry że to próba naciągnięcia, ale wiele rzeczy wskazuje własnie na to. Działając na allegro od 3 lat widziałem już tyle dziwnych rzeczy, że człowiem jak ma głowe na karku to poźniej już czuje że coś nie gra. No i właśnie tak mam w tym przypadku,
Co do użytkownika tomaszoo to pierwsza rzeczą jaką zrobiłem to było właśnie sprawdzenie ilości postów i przyrycie ich wszystkich
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jasne, jesli masz obawy to zrezygnuj, trafi się niejedna okazja :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

tylko, że ten był już taaaaaki dopieszczony :(
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

nic na siłe, pospiech nie jest wskazany przy zakupie, ja czekałem na okazję, już nawet negocjowałem Hatsana i widzisz co mam w stopce ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

to to akurat wiem. Mi przeszedł koło nosa TX200, widziałem ze poszedł na allegro za 1280 zeta, ale jeszcze wtedy kasy nie mialem. Teraz mam to nie ma, kusi mnie zeby poczekac ale z drugiej strony to juz wtedy bedzie 1,4 -1,5 a to troche za dużo

[ Dodano: 2007-01-21, 20:39 ]
sprawa się wyjaśniła. Jednak bedzie HW:)
co i tak nie zmienia faktu, że wszystko było dość mocno zagmatwane

[ Dodano: 2007-01-25, 20:45 ]
co tu dużo mówić :) jednak niepotrzebnie panikowałem :)
Karabinek w stanie bajecznym i strzela tak samo :)
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Virus pisze:
Karabinek w stanie bajecznym i strzela tak samo :)
Od tomaszoo? Znam kolegę osobiście. Miał swego czasu HW50.
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no tak, od Tomaszoo :) ja już tez znam kolegę osobiście :)
A HW sprawuje sie wyśmienićie :) sprzęt przerósł moje najśmielsze oczekiwania :)
ODPOWIEDZ