Obrazek

Nowe szaty "wiedzmy"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Nowe szaty "wiedzmy"

Post autor: mimut »

Dnia pewnego, roku panskiego 2013 urodzil sie pomysl uszycia nowej "kiecki" dla mojej Setuni. Godziny spedzone na necie, wyszukiwanie wzorow, w koncu udalo sie znalesc. Kolejny etap, to wybor "rzezbiarza". Po kilku telefonach zostal wybrany. Material to orzech i .... wierzba :) Glownym problemem calego przedsiewziecia byla odleglosc. Calosc pracy i wszystkie korekty musialem oceniac na podstawie zdjec ktore dostawalem od kolegi. Zdjecia przychodzily regularnie i byly dosc szczegolowe, mimo wszystko nie bylo latwo oceniac i nanosic drobne korekty. Ale do brzegu. Przesylka po malych perturbacjach, dzisiaj dotarla do mnie. Wspanialy prezent zrobilem sobie pod choinke :) Teraz troszke fotek.
Pierwszy zarys ...
Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejne szlify....

Obrazek Obrazek

Dolozona doklejka z wierzby pod chwytem i regulowana stopka...

Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejne poprawki...

Obrazek Obrazek

I koncowka. Dolozony palmrest dwuczesciowy orzeszek/wierzba. Finisz olejowy koncowy z efektem "satyna"

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Efekt finalny .... Fotki robione telefonem wybaczcie za jakosc

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Calosc jest super wywazona, osada jest dluzsza od fabrycznej, przod i tyl po 2cm. Nie znam jeszcze wagi calosci, ale raczej nie wiele sie zmienila. Wykonawca moich fanaberii jest Grzegorz Myszkowski - grzechu1979, ktoremu naleza sie wielkie slowa uznania za cierpliwe znoszenie mojego gderania, oraz za wszelkie sugestie i podpowiedzi ktorych udzielal w trakcie rozmow. Osada wykanczana olejem Lukasza Pietruszki, ktoremu rowniez naleza sie slowa uznania za produkt ktory stworzyl. Jest najwyzszej jakosci.

Kozystajac z okazji skaldam Wam wszystkim drodzy koledzy i kolezanki, najlepsze zyczenia z okazji nadchodzacych Swiat Bozego Narodzenia. Oby ten czas spedzony wsrod rodziny i bliskich, byl szczegolnie radosny i owocny, a mikolaj spelnil wasze wszystkie marzenia.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2013, 14:58 przez mimut, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Na początku zgłupiałem bo osada jakby do HW100 a stoi obok HW 97, ale po doczytaniu wszystko jasne. Prezentuje się ekstra.
Awatar użytkownika
TeEn
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 154
Rejestracja: 07 maja 2012, 12:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TeEn »

witboj pisze:.. a stoi obok HW 97...
hm ... raczej obok AA TX 200.

A osada ładnie zrobiona.
ODPOWIEDZ