Obrazek

Hw 95 Lux czy warto?

Awatar użytkownika
lisek1-72
Posty: 178
Rejestracja: 28 sie 2011, 9:32
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: lisek1-72 »

Zydzi0r pisze:
wolf116 pisze:Zapytaj Tomka na PW ;)
No i wszystko jasne ;)
Wracając do tematu, to wychodzi na to, że taki już urok tych pukawek w tej osadzie :/ Ciekawe czy można zrobić coś z tym tematem. Szkoda by było żeby tarło tą biedną kostkę :placze:
Miałem ten karabinek i w moim nic takiego nie miało miejsca :hm:
Kostki bym nie ruszał ale drewienko papierkiem możesz spróbować . Najpierw jednak poluzuj śrubkę.
Steyr Challenge + BE 6500 2.5-16x42
Awatar użytkownika
te_be
Posty: 80
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:11
Lokalizacja: Niepołomice

Post autor: te_be »

A żeby wszystko było jasne: to "w czerwonym" chyba za bardzo wystaje i skrobie osadę, a z kolei "obierki" zapychają szczelinę między "złomem" a "opałem" i one chyba trą o oksydę.

Obrazek
AT44-10 Tact Long LW + Leapers [UTG Series] 4-16x50 1'' AO R/G MilDot
Łucznik wz. 70 x2
Awatar użytkownika
Zydzi0r
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2012, 15:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Zydzi0r »

Dzisiaj było pierwsze strzelanko na szybkiego, bo czasu brak na wszystko niestety :) Coś mi się wydaje, że smarowanka to ten karabinek nie widział długo... Jak skombinuję jeszcze jakiś wybijak do kołków trzymających spust to biorę się za rozkręcanie. Jak Kolega Mamutowicz napisał może wystarczy dać małą podkładkę pod śrubę trzymającą opał z tej strony. Jak będę składał to się zobaczy :)

[ Dodano: Sob 22 Wrz, 2012 10:53 ]
No i już po zabiegu :) Jedyny problem jaki wyniknął to wyjęcie prowadnicy ze sprężyny. Niestety nie dało rady nawet jej ruszyć :nie: Jest wciśnięta na przysłowiowego "chama". Może ktoś wie jak toto ruszyć nie niszcząc prowadnicy? Narazie przesmarowałem sprężynę razem z wciśniętą prowadnicą. Dzisiaj strzeliłem kontrolnie kilka razy i niby wszystko ok. Nie wiem jak z prędkością śrutu bo chrona nie posiadam.
te_be pisze:A żeby wszystko było jasne: to "w czerwonym" chyba za bardzo wystaje i skrobie osadę, a z kolei "obierki" zapychają szczelinę między "złomem" a "opałem" i one chyba trą o oksydę.

W moim przypadku po rozkręceniu nie widać żadnych śladów tarcia na opale. Raczej bardzo cieńka podkładka załatwi sprawę.

[ Dodano: Wto 09 Paź, 2012 20:54 ]
Karabinek przystrzelony na radeckowym chrono pokazuje ~16 J (JSB Exact) :) Podkładka załatwiła sprawę tarcia na opale. Jak dla mnie bomba :up: Karabinek naprawdę świetny :radocha: Jak ustrzelę jakąś sensowną tarczkę to podrzucę w odpowiednim dziale :) Pozdrawiam serdecznie wszystkich Tawerniaków :chyleczola:
Hw 95 Lux + Bushnell Banner 4-12x40 Multi-X
Hw 45
jur1950
Posty: 14
Rejestracja: 05 mar 2013, 22:22

Post autor: jur1950 »

Witam strzelców. Panowie po przeczytani wielu postów odnośnie zakupu HW-95 lux mam dalej mętlik w głowie,wiem że jest to wspaniały karabinek ale w pewnym sklepie troszkę mi namieszali w głowie,.mając ten karabinek w rękach zaproponowano mi Dianę-34 premium .Transakcja zatrzymana.Proszę szanowne grono strzelców o opinię.Pozdrawiam.jur1950
Awatar użytkownika
Guido
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 179
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:16
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Guido »

Nigdy nie strzelałem z tego modelu diany ,wykonanie diana czy hw na podobnym poziomie ,spust TO6 w dianie jak dla mnie rewelacja ,record w hw nieco gorszy ,duży plus dla HW to krótsza lufa .
Jak masz okazje pomacać w sklepie oba karabinki ,to weź do ręki i zobacz który lepiej Ci leży i jest bardziej składny
QB57. Kandar CP1 . Mauser 98k asg.CZ200. Colt Sheriff kal.44 .TX200HC
jur1950
Posty: 14
Rejestracja: 05 mar 2013, 22:22

Post autor: jur1950 »

Witam. Dziękuję za opinię ale to jeszcze nie rozwiewa moich wątpliwości dotyczących tuningu Diany o ile o HW wiemy dużo to o Dianie nie specjalnie. Proszę o więcej rad. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Jestem wielkim fanem Weihraucha, ale jeśli D34 ma całostalowe przyżądy celownicze , z insertami, to warto sie nad nią zastanowić.
Dianka 34 ma dość sporą komorę sprężenia, większą od HW95. Ma też większy kanał przelotowy (prawdopodobnie) i cięższy tłok. Co przejawia sie sporym kopnbiakiem którego nie da sie zlikwidować. Za to na sprężynie exportowej osiąga ok 21J bez żadnych przeróbek.

