Obrazek

HW 50s dziwne pierwsze strzały

ODPOWIEDZ
Kamro
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2012, 11:33
Lokalizacja: Gdańsk

HW 50s dziwne pierwsze strzały

Post autor: Kamro »

Witam :)

Od niedawna jestem posiadaczem mojej pierwszej wiatrówki, którą jest HW50s. Prosto ze sklepu wiatrówka trafiła do Hogana na tuning i strzelała wyśmienicie. Postanowiłem zainwestować w optykę, niestety student'cka kieszeń nie pozawala na zbyt wiele Leapers 3-9x32 AO 1" + montaż jednoczęściowy Leapers AccuShot 1''/11mm [ być może to był błąd i trzeba było kupić coś droższego ]

Zerowanie na 25m przeszło pomyślnie skupienie bardzo dobre ( strzelanie z podpórki ) mogę później zeskanować "tarcze". Natomiast po jakiś 300 śrutach troszkę zaczęło rzucać po tarczy w granicach 5cm (względem poprzednich trafień). Stwierdziłem, że być może to wina lunety i tym samym dzisiaj wykonałem test w celu ewentualnej reklamacji sprzętu i troszkę się zdziwiłem:

Pierwsze 10 strzałów w granicach kilku cm od środka celu [spory rozrzut ] a kolejnych kilka strzałów jakby coraz bliżej celu. Teraz wiatrówka wali dobrym skupieniem minimalnie na lewo od celu [nic nie przestawiane ] i tak przez kolejne 40-50 strzałów . Seria w cel na kartce, i seria w cel "kaczki" i znowu w cel na kartce i znowu w puszki i znowu seria w kartkę. Wygląda na to że trzyma zero.. postanowiłem zrobić krótką przerwę..

W końcu moje pytanie :) Czy możliwe jest, że wiatrówka nie jest "rozgrzana"? i te pierwsze strzały zawsze będą z rozrzutem? I że nie mam się przejmować pierwszymi strzałami i tak będzie zawsze?

Dodam że warunki atmosferyczne praktycznie bezwietrznie temperatura 22-24 stopnie strzelec wraz z wiatrówką w cieniu (pod dachem) a montaż zabetonowany zero luzów.
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Też witam. Ja także posiadam HW50. Wynikami na tarczy się nie przejmuj :) Ja też tak miałem na początku. Musisz się nauczyć powtarzalności chwytu i nie przekręcać karabinka. Jak to opanujesz, to będziesz strącał kapselki na 50m. :D No i oczywiście nie piszesz jakim śrutem strzelasz, bo od śrutu też dużo zależy.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

A czy jest może przy tych pierwszych strzałach zapach palonego smaru ?
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Kamro
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2012, 11:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamro »

śrut diablo 4.5 mm JSB exact :) Jeśli chodzi o zapach palonego smaru hm.. Przebieg karabinka to coś w granicach 1000 strzałów i ani razu nie czułem zapachu spalenizny, wydaje mi się że bym wyczuł to.

W przypadku zerowania karabinka usiłuje znaleźć jak najstabilniejszą pozycję, być może nie składam się za każdym razem tak samo , jednakże cel praktycznie zawsze znajduje się na przecięciu krzyża no ale praktyka czyni mistrza.. idę oddać kilka strzałów jeszcze po przerwie 2,5h

edit:

No i po strzelaniu... rozrzut względem poprzedniego strzelania o 4cm na lewo i dół i w skupieniu.. jutro na spokojnie jeszcze spróbuje bo mam pewne obawy co do lunety
Ostatnio zmieniony 27 lip 2012, 6:20 przez Kamro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Podjeć na Parkur w Gdyni i niech ktoś inny postrzela z karabinka.
Kamro
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2012, 11:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamro »

Jestem nowicjuszem w temacie wiatrówek :) więc nawet nie wiem gdzie w trójmieście można spotkać miłośników wiatrówek
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Nad strzelnicą w Gdyni opiekę sprawuje box555 z iweb.
Pisze w grupach lokalnych kiedy będzie na strzelnicy.
http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=53
Zawsze jest w niedzielę od godz 11.00 i czesto w tygodniu.
Napisz w tym temacie http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=1139963#1139963 :)
ODPOWIEDZ