Obrazek

"zero" na 25m

stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

Inna budowa głowy!!!! Szyi!!! dobre sobie!!!
u mnie aby strzelić wygodnie z karabinka trzeba by było położyć łeb na łożu albo usadzić się za stopką!!!

Coś musi być zj.....e albo stercząca lufa albo coś w przyrządach otwartych.

Dzis zakładam lupę i zobaczę jak z optyką bedzie sie zachowywał.

Generalnie karbinek bardzo fajny, skupienie b. dobre, cichy mechanizm, po tuningu najlepszego w Polsce tunera - tylko ze w górę wali ale to cóż szczegół prawda???? celujemy w cel a on napier....a po za tarczę to nic!!! prawda???
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Stanley.. Weź się nie ciskaj proszę.. Ludzie starają Ci się pomóc na odległość, nawet nie widząc karabinka, a Ty się zachowujesz jak dzieciak któremu ktoś wsadził do japy cukierka którego nie za bardzo lubi.. :bobas:

Spokojnie. Jak żadna rada nie pasuje czy pomaga, to się spotkaj z kimś kto strzela i niech też spróbuje.. Może będzie miał inny .. głowę.. :?: :hm:
czy coś..

Poza tym.. nikt nie widział jak się składasz do strzału.. może ro Ty robisz coś źle.. a może źle zgrywasz przyrządy..
My se możemy misiać, Ty sie możesz ciskać, a karabinek se będzie stał w kącie zesrany ze śmiechu jak tylu ludzi w konia zrobił.. :hihi:

Ps.

A może byś tak napisał do Hogana o swojej przypadłości?
No, w końcu to On Ci robił karabinek.. :hm:

PS II.
Aalbo do chirurga.. :hm:
Ostatnio zmieniony 26 sie 2013, 15:01 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Stanley.. Do mojego karabinka, też nikt się "złożyć" nie potrafi, tylko ja, niestety z tymi "głowami, szyjami, itd..." to prawda :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

no dobrze może i są różne, ale to nie plugawa chinka tylko sprzęt przez prawie wszystkich ekspertów w temacie polecany! a w gruncie rzeczy wychodzi na to że, to ni pies ni wydra.
Ani z otwartych wygodnie nie jest ani z lunety!!!!

Wrzucę wieczorem tarczki z lunetki !

sam jestem ciekaw jak to wyjdzie.



dzieki :placze:
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1676
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

:wooo: Porównałeś Qbusiowego teyra do chinki??? :brawo: :oops: :ban:

A tak serio, to zaczekaj z narzekaniem na karabinek. Zobacz, się sprawdzi z założoną optyką.
I nie śmiej się z tekstów o różnej budowie głowy. Każdy jest inny i odrobinę inaczej składa się do karabinka. Qbuś, strzelając z moich zabawek, chyba nawet nie opiera policzka o bakę. Ja, próbując w coś trafić z jego wiatrówki, muszę się naprawdę mocno nagimnastykować. Może w HW95 baka będzie ci przeszkadzać w strzelaniu z otwartych, ale stanie się idealna do celowania "lupką". Czekam na tarcze :)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Jak już pisałem nie miałem HW95 lux ale HW90 to właśnie ni pies ni wydra - nie wygodnie z otwartych bo za wysoka baka a i tak do optyki za niska. Takie są fakty. A i tak jest polecana. Bo mało kto strzela z otwartych a na pewno baka wygodniejsza do lunety niż np. w HW85.

HW ma problem z bakami i koniec. HW 100 ma za niską bakę a otwartymi tego się nie wytłumaczy. W karabinku za grosze w porównaniu do HW100 (HW98 ) mogli zrobić regulowaną bakę a do HW100 pożałowali. Ta sama uwaga do HW97.
stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

Cześć Chłopaki!

dzisiaj zamontowałem lupkę Leapers x32 ao i udało mi się ustawić "zero" na 35 m ale: wieżyczka do regulacji pionu poszła na sam dół (tzn. wkręciłem ją prawie do samego spodu) i dopiero wtedy dało radę. Niemniej jednak tak uważam że, nie powinno być! Ta optyka siedziała na Slavii i HW30 i wieżyczki były normalnie ustawione a tu...!??


Obrazek

tutaj 15 metrów (chyba ładne skupienie co?)

