Obrazek

Precyzyjne HW dla leworęcznego ?

Crvena Zvezda
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2012, 9:30

Precyzyjne HW dla leworęcznego ?

Post autor: Crvena Zvezda »

Drodzy Koledzy.
Od chwili zalogowania / raptem parę dni / do późnych godzin śledzę i czytam opinie o HW, jako że tej firmy wiatrówkę kupię.
W międzyczasie nawiązałem kontakt z Hoganem i oczywiście skorzystam z Jego pomocy.
Nie chciałbym zakładać nowego wątku niezgodnie z zasadami, jednak jeżeli moje pytanie okaże się dla któregoś z forumowiczów niezbyt wyświechtane , to za odpowiedź będę szczerze zobowiązany.
HW dla leworęcznego, z wysoką baką , bez dopalacza GAS , boczny naciąg wykluczony, z otwartymi przyrządami celowniczymi, niezbyt ciężka, choć ten argument można wykluczyć.
Wersja luksus, docelowa optyka i budżet do 1700 drachm.
W przypadku ciekawej oferty za używaną a prawie nową HW nie oponuję.
85 w/g opinii Akhobby nie występuje i to mnie zmartwiło okrutnie.
Pozdrawiam brać strzelecką.
Piotr

Zadbałem troszkę o stylistykę wypowiedzi. Prosiłbym o bardziej czytelne pisanie. / T'J
Posłusznie melduję, że od dziś będzie ze mnie taki ' literat' jak należy,w pośpiechu i emocjach piszę chaotycznie ... i bez akapitów
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 12:18 przez Crvena Zvezda, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Re: Precyzyjne HW dla leworęcznego ?

Post autor: rubens21 »

Crvena Zvezda pisze: boczny naciąg wykluczony,
To jedno w przypadku produktów HW masz z głowy :D
Kilka modeli posiada osady w wersji ambi czyli dla prawo i leworęcznych, więc jest w czym wybierać.
Kup to co się Tobie podoba :)

Dla przykładu: HW 77k wersja dla leworęcznych /bardzo precyzyjny karabinek ;))
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Dla przykładu: HW 77k wersja dla leworęcznych /bardzo precyzyjny karabinek ;))
Do tego używany DOC i od biedy wyrobił byś się w założonym limicie cenowym.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Crvena Zvezda
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2012, 9:30

Re: Precyzyjne HW dla leworęcznego ?

Post autor: Crvena Zvezda »

rubens21 pisze:
Crvena Zvezda pisze: boczny naciąg wykluczony,
To jedno w przypadku produktów HW masz z głowy :D
Kilka modeli posiada osady w wersji ambi czyli dla prawo i leworęcznych, więc jest w czym wybierać.
Kup to co się Tobie podoba :)

Dla przykładu: HW 77k wersja dla leworęcznych /bardzo precyzyjny karabinek ;))
Wielkie dzięki, od popołudnia właśnie zaczynam zastanawiać się nad tym modelem, lecz jego waga trochę zniechęca, ale jeszcze nie trzymałem żadnego HW w rękach i nie mam zdania na ten temat,a już po rozmowie z akhoby miałem kupić 85-tylko niestety dla L nie ma
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Crvena Zvezda pisze:Wielkie dzięki, od popołudnia właśnie zaczynam zastanawiać się nad tym modelem, lecz jego waga trochę zniechęca
Uwierz, te 4kg to w cale nie dużo. Przy sprężynie to nawet atut. Ja posiadam HW50s i jest jak dla mnie za lekka.

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2012 00:01 ]
Weź taką Diane 54 Airking (niezły klocek 5,5kg) a strzela się z tego super.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Crvena Zvezda
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2012, 9:30

Post autor: Crvena Zvezda »

klawyziutek pisze:
Crvena Zvezda pisze:Wielkie dzięki, od popołudnia właśnie zaczynam zastanawiać się nad tym modelem, lecz jego waga trochę zniechęca
Uwierz, te 4kg to w cale nie dużo. Przy sprężynie to nawet atut. Ja posiadam HW50s i jest jak dla mnie za lekka.
no to będzie 4kg , tak a propos dobre te ' dupiane i dupiane' dopiero teraz zauważyłem, w życiu musi być wesoło.....
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Crvena Zvezda pisze:tak a propos dobre te ' dupiane i dupiane' dopiero teraz zauważyłem, w życiu musi być wesoło.....
Nie w moim przypadku. U mnie normą jest: ,, co się polepszy, to się popieprzy" :maruda:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej!

