Obrazek

HW-70 - łamaniec na krótko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

HW-70 - łamaniec na krótko

Post autor: maniek26 »

Witajcie wszyscy
Sprzedałem mój pierwszy karabinek, Slavia 631 i postanowiłem coś kupić. W ten sposób trafilem na aledrogo na HW-70, parę SMS, klik, przelew i po 2 dniach jest u mnie
Postanowiłem założyć temat bo jest ich bardzo malo w naszym języku a zawsze kilka nowych zdjęć może nakierować niepewną i zainteresowaną osobę.
Poniżej wklejam kilka zdjęć. Ogolne pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, sprzęt dobrze leży w dłoni a przy okazji jest zwarty i świetnie spasowany.
Od poprzedniego właściciela wiem ze po kupnie wymienił uszczelkę tłoka oraz lufy a także wymienił sprężynę i prowadnicę w komplecie chyba z kapeluszem(jakoś tak zrozumiałem przez telefon - zobacze jak go rozkręce) dodatkowo pistolet został sprowadzony z Niemiec od poprzedniego właściciela. Nie wiadomo ilu ich juz było ale w komplecie jest pudełko świetnie zachowane ze zgadzajacym się numerem seryjnym, 2 oryginalne niemieckie instrukcje oraz rachunek z 1974 roku ... Wystawiony przez sklep który do dziś istnieje. Nie wiem tylko czy numer seryjny zgadza się z rokiem wystawienia rachunku ale cena na rachunku jest ok
Pozostało mi postrzelać ale to dopiero w weekend. Obiecuje filmik na YouTube. Są tam tylko 2 kiepskie nagrania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znalazłem ciekawe informacje na temat cen z tamtych lat. Jako ze było to kilka dobrych lat przed moimi narodzinami to opieram się na google. Jesli ktoś bardziej doświadczony pamięta zarobki i przeliczniki zapraszam do dyskusji.
Przed wejściem euro 1DM = ok. 2zł ale to było po 2000 roku a ciekawi mnie cena w około 1970. Podobno w tamtych czasach 1$ = ok.2,5DM. Czyli sprzęt kosztował około 33$. Kiedyś ktoś z rodziny mówił mi ze zarabiał około 15-20$ na miesiąc. Czyli dla przecietnego polaka to były 2 wypłaty!!!
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Dariusz Ozga
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2017, 4:20

Re: HW-70 - łamaniec na krótko

Post autor: Dariusz Ozga »

Hej nie chcesz sprzedać hw 70?
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Re: HW-70 - łamaniec na krótko

Post autor: maniek26 »

Troche z opuznieniem ale odpisuje. ;)
Nie planuje sprzedawac - takich bawidelek szkoda sie pozbywac. Powodzenia w poszukiwaniach
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Micius
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2018, 10:14
Lokalizacja: Gdynia

Re: HW-70 - łamaniec na krótko

Post autor: Micius »

Posiadam dokładnie takiego samego. Dla mnie ekstra, w porównaniu z łucznikiem wz 70 przewidywalny, potulny.
Micius
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2018, 10:14
Lokalizacja: Gdynia

Re: HW-70 - łamaniec na krótko

Post autor: Micius »

Czy może któryś z kolegów pomierzył ile to w oryginale ma Juli ? U mnie wychodzi w tej chwili ok.2,5 i nie wiem czy to normalne
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Re: HW-70 - łamaniec na krótko

Post autor: maniek26 »

Mysle ze to normalna wartosc, po 30 metrow mozna srucinki lapac do czapki :) Ale odpowiadajac na pytanie to nie mierzylem nigdy
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: HW-70 - łamaniec na krótko

Post autor: Mamutowicz »

Qrde.. ale patrząc na te focie to tak myślę.. raptem 2 lata młodszy odemnie a jak sie trzyma.. Dalej ładny i zgrabny, lufę ma prostą.. Heh.. ;(
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Re: HW-70 - łamaniec na krótko

Post autor: maniek26 »

Lufe ma prosta bo nie uzywana HAHAHA.
Swoja droga przez ostatnie 2-3 lata sprzet lezy gdzies w pudelku, jak bede nastepnym razem w Polsce to musze go odkurzyc i przypomniec sobie jak to strzela.
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
ODPOWIEDZ