Dianki w naszym kraju nie są zbyt lubiane. Jako że mało tych dianek u nas, nie wiadomo czy usiedzą na niech budrzetowe lunety.

HW 95 w moim mniemaniu ideał, lekki pełnoenergetyczny (w naszym limicie) karabinek zarówno do rekreacji jak i do startów w zawodach. Chwalony za spust, świetną lufę, precyzyjne przyrządy celownicze. Jednak przy większych energiach(ponad limitem) robi się narowisty.

Jeśli masz parcie na śmoc to weź diankę.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

jur1950 pisze:Witam. Dziękuję za opinię ale to jeszcze nie rozwiewa moich wątpliwości dotyczących tuningu Diany o ile o HW wiemy dużo to o Dianie nie specjalnie. Proszę o więcej rad. Pozdrawiam.
Kup HW97 i będziesz zadowolony. Tyle w temacie.... 8)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

HW 97 - 77 dużo jest używanych, regularnie się trafiają a to na alledrogo a to na berzowym.
jur1950
Posty: 14
Rejestracja: 05 mar 2013, 22:22

Post autor: jur1950 »

Witam kolegów i bardzo dziękuję za opinię. Po pierwsze nie chodzi o moc ale z drugiej strony człowiek chciałby postrzelać dalej i celniej ,a jeśli Diana tak kopie to strzelać można do celów jak [puszki,butelki i inne], to tu kłania się Diana.Jak będę bawił się w celność na dłuższe odległości~70-80m to może jednak HW-95,co bardziej mnie pociąga. Kolega Jaro proponuje 77 lub97 ale to ta sama chyba energia a nie lubię wtykać śrutu bo niewygodne[mam HW40 i HW45]i dlatego myślę, ze przy dolnym naciągu będzie podobnie ,preferuję " łamańce".PCP jako napęd nie wchodzi do tej zabawy.I co wy koledzy strzelcy Jaro i Sniper_pl,a bawiąc się zwierzątkami będę czekał na Wasze i innych strzelców sugestie odnośnie wiatróweczek. Pozdrawiam Jurek.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

W łamańcach śrut się lepiej ładuje, niż w tych z dolym napędem. To nie ulega wątpliwości. Jeżeli chcesz na razie strzelać tylko do puszek to rozważ zakup hatsana 95 w wersji ultra. Po kliku miesiącach i jakimś spotkaniu z innymi strzelcami sam sobie wyrobisz opinię.

Mnie, osobiście kusiła Diana, ale ich ceny są nie adekwatne do do tego co się dostaje. Tu liderem jest firma HW. Przy większym budżecie można jeszcze spojrzeć na sprzęt firmy AA.

Jeszcze jedno. Moje HW98 umożliwiało łatwiejsze ładowanie śrutu, ale złamanie lufy wymagało sporej siły. W tym wypadku bardziej ergonomiczne wydaje mi się rozwiązanie w HW97. Nie wiem jak jest z modelem HW95 i wspomnianą Dianą, ale warto na to zwrócić uwagę.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
jur1950
Posty: 14
Rejestracja: 05 mar 2013, 22:22

Post autor: jur1950 »

Widzę Jaro, ze jesteś zakochany w Hawusiach ja też bo mam również oprócz pistoli HW50s po Mistrzu Hoganie ale chciałem coś mocniejszego pod limit dlatego szukam i czytam każdą opinię bardziej doświadczonych kolegów w strzelaniu.A tak mnie mierzi Diana.pozdrawiam jurek.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Do tej pory liczył się tylko Prosport, ale trafiłem na świetnie dopracowany karabinek HW97 i dlatego chwalę tę firmę.
Z Dian to kusił mnie model TH56, ale ta cena, skutecznie zniechęca. Na rynku wtórnym jeszcze nikt jej nie sprzedaje. Może kiedyś :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

To że D34 ma większego kopa, niekoniecznie musi oznaczać zę jest mniej celna, po prostu może wymagać większego opanowania.

W tym temacie raczej więcej się o niej już nie dowiesz,

Wejdz w dział o dianach i zapytaj przez pm userów którzy taka mają/mieli.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Miałem Dianę 34 i również nie aż tak dawno jej klona Rugera Air Howka . Dobrze zrobione karabinki , ustawione na 15J , wymagają co prawda solidnego opanowania , ale strzelają celnie i o dziwo z dużą kulturą . Mimo to HW95 jest o niebo lepszy od Diany i na pewno przyjaźniejszy użytkownikowi.
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
ODPOWIEDZ