Obrazek

Nowy nabytek

bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

Nowy nabytek

Post autor: bumbumek »

Witam.
Postanowiłem spróbować czegoś innego i sprawiłem sobie na święta HW97. Radochą
swą musiałem przez brak skromności podzielić się na forum. Wysłałem w powietrze dopiero
dwa śruty, ale od razu widać, że jest to trochę inny karabinek od hatsana. I z wygladu
i z wrażeń po oddaniu nawet tylko dwóch strzałów. Niestety muszę powiedziec, że hatsan
nawet po tiuningach odbiega od mojego nowego nabytku. Gdy będe miał trochę czasu muszę
zabrać oba karabinki, przestrzelać i wtedy zobaczymy jak harry obroni sie przed konkurencją.
Jak by nie wypadł, to i to do głowy mi nie przyjdzie żeby sie go pozbyć. Za dużo serca w
niego włożyłem i napewno sprawi mi jeszcze wiele przyjemności.[img][img]http://images2.fotosik.pl/309/944544399beb8041m.jpg[/img][/img] [img][img]http://images1.fotosik.pl/318/ae71f72df7096927m.jpg[/img][/img]

To są moje oba cudeńka.
Pozdrawiam Janusz.
Logun Solo + Leapers 3-9x50
Awatar użytkownika
Alchemik
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2006, 22:37
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: Alchemik »

Gratuluję Januszu, mam nadzieje że niedługo postrzelamy w plenerze.
Jak już sie nacieszysz to zapraszam na przegląd.
AA TX200 HC
bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

nowy nabytek

Post autor: bumbumek »

Dziekuje Dominik za zaproszenie. Od nowego roku jest nowy urlopik. Wpisuje w kalendarzyk
napewno skorzystam.
Janusz.
Logun Solo + Leapers 3-9x50
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Witam.

Wybór oczywiście bardzo słuszny:)

Czekam na tarczki, bo niedlugo przyjdzie moja nowa 50tka także chciałbym porównać :)

Zamierzasz coś "eF Te" czy tylko dla własnego użytku? :)
bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

nowy nabytek

Post autor: bumbumek »

Narazie było tylko na własny użytek i to mi wystarczało. Ale w nowym roku zobaczymy.
Fajnie by było spróbować wypłynąć na głębsze wody. Nawet jakbym miał być tłem dla innych.
Narazie spotkanie z Dominikiem w Busku. A potem zobaczymy.
Pozdrawiam Janusz.
Logun Solo + Leapers 3-9x50
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Gratuluje sprzetu :) pozazdroscic ;)
Bezbronny
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

:) ale sobie pooglądałem ....kurde! fajowaty sprzęci :wooo: :D or!!
;slavka634;
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Marzę o takim sprzęcie, prawda Dominiku?
Właśnie zarejestrowałem się w AK Hobby, dzięki Tobie Dominiku!!!
Teraz tylko czekać. Myśle jednak też o HW90k 4,5c. Na co się zdecydować?
Gratuluje zakupu.


Sabo 35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Alchemik
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2006, 22:37
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: Alchemik »

No Sabo35 oj marzy Ci się taki sprzęcik, pewnie niedługo wszysto już dojdzie do skutku, mam taką nadzieję.
O HW90 to może wypowie się trochę Akas, robi ostatnio różne testy i sprzęt sprawuje się coraz lepiej. Najlepiej jak sam się wypowie.

Pozdrawiam
Dominik
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sabo35 pisze:Myśle jednak też o HW90k 4,5
Jeśli myślisz o HW90 to zdecydowanie 5,5 w wersji FAC.
Jeśli 4,5 to klasyczna, metalowa sprężyna (oczywiście automatycznie HW90 odpada).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Alchemik
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2006, 22:37
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: Alchemik »

Wierzbin pisze: Jeśli myślisz o HW90 to zdecydowanie 5,5 w wersji FAC.
Jeśli 4,5 to klasyczna, metalowa sprężyna (oczywiście automatycznie HW90 odpada).
Nie mogę się z Tobą zgodzić, HW90 4,5 sprawuje się bardzo dobrze, i jest bardzo celna.
W wersji 5,5 FAC mogła by mieć troszkę większą komorę sprężania.

Założenie gas- ramu do wiatrówek do tego przystosowanych zwiększa celność w porównaniu do klasycznych sprężyn.
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

Może dlatego że GasRam nie ma ruchu obrotowego przy rozprężaniu. Skręt karabinka powodowany przez klasyczną sprężyne jest chyba jednym z trudniejszych do opanowania elemetów.
bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

Nowy nabytek

Post autor: bumbumek »

Cześć.
No i masz. Próżny Janusz chciał się pochwalić swoim nabytkiem, oczekujac poklasku oraz słów zazdrości, a tu pierwsza liga Tawerny ucieła sobie pogaduszki i to o czym. o całkiem innym karabinku. A mój HW 97!!! :hm:
Hm Pozdrawiam Janusz.
Logun Solo + Leapers 3-9x50
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Nie przejmuj się moje tematy rowniez po jakims czasie byly nie na temat :)
Bezbronny
bumbumek
Posty: 31
Rejestracja: 22 wrz 2006, 14:27
Lokalizacja: wolbrom

Post autor: bumbumek »

Dawny wlaściciel pisał, że nie wszystkie lunetki wytrzymaja strzelanie z HW97. Ja po pierwszym strzale myślałem, że hawuś wogóle nie wystrzelił. Delikatne szczeknięcie oraz
prawie niewyczuwalny kop ( o ile to można nazwac kopem) To co mam powiedzieć o hatsanie? Tam jest kop i odgłos strzalu. Jeżeli leapers wytrzymał na hatsanku ponad 2000
śrutów i nic to o lunetkę na HW jestem raczej spokojny. To takie moje przemyślonko.
Janusz.

[ Dodano: 2006-12-29, 18:26 ]
Skutecznośc strzału też się różni w obu karabinkach. Myślę, że wiek i przebieg sprężyn jak i planowana ich moc jest podobna w obu karabinkach. Narazie strzelam z balkonu do wody ( wiem strzelcy balkonowi) Przed oknami mam jeziorko i po plusku wpadajacego śrutu mam okazje do prymitywnej oceny strzału. Moment od wylotu śrutu z lufy do momentu plusku jest zdecydowanie krótszy i napewno bardziej dynamiczny w wypadku HW. Ląduje też sporo dalej. ( mam nadzieję, że w czasie moich naukowych prób pod wodą nie ma nurków) Hatsan chyba wiele energii wytraca w efekty towarzyszace strzelaniu. Wiem, że to bardzo nieprofesjonalne, ale chwilowo z braku czasu tylko na takie moje doświadczenia moge sobie pozwolić.
Janusz
Logun Solo + Leapers 3-9x50
ODPOWIEDZ