Obrazek

HW 35 reanimacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

HW 35 reanimacja

Post autor: dagi40 »

Cześć.
Dzisiaj zostałem właścicielem (niech żyje handel wymienny :lol: ) HW 35 w agonalnym stanie.
Zdjęcia mówią same za siebie.
Rocznik w przybliżeniu 74-75
Zacznijmy od lufy. Pordzewiała oczywiście, ale po wyczyszczeniu przewodu okazało się, że gwint błyszczący i absolutnie nie ruszony zębem czasu.
Na spuście nie widać żadnych śladów zużycia, napinacz beż większych śladów, jedynie tłok w górnej części ma jakieś dziwne przetarcie tak samo jak i cylinder. Na szczęście część robocza cylindra jest w stanie idealnym. Uszczelka skórzana, w stanie co najmniej dobrym - muszę ją jakoś odświeżyć.
Sprężyna urwana, do wymiany. Z otwartych została jedynie muszka. Szczerbinka zdekompletowana i zniszczona.
Byłem przekonany, że wewnątrz będzie to gorzej wyglądać, ale wszystko wskazuje na to, że ten egzemplarz nie był zbyt intensywnie eksploatowany.
W planach jest zakup lub wydłubanie osady (jako stolarz chyba kupię... :bobas: ) nowa oksyda, sprężyna i otwarte.
Jakoś tak ostatnio ciągnęło mnie do sprężynki i wpadła niespodziewanie :D
Jak ktoś ma jakieś graty które mi się przydadzą, to pisać. Wszelkich rad też chętnie wysłucham.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

dagi40 pisze: Uszczelka skórzana, w stanie co najmniej dobrym - muszę ją jakoś odświeżyć.
... zacisnąć opaskę lub dwie , żeby utrzymać przybliżony wymiar (średnicę) i zanurzyć w oleju sprężarkowym , albo nawet PKB ... dwa - trzy dni . Odsączyć , wycisnąć i od razu do cylindra .

Skoro planujesz kompletną renowację , to zostaw to na koniec . Szukając sprężyny pamiętaj , że ten karabinek ma mieć max. 11 J na tej skórce , więc nie ma co pakować nic "mocnego".
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Dzięki, już kumam kwestię uszczelki :)
Jakaś wielka energia nie jest mi potrzebna, ale myślałem, że ze 14 julków z niego wyciśnie.
Coś zyskam zmieniając uszczelkę na tworzywo?
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

dagi40 pisze:Coś zyskam zmieniając uszczelkę na tworzywo?
... ciut stabilniej , ale żyłowanie do większej energii skończy się dużym kopniakiem w tym modelu . 14J , to zdecydowanie za dużo ... ;)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Koledzy pozbyli się zalegających rupieci a ja tym samym skompletowałem wszystkie brakujące elementy. Dziękuję :D

Mam pytanie odnośnie sprężyny. Jaka jest jej prawidłowa długość?
Jak wstawię 24cm (taką informację znalazłem na stronie AKhobby) to napięcie wstępne wychodzi mi 6,5cm
Chyba lekko za dużo :hm:

[ Dodano: Czw 04 Lip, 2013 00:35 ]
Dzisiaj HW wygląda tak.
Nowa sprężynka od deep13, nowa uszczelka od Alchemika, osada i otwarte od Bonza, czarna powłoka od Riczarda. Dzięki chłopaki :king:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
ODPOWIEDZ