Obrazek

Czy warto zmienic HW95 na cos innego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Czy warto zmienic HW95 na cos innego

Post autor: swinka »

Hej

Pisałem na iwebie ale Was też bym chciał zapytac. Mam od sierpnia 2013 HW95 po hoganie i do dziś mam problemy z jego opanowaniem. Energie ma ok 14.3J. Na strzelnicy na 20m siedząc mam np. 2 strzały w punkt potem nagle prawa góra potem lewa góra. Pewno są to oczywiscie moje błędy, ale jest to trochę irytujące. Czy jest tu wina także mała waga karabinka przez co ciężej go opanować?
Czy myślicie że warto by było zmienić karabinek? Myślałem o TX200 lub HW97 i od razu mówie, że nie mam kasy na oba;) Czy może po prostu muszę jeszcze trenować i taka zmiana nie ma sensu. Karabinek do Hft :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Odpowiedź jest jedna i banalna zmiana kategorii na HFT 1 .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Ale PCP w ogóle mnie nie interesuje. Też już usłyszałem by kupić S400, ale po prostu mnie to nie ciągnie więc bez sensu na siłę zmieniać kategorie :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

To może (nie musi) być kwestia wagi, ale też błędu paralaksy i braku poprawnego złożenia..
Ta HW95 powinna jednak być porównywalna jakościowo i celnościowo TX200 czy HW97 ..
Jeśli chcesz wybrać pomiędzy nimi - to ja poradzę.. postrzelać z obu i sprawdzić który lepiej leży. tyle, że poza Wierzbinem to z Bielska chyba nie ma nikogo.. No.. ja bym był z okolic jakby mnie Halny za kanał nie wydmuchał.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Też obstawiam chyba na paralakse (której regulacji nie ma w DOCu) i mój błąd. W Bielsku to wszyscy z PCP strzelają, ino ja czarna owca się zachowałem ;) Choć chłopaki mówią, że jeszcze nie wiem że będę chciał PCP ;)

A z ciekawości z innej beczki (za to pytanie dostałem zj** na iwebie że nie mam zapału :D). Jak wygląda kwestia zużywania się zatrzasków w łamanych karabinkach? Czy dotyczy to tylko chinek?
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Moim zdaniem dotyczy to wiatrówek wykonanych ze słabych materiałów, a takie najczęściej są produkowane w Chinach.
Wracając do tematu, powinieneś spróbować postrzelać z kilku innych wiatrówek klasy HW97, PS i TX. Sam zobaczysz czy będzie lepiej z innej sprężyny.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wojciech, strzelaj z HW95 i co bardzo ważne, patrz na błąd paralaksy w swojej Delcie. Nie jest duży, ale wystarczy się źle złożyć do strzału i efekt masz taki jak pisałeś.
Miałem swego czasu HW98 w 15J i to był dziurkacz. Na 20m śrut nie wychodził poza obręb 20gr przy strzelaniu "takim se" bez spiny. Twój HW95 to praktycznie to samo co 98, ale mnie do błędu paralaksy było łatwiej się składać, bo baka i stopka była regulowana.
Prędzej bym się doszukiwał zmiany celownika np. na Weavera RV9 lub Burrisa Timberline.

Zawias się kiedyś wyrobi. Ale na pewno nie w tej dekadzie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 342
Rejestracja: 01 sie 2011, 20:42
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: unkas »

Wojtek poza tym proponuję żebyś strzelał "trenował" z takiej pozycji z jakiej strzelasz na zawodach, tzn. najczęściej z leżącej, klęczka i stojak a nie z siedzącej.
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

miałem HW95 przez około rok i z niego 'posiałem' chyna najwięcej śrutu ze wszystkich swoich wiatrówek.
kiedy ją sprzedawałem wydawało mi się, że już strzelam OK ale dzisiaj po dwóch latach od tamtej pory i kilkunastu pudełkach wiem, że to ja ją ograniczałem a nie ona mnie.
IMO trochę brakuje jej baki do lunety ale to można leczyć nową osadą lub taniej podkładką na bakę.
nie ma w niej nic co przeszkodziłoby mieścić się w 50gr na 30-35m 'bez spiny' więc odpowiedz sobie czy zrobiłeś już wszystko.
matjas
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Dzięki za słowa otuchy. Już się przeprosiłem z moją HW95 :)

@Marek
Już zmieniłem lupę, ale nie miałem okazji strzelać ;( Mam Vortexa Diamondback 4-12x40 AO :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Bardzo zacnie :)
W piątek przyjdź na Wiarusa, to obakamy ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