Obrazek

Weihrauch HW95

Marcino
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 22:12

Post autor: Marcino »

Vickers82 pisze:To stąd kupione?

http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=13980
tak
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

To było tam coś o papierach i gwarancji więc powinno być zaznaczone czy był tuning czy nie.
Marcino
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 22:12

Post autor: Marcino »

Vickers82 pisze:To było tam coś o papierach i gwarancji więc powinno być zaznaczone czy był tuning czy nie.
sprawdze jutro dokładnie

sprawdziłem -
na karcie gwarancyjnej jest adnotacja, że tuning został wykonany 07.04.2015 u Adama Bromm "Hogana" więc był zrobiony faktycznie
w linku jest zdjęcie dziurek w parafinie z pięciu metrów śrut JSB 4.5 z HW95 i pistolet na kluki BB i CO2 (trzeci magazynek czyli oko 50 kulka od założenia naboju CO2) - sami oceńcie czy to normalne zachowanie dla HW95 ?
http://tnij.org/dziury3


wznawiam wątek - informacyjnie.
Jako, że Hogan po dwóch telefonach przestał odbierać ode mnie telefony, po odczekaniu miesiąca i stwierdzeniu, że nie ma na co czekać dotarłem do lokalnego rusznikarza. Ten rozebrał karabinek i "lekko" się zdziwił na to co zobaczył w środku. Karabinek nie był poddany ŻADNEMU tuningowi. Nie był nawet przeglądnięty po opuszczeniu fabryki, a jeśli był to robił kompletny nie mający o tym pojęcia partacz. Sprężyna była fabryczna 7J na rynek niemiecki i takiej ilości lepkiej mazi, mającej robić za smar, że po prostu nie miało prawa to działać. Po wymianie sprężyny, wyczyszczeniu i ponownym przesmarowaniu karabinek wrócił do zycia. A teraz kwestie dwie ...
Sprzedający doskonale wiedział, że sprzedaje niesprawny sprzęt i żadne ściemy tego nie zmienią (rusznikarz mówi, że spokojnie mogę oddac temat do sądu jak mam kopie maili z opisem sprzętu ( a mam) gdyż on chętnie będzie świadkiem i posiada dokumentację )
kwestia druga - na gwarancji jest odnotowany fakt poddania karabinka tuningowi, co w świetle powyższych faktów jest poświadczeniem nieprawdy. Pytanie na którym etapie pojawiło się oszustwo ? Czy sklep który wysłał sprzęt do Hogana tego nie zrobił, a tylko podpisał, że zrobił ? czy fałszerstwa dokonał już po zakupie sam nabywca ? czy też może Hoganowi przytrafiła się wpadka ? nie wiem po prostu ...
W każdym razie jeśli podpis jest sfałszowany to KK przewiduje do 8 lat "sanatorium" ...
poniżej link z adnotacją o tuningu.
https://drive.google.com/file/d/1LNjdnx ... sp=sharing

[ Dodano: Wto 29 Wrz, 2015 12:59 ]
Vickers82 pisze:To było tam coś o papierach i gwarancji więc powinno być zaznaczone czy był tuning czy nie.


taaak ... "kolega" dodatkowo nie wspomniał słowem, że sprzedaje wersję na rynek niemiecki ...
tak czy siak oszust.
Wiatrówka wylądowała u Dębowego, mam nadzieję, że w końcu dostanę coś co strzela, choć włożona pieniądze będą porównywalne z ceną za nową. Szlag mnie trafia, że dałem się tak naciąć i to tutaj :(
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Wiatrówka była u Hogana, o czym świadczyły typowe rozwiązania, które tylko on stosuje. Pytanie tylko KIEDY. Często widzi się ogłoszenia, że wiatrówka jest po tuningu, jednak to nie wystarczy, żeby zagwarantować jej poprawną pracę przez dłuższy czas - wiatrówkę należy co sezon przeglądać, czyścić, wymieniać smary. Bez dbałości o sprzęt kończy się jak większość kupujących samochody z drugiej ręki - niby zadbany, ale właściciel myślał o sprzedaży od kilku lat i nic na bieżąco nie robił.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

na karcie gwarancyjnej jest adnotacja, że tuning został wykonany 07.04.2015 u Adama Bromm "Hogana"
niby zadbany, ale właściciel myślał o sprzedaży od kilku lat i nic na bieżąco nie robił.
Ja tu czegoś nie rozumiem. Przecież od kwietnia minęło pół roku.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
MI-6
Posty: 122
Rejestracja: 15 paź 2012, 7:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MI-6 »

