Obrazek

"zero" na 25m

stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

"zero" na 25m

Post autor: stanley »

Cześć
przepraszam za zawracanie gitary ale nie mogę ustawić dobrze przyrządów otwartych. Wiatrówka jest nowa (z ak h+hogan) - pewnie ja "idiota" coś robię nie tak.

Próbowałem ustawić "Zero" na otwartych (ok.12metrów) i wynik jest taki że, przestrzeliny ustawiają się duuuużo za wysoko. Po dokręceniu szczerbinki (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) praktycznie poszła do samego spodu - po czym teraz nie ma szans na zgranie jej z muszką bo baka na to nie pozwala.
Musiałbym przekręcać jakoś niefizjologicznie głowę żeby oko zgrało ze szczerbinką i muszką i celem!!! Albo oprzeć policzek za baką (na tym wklęśnięciu) tuz przy stopce - wtedy jest możliwość zgrania ale odrzut uderza o kość policzkową i też jest źle!!

Gdzie jest problem? Czyżby muszka była jakoś za wysoko zamontowana??? Lufa krzywa????
Skupienie ok.

A może to kwestia innej odległości? tak np: 20 metrów trzeba?
(Podczas celowania w tarczę zgrywam szczerbinkę z muszką poniżej czarnej tarczki tj.8, 9 i 10) tak jak jest to opisane w instrukcji. Nie celuję w środek 10 tak jak z lunety optycznej).

Nie ma sensu zakładać tego samego tematu w 2 różnych miejscach. Ten za żłobka wywalam. Pzdr d
Ostatnio zmieniony 01 paź 2013, 16:18 przez stanley, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Moim zdaniem (gdbybam, nie miałem nigdy H95 LUX) być może problem jest podobny jak w HW90. Otóż producent stoi przed wyborem - jeżeli strzelać z otwartych to baka musi być bardzo nisko, jeżeli z optyki to o wiele wyżej. W HW90 zrobili ... w połowie wysokości. W efekcie bardzo niewygodnie składa się do otwartych a i tak za nisko pod optykę. Jedyne rozsądne rozwiązanie tego problemu dał Walther LGV - regulowana baka policzkowa.

Tak, zeruj na dalszy dystans.
stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

czyli to nie musi być wina karabinka albo krzywej muchy???

rzeczywiscie masz rację!!! bo teraz po wkręceniu szczerbinki trzeba przekręcać w sposób nienaturalny głowę i wówczas ok trafię w 10 - ale to nie strzelanie tylko m o r d ę g a!

Kurcze tyle ludzi mi zachwalało hw 95 lux!! a tu w gruncie rzeczy ni do otwartych ni do lunety! nie wiadomo do czego!!!

dziękuję Witboj!!! :)


ps
bardzo przepraszam za żłobek coś mi się w tych nerwach pokręciło.
dziękuje
Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, 21:47 przez stanley, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
@zielarz@
Posty: 13
Rejestracja: 11 sie 2013, 20:13
Lokalizacja: Krosno

Post autor: @zielarz@ »

Wyzeruj na 20-25m i zobacz czy lepiej ci się wtedy składa\mierzy. Myślę, że spokojnie trzeba podejść do sprawy i będzie git. A jeśli nie, trzeba będzie szukać nowego bardziej pasującego króliczka, albo męczyć się z tym :zalamka: Tak na marginesie, czy nie macałeś przypadkiem tego modelu przed zakupem? Wygodnie składało Ci się do strzału?
Jest: iż 38 w drewienku, hw77k match+op25c+doc
stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

Oczywiście że, macałem przed zakupem ale to było w sklepie i nie strzelałem.
Ja nie mam żadnych " ale" co do łoża, baki - pod warunkiem że nie wkręci się szczerbinki do prawie samego spodu.
Aby ustawić na tych 20, 25 metrach musisz wkręcić bo inaczej wali wysoko.
W momencie jeśli wkręcisz nie masz fizycznie możliwości oddania wygodnie strzału bo szczerbinka nie licuje się z muszką i "koło się zamyka".