Obrazek

35 metrow przed korektą

Obrazek

35 metrów po korekcie

jak Wam się to widzi??? :bobas:
Awatar użytkownika
@zielarz@
Posty: 13
Rejestracja: 11 sie 2013, 20:13
Lokalizacja: Krosno

Post autor: @zielarz@ »

Lupka Leapers 3-9x32 siedzi na średnim montażu prawda?
Jest: iż 38 w drewienku, hw77k match+op25c+doc
stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

Jest jeszcze jedna sprawa!
zdemontowałem tunel muszki i ku memu zdziwieniu okazało się że, frezy (prowadnice muszki) są makabrycznie zjechane, przeorane, jakby ktoś na siłę założył do mego karabinka używany, spartolony tunel.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zaznaczam że, najpierw skropiłem frezy wazeliną w spreju i po odkręceniu śrubki lekko przez szmatkę wystukałem tunel z frezów na lufie.
Może ta fatalna muszka psuła cały układ wygodnego i celnego strzelania??????

a swoją drogą boję się myśleć co jest w środku skoro tak wyglądają przyrządy celownicze.



pozdrawiam

[ Dodano: Pon 26 Sie, 2013 21:45 ]
tak Maćku na średnim (Hawke Optics) :hm:

[ Dodano: Pon 26 Sie, 2013 21:50 ]
do Hogana napiszę jak wróci z urlopu ;)

dodam iż, strzelałem z pozycji siedzącej a karabinek oparty był o wałek z koca umieszczony na stole.

:)
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1676
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Możesz wyzerować celownik na 25m i wrzucić tarczki? Pierwsza tarcza ładna, ale ja strzelam coś takiego z HW97 5.5 na 50m. Jeśli chodzi o następne... Mówisz, że ustawiłeś "zero" na 35m, a jakoś tego nie widać. Z jakiej postawy strzelasz?
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

stanley pisze:Jest jeszcze jedna sprawa!
zdemontowałem tunel muszki
Mam pytanie, a kiedy demontowałeś tą muszkę? Kiedy zauważyłeś to, co pokazujesz?
stanley
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:22

Post autor: stanley »

Dzisiaj zdemontowałem muszkę!!! po tym jak zamontowałem lunetę. Mam karabinek kilka dni od zakupu.
Ciekawe co jeszcze odkryję :?:
Ivan
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ivan »

stanley pisze:Dzisiaj zdemontowałem muszkę!!! po tym jak zamontowałem lunetę. Mam karabinek kilka dni od zakupu.
Ciekawe co jeszcze odkryję :?:
Bo widzisz... dziś mamy 26 sierpnia. Na Iweb'ie, 22 sierpnia piszesz:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=127 ... t=#1272651

potem, 23-go piszesz, że zerujesz otwarte, które przecież już zdjąłeś.

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=127 ... t=#1272891

A dziś znów "pierwszy raz" zdjąłeś?
Może to od tego zdejmowania te uszkodzenia?:)

Poza tym po zakupie strzelałeś z otwartych:
stanley pisze: Na razie strzelałem z otwartych na 10 metrach (strych) wynik: dziurka w dziurkę "10"!!!
Wtedy dziurka w dziurkę? Dało się wtedy strzelac z otwatrych?

I jeszcze jedno mnie lekko zastanawia:
stanley pisze: Jedyny mankament jaki do tej pory zauważyłem to bardzo nietrwała śrubka regulacji spustu (wykonana z jakiegoś szajs metalu).
Czy to grzebanie przy regulacji spustu nie miało przypadkiem skutku w postaci banana?
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

stanley pisze:Jest jeszcze jedna sprawa!
zdemontowałem tunel muszki i ku memu zdziwieniu okazało się że, frezy (prowadnice muszki) są makabrycznie zjechane, przeorane, jakby ktoś na siłę założył do mego karabinka używany, spartolony tunel.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zaznaczam że, najpierw skropiłem frezy wazeliną w spreju i po odkręceniu śrubki lekko przez szmatkę wystukałem tunel z frezów na lufie.
Może ta fatalna muszka psuła cały układ wygodnego i celnego strzelania??????

a swoją drogą boję się myśleć co jest w środku skoro tak wyglądają przyrządy celownicze.



pozdrawiam

[ Dodano: Pon 26 Sie, 2013 21:45 ]
tak Maćku na średnim (Hawke Optics) :hm:

[ Dodano: Pon 26 Sie, 2013 21:50 ]
do Hogana napiszę jak wróci z urlopu ;)

dodam iż, strzelałem z pozycji siedzącej a karabinek oparty był o wałek z koca umieszczony na stole.

:)
U mnie muszka po demontażu nie jest aż tak zniszczona, ale też ma odpryski farby... najwyraźniej w porze wakacyjnej do HW dawali jakieś badziewia...Co nie zmienia faktu, że jak nawet muszka Ci siedzi krzywo, to jak zgrasz ją ze szczerbinką powinno być ok...
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

To może sprawdźmy, czy ten banan jest, czy nie - dołożyć poziomnicę do kostki po zdjęciu szczerbinki i będzie widać nawet gołym okiem.
ODPOWIEDZ