Marcino pisze:taaak ... "kolega" dodatkowo nie wspomniał słowem, że sprzedaje wersję na rynek niemiecki ...
tak czy siak oszust.
Nie chciałbym tutaj stawać po czyjejś stronie, ani nikogo bronić, ale sprzedający miał w ogłoszeniu, że karabinek zakupiony w AK, więc to tzw "F"-ka. W tym przypadku nie wprowadził Ciebie w błąd.

Przy okazji wiesz czym się różni F-ka od wersji exportowej np. z Incorsy ?
Na pewno nie celnością...

No, ale jak Ci teraz Maciek sprzęcik dopieści to będziesz zadowolony :)
HW97KT + Burris Timberline 4.5-14x32
FWB LP100
Marcino
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 22:12

Post autor: Marcino »

Spirit pisze:
na karcie gwarancyjnej jest adnotacja, że tuning został wykonany 07.04.2015 u Adama Bromm "Hogana"
niby zadbany, ale właściciel myślał o sprzedaży od kilku lat i nic na bieżąco nie robił.
Ja tu czegoś nie rozumiem. Przecież od kwietnia minęło pół roku.
dokładnie
wg papierów wiatrówka ma pół roku ...
jak ją wysłałem do Dębowego była jak pisałem po wymianie sprężyny na oryginalną używkę. Mogę zrobić zdjęcie tego co było włożone ...

[ Dodano: Czw 08 Paź, 2015 07:51 ]
Nie chciałbym tutaj stawać po czyjejś stronie, ani nikogo bronić, ale sprzedający miał w ogłoszeniu, że karabinek zakupiony w AK, więc to tzw "F"-ka. W tym przypadku nie wprowadził Ciebie w błąd.
pewnie to oczywiste, że AK sprzedaje wyroby na rynek niemiecki ale ja nie musiałem o tym wiedzieć. Po prostu uznałem, że coś co jest legalnie i na paragon w polskim sklepie sprzedawane w PL jest dostosowane na polskich limitów. Dodatkowym pytaniem pozostaje dlaczego Hogan zostawił krótszą niemiecką sprężynę LUB dlaczego sprzedający przed sprzedażą wyjął tą co wstawił Hogan i założył 7-julowy oryginał ? Kolejnym otwartym pytaniem jest skąd wzięła się tam olbrzymia ilośc lepkiej mazi zamulającej tylko pracę sprężyny ? Sam to widziałem, jak gość który zmienił mi sprężynę mi to pokazał. (teraz żałuje, że nie zrobiłem zdjęcia ... :( ) tego chyba się już nie dowiemy, chyba że Hogan zechce się wypowiedzieć ...
W każdym razie coś po Hoganie musiało być kręcone bo kultura pracy tuż po zakupie i po powrocie od Dębowego jest NIEPORÓWNYWALNA po prostu
No, ale jak Ci teraz Maciek sprzęcik dopieści to będziesz zadowolony :)
taaa ...
dopiero teraz czuje, że mam jakiegoś Weihraucha, a nie chinkę za stówkę :D
kultura pracy jest za...sta po prostu ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

W AK Hobby Tunning (jeśli był zamówiony) był robiony przez Hogana - potwierdził to Maciek zresztą w swoim poście.
Troche dziwne mi sie więc wydaje sywierdzenie że
Marcino pisze:[...]Karabinek nie był poddany ŻADNEMU tuningowi. Nie był nawet przeglądnięty po opuszczeniu fabryki, a jeśli był to robił kompletny nie mający o tym pojęcia partacz. Sprężyna była fabryczna 7J na rynek niemiecki i takiej ilości lepkiej mazi, mającej robić za smar, że po prostu nie miało prawa to działać. P[...]