I w tym momencie zastanawiam się czy jest coś pochrzanione z karabinkiem czy ten "typ" tak ma!

pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No to by trzeba było muszkę podnieść tak z 1 mm .. jakoś.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

Obrazek


czy taki sposób jest prawidłowy? jeśli tak to wychodzi na to, że ja muszę szczerbinkę podwyzszyc a nie obniżyc???? :placze: już sam nie wiem jak ma być! bo w instrukcji jest tak:

Obrazek


która metoda jest poprawna???
dzięki Chłopaki!!!
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

Nie pytaj, nie rysuj, nie czytaj instrukcji celowania. Weź karabin i strzelaj. I kręć pokrętłem szczerbinki. W 10 minut zrozumiesz, w którą kręcić stronę i co to daje.

Co do rysunku: odpowiedz na pytanie: co to jest? Bez złośliwości, po prostu co ten rysunek przedstawia? Próba odpowiedzenia sobie samemu na to pytanie bardzo dużo Ci powinna dać.

Podpowiedź: strzelasz lufą czy okiem?

Poza tym... po diabła Ci to wszystko? Masz montaż, masz lupę, naprawdę masz zamiar strzelać z otwartych?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Stanley.. śrut jak z wiadrówki wylata to nie leci prosto, tylko po paramboli.. a to znaczy, że jak się wyzerujesz na 15m, to strzelając na 10 wśrut uderzy w tarczę poniżej punktu celowania, na 15 w środek, na 25 powyżej, gdzieś koło 30m znowu w środek, a dalej to już w dół i dół i dól..

A jak kręcisz szczerbinką, to jak ją wkręcasz w dół - to śrut leci wyżej, a jak ją podnosisz w górę - niżej.. czyli, że jak masz skręconą na maxa w dól a śrut dalej leci za wysoko, to znaczy że albo źle celujesz, albo że masz źle ustawione narządy celownicze.. albo że masz lufę krzywą.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

Mamutowicz pisze: A jak kręcisz szczerbinką, to jak ją wkręcasz w dół - to śrut leci wyżej, a jak ją podnosisz w górę - niżej..
Hmmm...
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No.. nie hmm'kaj tak.. pierdyknąłem się.. :oops:

ERRATA:
Jest:
A jak kręcisz szczerbinką, to jak ją wkręcasz w dół - to śrut leci wyżej, a jak ją podnosisz w górę - niżej..
Ma być:
A jak kręcisz szczerbinką, to jak ją wkręcasz w dół - to śrut leci niżej, a jak ją podnosisz w górę - wyżej..
Strasne dziwy copka.. każdemu się zdarzy.. :maruda:
Masz Iwan plusa za czujność.. :up:

Ale mam Cię na oku..

:devil2:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

Hmmm!! :)
Mamutowicz pisze: Masz Iwan plusa za czujność.. :up:

Ale mam Cię na oku..

:devil2:
Jak masz na oku Iwana, to niech się chłop martwi, ja tam jestem Ivan, zasadniczo:-)
stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

Problem w tym, że nie jestem w stanie wyzerować karabinka za pomocą otwartych!!!!!
bo na 10 metrach, 15 i 20 śrut wali w górną część tarczy! Dlatego po maxymalnym wkręceniu szczerbinki (kilka razy prawie udało mi się trafić w 9) nie ma szans na prawidłowe srrzelanie!
Ponieważ nie da rady zgrać szczerbini, muszki i celu.

Więc jeżeli lufa (w nowym hw95 lux) jest stercząca, krzywa lub Bóg wie jeszcze jaka to przy lupce też bęzie k a s z a n a!!!!!
Dzisiaj lupkę założę i zobaczymy???

dzięki
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Każdy człowiek ma inną budowę głowy i szyi. Ja np. mimo dużej głowy mam bardzo wysoko uniesioną bakę a np. w FX Typhoon zamontowany niski montaż. Przy takich ustawieniach większość ludzi nie może się złożyć do mojego karabinu a mi tak wygodnie. Może projektant baki w HW95 też był z tych "dziwnych" :-)
Awatar użytkownika
@zielarz@
Posty: 13
Rejestracja: 11 sie 2013, 20:13
Lokalizacja: Krosno

Post autor: @zielarz@ »

Mógłby któryś z szanownych kolegów posiadających doświadczenie w pykaniu/zerowaniu hw95 przy pomocy otwartych wyjaśnić czy istotnie jest to tak upierdliwe? Nie pamiętam by ktoś tu na forum pisał o problemach z otwartymi w hw95lux przy zerowaniu, dlatego z ciekawości zapytam, czy może ktoś to potwierdzić?
Jest: iż 38 w drewienku, hw77k match+op25c+doc
ODPOWIEDZ