Obrazek

Weihrauch HW95

Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Spokojnie , trza się cofnąć w czasie i przypomnieć swój pierwszy raz :). Jutro już będzie inna bajka :) . Trza ćwiczyć powtarzalny chwyt , składanie się do baki itd itd . A roweryk gumy nie złapie . Powodzenia . A może i sąsiadka na jakiego ogórca się załapie :) .
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Z postawy stojącej jest bardzo trudno uzyskac dobre skupienie, więc na początek to całkiem dobry rezultat.
Sam miałem nie lepszy z prosporta na strzelnicy sportowej.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
enki
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: enki »

Jaką polecalibyście optykę na HW95, która ma regulowaną paralaxę, w cenie do 600zł?
Oraz jaki montaż w cenie do 100zł ?

Mam na oku LEAPERS 3-9X32 AO.
Weihrauch HW95 4,5mm
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Na iwebie jest DOT za 650 PLN :hm: To bardzo dobra cena i fajna luneta.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jeszcze tutaj: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=189473#189473 ale chyba sie dogadają.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Myślę, że będzie moja... :D
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
enki
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: enki »

No w sumie niezła promocja była na tego DOT'a, ale ten Leapers chyba nie jest zły? Czytałem opinie na forum i ludzie sobie chwalą. Tylko jaki montaż na HW95 ? Skłaniał bym się ku Montaż jednoczęściowy Leapers AccuShot średni 1''/11mm.
Weihrauch HW95 4,5mm
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Sportsmatch op25c i... Święty spokój.
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

debowy pisze:Sportsmatch op25c i... Święty spokój.
Dokładnie, a luneta to nawet DeltaOptical Classic będzie super :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Marcino
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 22:12

HW95 pytanie o moc wiatrówki

Post autor: Marcino »

Witajcie :) nowy tu jestem, choć stary wiekiem ;)
i od razu mam pytanko co do mocy HW95.
Ale może na początek nieco historii. Ostatni raz miałem styczność z wiatrówkami w czasach PRL jak jeszcze wymagały zezwolenia, wtedy trochę strzelałem z wiatrówek łucznika i rosyjskich. Potem przyszły studia, robota i takie tam inne prozy życia zapomniałem :) Ostatnio coś mnie podkusiło (może sytuacja u naszych "przyjaciół" Ukraińców ;) ) żeby wrócić do strzelania.
A teraz do sedna.
na początku chciałem jakąs prostą i tanią chinkę, ale mam zwykle w zwyczaju poczytać co nieco o tym co mam zamiar kupić, więc chinka odpadła, potem miałem jeszcze fazę na Slavię 631, potem chciałem 634, następnie zawiesiłem wzrok na wyższych Hatsanach, a stanęło na HW :)
Kupiłem takowy 3 dni temu używkę z optyką (paragon z tego roku) od kolegi, który dał ogłoszenie na e-tawernie. Wszystko poszło gładko, kurier przywiózł sprzet w całości, wieczorkiem do piwnicy na testy i niemiłe rozczarowanie :(
HW95 nie ma mocy ! śrut JSB nie potrafi przebić gazety "podwodny świat", robi milimetr, może dwa milimetry dziurkę w miękkiej sosnowej desce, w blok czystej stearyny, której używałem do smarowania nart wchodzi na 1cm. Wszystko to z odegłości 5-6 metrów. Jak na tuning u Hogana, który podobno przeszła to jakaś tragedia jest bo dziurki w desce są takie same jak przy strzelaniu kulkami BB z pistoletu na CO2. "luksusowy" miedziowany śrut H&N Sport 4.5 mm nawet nie drgnał w lufie i musiałem go delikatnie bybić wyciorem.
Pytanie brzmi :) co jest nie tak, gdzie to naprawić i ile mnie to będzie kosztować ?

pozdrawiam
Marcino
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Hej! Na początku sprawdź uszczelkę lufy (tam gdzie się śrut wtyka), może być tak, że nie uszczelnia jak trzeba . I napisz skąd jesteś, to ułatwi porady :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Marcino
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 22:12

Post autor: Marcino »

Qbuś pisze:Hej! Na początku sprawdź uszczelkę lufy (tam gdzie się śrut wtyka), może być tak, że nie uszczelnia jak trzeba . I napisz skąd jesteś, to ułatwi porady :) .
uszczelka wygląda na OK (mogę potem zrobić zdjęcie i wrzucić)
jestem z Chełma ( do "przyjaciół" mam 20km ;) )
no dobra, mam zdjęcie
http://tnij.org/uszczelkahw
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

Skoro uszczelka portu jest ok, to nie ma wyjścia, musisz rozkręcić karabinek .
Po rozbiórce zobaczysz jakie jest napięcie wstepne sprężyny (bo może siadła całkowicie), i przy okazji ocenisz stan uszczelki tłoka.

Przed złożeniem obowiązkowo wymyj całość w benzynie ekstarkcyjnej i delikatnie przesmaruj.
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Marcino
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 22:12

Post autor: Marcino »

Greyo pisze:Skoro uszczelka portu jest ok, to nie ma wyjścia, musisz rozkręcić karabinek .
Po rozbiórce zobaczysz jakie jest napięcie wstepne sprężyny (bo może siadła całkowicie), i przy okazji ocenisz stan uszczelki tłoka.

Przed złożeniem obowiązkowo wymyj całość w benzynie ekstarkcyjnej i delikatnie przesmaruj.
zostawię to dla zawodowca :)
jestem umówiony z Hoganem na wysyłkę tego za tydzień, bo z objawów, które mu opisałem karabinek jest uszkodzony na 100%. Szkoda tylko, że "kolega" który tutaj dał ogłoszenie zapomniał o tym powiedzieć i zapewniał na 100% że wszystko jest OK. Takie wałki niestety są normą na "aledrogo" ale nie przypuszczałem, że i tutaj cos takiego mnie spotka ...
Karabinek wg słów sprzedającego był na tuningu u Hogana, jak wyślę to się dowiem czy naprawdę był czy to tylko taki tekst nic nie kosztujący jak "nic nie puka nic nie stuka" albo "stan idealny"
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

ODPOWIEDZ