.. No, ale nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej...

Czyli jak jest zazwyczaj?..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Jak HW to tylko model 97. Inne nie mają sensu. Może i będą tu oponenci, chwalący swoje karabinki, ale wystarczy popatrzyć na statystyki. HW97 to jedny model, który, skutecznie konkureje celnością z najlepszymi.
Wersja 77 ma niską bakę, więc szkoda czasu. Natomiast dolny naciąg jest bardzo wygodny w wiatrówkach sprężynowych.
Nie ogranicza w wyborze lunety.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Żeby nie było, że Jaro rzuca słowa na wiatr :) a pewnie da się lepiej...
Obrazek
Co prawda o takie tarczki walczyłem dłuugo ale da się :) Na Pro Sporcie takich jeszcze nie strzeliłem :/ ale przyjdzie czas kwestia wytrwałości i ogarnięcia bebechów ;)
O HW97k jak bym chciał coś złego na siłę powiedzieć to, że musiałem klejem Locite posmarować śrubkę od regulacji recorda :) bo się luzowała a tak... nic. Karabinek mega podatny na dopieszczanie. Do TX nie porównuję bo nie strzelałęm a jeśli chodzi o left hend osada ambi + port ładowania ambi =zero problemów dla leworęcznych.

PS: Czyż nie jest piękny :D
Obrazek
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Crvena Zvezda
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2012, 9:30

Post autor: Crvena Zvezda »

Jaro pisze:Jak HW to tylko model 97. Inne nie mają sensu. Może i będą tu oponenci, chwalący swoje karabinki, ale wystarczy popatrzyć na statystyki. HW97 to jedny model, który, skutecznie konkureje celnością z najlepszymi.
Wersja 77 ma niską bakę, więc szkoda czasu. Natomiast dolny naciąg jest bardzo wygodny w wiatrówkach sprężynowych.
Nie ogranicza w wyborze lunety.
Dziękuję za informację, problem polega na tym, że szukam wiatrówki dla leworęcznego strzelca z naprawdę wysoką i ' tłustą ' baką raczej z otwartymi przyrządami optycznymi , zdecydowanie precyzyjnej i mocnej / pewnie wybiorę 77 lub 95 , 85 dla leworęcznych nie ma w ofercie / , kolejne pytanie to jaki kaliber ? za dwa trzy tygodnie mam nadzieję wyjść do ogrodu i ustawić tarcze na 40-50 metrów i i rozpocząć naukę, aha nie mam pojęcia o technice konserwacji i naprawach, ale rusznikarza w Poznaniu zapewne znajdę przez znajomych myśliwych , chyba że załapię bakcyla co daj Boże AMEN....
'

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2012 00:29 ]
Woytek pisze:Żeby nie było, że Jaro rzuca słowa na wiatr :) a pewnie da się lepiej...
[url=http://images47.fotosik.pl/813/cac3f4e7b68e754fm.jpg]Obrazek[/URL]
Co prawda o takie tarczki walczyłem dłuugo ale da się :) Na Pro Sporcie takich jeszcze nie strzeliłem :/ ale przyjdzie czas kwestia wytrwałości i ogarnięcia bebechów ;)
O HW97k jak bym chciał coś złego na siłę powiedzieć to, że musiałem klejem Locite posmarować śrubkę od regulacji recorda :) bo się luzowała a tak... nic. Karabinek mega podatny na dopieszczanie. Do TX nie porównuję bo nie strzelałęm a jeśli chodzi o left hend osada ambi + port ładowania ambi =zero problemów dla leworęcznych.