Trochę się to kłóci z tym co mówi Dębowy.. a Jemu ufam bardziej niż jakiemuś "rusznikarzowi"..
Jakoś tez nie chce mi się wierzyć żeby Hogan odwalił taka maniane przy tunningu.. Reputacja nie pozwala na kichę..
Więc prawdopodobnie było tam "coś" pomiędzy tunningiem a sprzedażą..
Może sprężyna zdechła i sprzedawca wymienił na "oryginał" przy okazji wypełniając ubytki towotem..?
Ja bym na Twoim miejscu skontaktował się ze sprzedającym..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Marcino
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 22:12

Post autor: Marcino »

Mamutowicz pisze:W AK Hobby Tunning (jeśli był zamówiony) był robiony przez Hogana - potwierdził to Maciek zresztą w swoim poście.
Troche dziwne mi sie więc wydaje sywierdzenie że
Marcino pisze:[...]Karabinek nie był poddany ŻADNEMU tuningowi. Nie był nawet przeglądnięty po opuszczeniu fabryki, a jeśli był to robił kompletny nie mający o tym pojęcia partacz. Sprężyna była fabryczna 7J na rynek niemiecki i takiej ilości lepkiej mazi, mającej robić za smar, że po prostu nie miało prawa to działać. P[...]

Trochę się to kłóci z tym co mówi Dębowy.. a Jemu ufam bardziej niż jakiemuś "rusznikarzowi"..
Jakoś tez nie chce mi się wierzyć żeby Hogan odwalił taka maniane przy tunningu.. Reputacja nie pozwala na kichę..
Więc prawdopodobnie było tam "coś" pomiędzy tunningiem a sprzedażą..
Może sprężyna zdechła i sprzedawca wymienił na "oryginał" przy okazji wypełniając ubytki towotem..?
Ja bym na Twoim miejscu skontaktował się ze sprzedającym..
tak jak pisałem, rusznikarz nie miał za bardzo pojęcia o wiatrówkach bo się tym nie zajmuje po prostu. Poprosiłem go o wymianę sprężyny chociaż na tą, którą dostałem od brata (używka oryginał HW). Rozkręcił, obejrzał, przeczyścił i zmienił sprężynę. Więcej wymagać nie mogłem i nadal nie pracowała tak jak HW77 mojego brata po tuningu u Hogana, mimo, że jest w papierach adnotacja. Jak wcześniej pisałem Hogan najpierw był na urlopie potem gadałem tylko z cyfrową sekretarką, dlatego zdecydowałem się na wysyłke sprzętu do Dębowego i nie żałuję :)
Osobną sprawą jest co się stało między tuningiem a momentem sprzedaży, a było to tylko 4 miesiące ...
Awatar użytkownika
hogan
Posty: 68
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: hogan »

Marcino pisze: Więcej wymagać nie mogłem i nadal nie pracowała tak jak HW77 mojego brata po tuningu u Hogana, mimo, że jest w papierach adnotacja. ..
Piszę teraz bo tego nie widziałem, fajne jaja :)
No ale cytat, mówi sam za siebie.
Nie ma opcji, nie było i nie będzie żebym komuś wcisnął sprężynę 7 J zamiast 17 J.
No, ale sytuacja mnie wcale nie dziwi, połowa sprzętów na Allegro jest po mnie :)
Czego to ludzie nie wymyślą by sprzedać sprzęt, lub by sprzedać drożej, na to uważajcie i nie dajcie się robić w konia, piszę ogólnie.
Gdy sprzęt jest kupiony w AK i robiony u mnie, pomijając osoby trzecie ( czytaj - innych właścicieli którzy grzebali w sprzęcie, częsta przypadłość ) oczywiście dalej byłaby gwarancja, którą za zwyczaj usuwam ja.
Tak że bądźcie czujni i nie kupujcie w ciemno, bo potem jest jak jest.
Najlepiej z odbiorem osobistym, odkręcić drewienko i widać mój ślizg na tłoku, zaś od stycznia tego roku, we wszystkich karabinkach są/zakładam prowadnice z kanałem smarującym mojego pomysłu, które też są widoczne przez rowek naciągu w korpusie :
Obrazek

Obrazek

Obrazek[/quote]

Dodam jeszcze że, od połowy marca tego roku kupując w Akhobby z moim tuningiem, sprężyny są najnowszej generacji, lepsze od Otevy 75 i nie tylko.
www.airgunservice.pl
Pozdrawiam Waldemar.
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Mam takie pytanko. A w HW95 robisz Waldku ślizgi na tłoku? Bo u mnie nie ma :(

I pytanko nr 2 :) w razie czego można dokupić u Ciebie osobno prowadnice i spręzynę?
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
ODPOWIEDZ