PS: Czyż nie jest piękny :D
[url=http://images39.fotosik.pl/1429/36ea1b71e141c603m.jpg]Obrazek[/URL]
Fotki piękne , ale czy to 97 dla praworęcznego strzelca ? tak poza tematem, to w dzisiejszych czasach nic kur..a nie da się obejrzeć bez nachalnych reklam.Ja tu 97 a oni mi Piotra a Adamczyka na wakacjach, do cholery z takim internetem, a krowę to oni potrafią wydoić i chrustu nazbierać....
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Crvena Zvezda pisze:Dziękuję za informację, problem polega na tym, że szukam wiatrówki dla leworęcznego strzelca z naprawdę wysoką i ' tłustą ' baką raczej z otwartymi przyrządami optycznymi , zdecydowanie precyzyjnej i mocnej / pewnie wybiorę 77 lub 95 , 85 dla leworęcznych nie ma w ofercie / , kolejne pytanie to jaki kaliber ? za dwa trzy tygodnie mam nadzieję wyjść do ogrodu i ustawić tarcze na 40-50 metrów i i rozpocząć naukę, aha nie mam pojęcia o technice konserwacji i naprawach, ale rusznikarza w Poznaniu zapewne znajdę przez znajomych myśliwych , chyba że załapię bakcyla co daj Boże AMEN....
Kaliber? No cóż, jeżeli do rozwałki na niewielkie odległości to 5.5mm, jeżeli jednak chcesz postrzelać precyzyjnie na większe dystanse to tylko 4.5mm. Jeszcze jedno- z otwartych nie postrzelasz do tarczy na taką odległość. Chyba że cel jest wielkości wiadra.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Crvena Zvezda
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2012, 9:30

Post autor: Crvena Zvezda »

klawyziutek pisze:
Crvena Zvezda pisze:Dziękuję za informację, problem polega na tym, że szukam wiatrówki dla leworęcznego strzelca z naprawdę wysoką i ' tłustą ' baką raczej z otwartymi przyrządami optycznymi , zdecydowanie precyzyjnej i mocnej / pewnie wybiorę 77 lub 95 , 85 dla leworęcznych nie ma w ofercie / , kolejne pytanie to jaki kaliber ? za dwa trzy tygodnie mam nadzieję wyjść do ogrodu i ustawić tarcze na 40-50 metrów i i rozpocząć naukę, aha nie mam pojęcia o technice konserwacji i naprawach, ale rusznikarza w Poznaniu zapewne znajdę przez znajomych myśliwych , chyba że załapię bakcyla co daj Boże AMEN....
Kaliber? No cóż, jeżeli do rozwałki na niewielkie odległości to 5.5mm, jeżeli jednak chcesz postrzelać precyzyjnie na większe dystanse to tylko 4.5mm. Jeszcze jedno- z otwartych nie postrzelasz do tarczy na taką odległość. Chyba że cel jest wielkości wiadra.
Dziękuję za rady i cierpliwość w odpowiedzi na zapewne często powtarzane pytanie-' co kupić 'Myślę że wybór już padł na 97 K leworęczna.Nie ukrywam że stanowcza i podsumowująca opinia Jaro , zaważyła na wyborze HW 97.Wcześniej również padały głosy że to dobry wybór.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Zanim decyzja zapadnie. polecam sprawdzić które oko masz dominujące.
Sam jestem mańkutem. myślałem nad lewą osadą, ale mam prawe oko dominujące, więc musiałem się przełożyć.
Jeśli nie wiesz jak to sprawdzić, jest na to łatwy sposób.
Wyprostuj rękę i palcem wskazującym namierz jakiś punkt. Zamknij jedno oko. Jeśli punkt wskazywany przez palec nie zjechał masz odpowiedź.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Crvena Zvezda
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2012, 9:30

Post autor: Crvena Zvezda »

Iwan pisze:Zanim decyzja zapadnie. polecam sprawdzić które oko masz dominujące.
Sam jestem mańkutem. myślałem nad lewą osadą, ale mam prawe oko dominujące, więc musiałem się przełożyć.
Jeśli nie wiesz jak to sprawdzić, jest na to łatwy sposób.
Wyprostuj rękę i palcem wskazującym namierz jakiś punkt. Zamknij jedno oko. Jeśli punkt wskazywany przez palec nie zjechał masz odpowiedź.
Dziękuję za pamięć i ważną informację dokonałem ' pomiaru ' i jest na lewo jak w PZPR..Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi, porady i mam nadzieję na jakieś spotkania grilowo piwkowo ' wystrzałowe ' kiedyś w ' terenie ',Piotr .
ODPOWIEDZ