Obrazek

HW 97 -jaka energia najlepsza?

yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

Zmieszczenie się w paczce po śrucie na 100m to bardzo dobre rezultaty! Nawet jakby to było strzelone z pcp.
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

Janusz FWB i yaro bardzo dziękuję za informacje bardzo mi pomogliście .Po przeczytaniu tego co napisaliście raczej muszę odpuścić strzelanie na 100m i zmniejszyć kryteria co do karabinka .HW97k bardzo mi się podoba od strony wizualnej i technicznej ( dobrze wykonany ) dlatego wybiorę HW97k i z tego co zrozumiałem nie 100m ,ale 50m mogę sobie do tarcz postrzelać ( oczywiście nie na początku ,ale jak potrenuje parę tygodni na początek 20m ) .

Chociaż dalej nie wiem do ilu metrów z HW97k można strzelać do tarczy aby nie było takiego sitka na tarczy jak na fotkach .Z tego co znalazłem na forum to taką granicą dobrych wyników na tarczy a odległości jest 50-60m ( znalazłem jeszcze coś takiego ,że jak się strzela na 50-60m to lepsza jest lupka X16 a nie X9 ) ,mędrcy czy to prawda ?
Jeszcze raz wielkie dzięki ,a a propo PCP po prostu na początek wolę HW ,aby samemu złapać tzn ,,bakcyla'' ,PCP jak na początek ciut za kosztowne.

Na koniec dodam ,że poszukam sobie jeszcze tego bushnella ,albo poszukam jeszcze coś o tym leapers'e .
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Na strzelanie na większe dystanse i na sprężynkę powinno wystarczyć na początek to: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=9953
Mam podobny model (powiększenie do 24), daje radę i na sprężynie się trzyma.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

Wprawdzie mędrcem nie jestem ale powiększenie bym dobierał zależnie od celu i odległości.
Do tarczy z czarnym polem zwykle wystarczy przeziernik - bez powiększenia lub muszka/szczerbinka.
Z kolei optyka do tarczy wystarczy 4x; to też od biedy wystarczy żeby strzelać w kapsle nawet na 50m. 6-8x wystarczy już żeby strzelać komfortowo w cel wielkości kapsla na 50m.
To wszystko przy optyce na poziomie chociaż trochę lepszym jak najniższa chińska półka czyli lepsza chińska czy też z azjatyckiego kręgu.
Większe powiększenia oznaczają już konieczność ustawiania obiektywu i wcale nie oznaczają łatwiejszego trafiania, powiedziałbym nawet że przeciwnie, widać drgania i trudniej zdecydować się na strzał. Najlepiej jakbyś obejrzał sobie jak co widać przy różnych powiększeniach na żywo lub chociaż na fotkach.
Tu jest kilka takich fotek:

http://bron.iweb.pl/printview.php?t=67462

Co do przestrzelin w jednej ciasnej grupie to najlepsze sprężynówki potrafią takie coś wycinać do okolic 30m dalej to już dosyć trudna sztuka.
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

Dzięki wielkie za informację na temat optyki i wiatrówki ,bardzo mi pomogliście :)
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Czy mogę dowiedzieć się, kto jest autorem tarczki?
Bo jak Kolega Rubens lub Kolega Stworek, to nie ma się co tym sugerować. Zauważyłem, że co by do ręki nie wzięli, to cuda na strzelaniu wyprawiają.
DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

pershi pisze: Czy mogę dowiedzieć się, kto jest autorem tarczki?
To akurat jest moja tarcza :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

pershi pisze:
Czy mogę dowiedzieć się, kto jest autorem tarczki?
Bo jak Kolega Rubens lub Kolega Stworek, to nie ma się co tym sugerować. Zauważyłem, że co by do ręki nie wzięli, to cuda na strzelaniu wyprawiają.
Skoro zostałem wywołany do tablicy to szybko odpowiem :)
tarczki pewnikiem są Mariusza,bo mi na "sto" nie udało się zamknąć w pudełku po śrucie :maruda:
strzelanie na tym dystansie( 100) wymaga super bezwietrznej pogody lub hali
sprzęty ze stajni HW lu AA ustawione pod limit spokojnie dają rade
jeśli chodzi o optykę to ja mam NIKKO x12 a Mariusz miał LEPERSA ale jakie powiększenie to
nie pamiętam(prawdopodobnie x 24 ale i tak zawsze strzelał na x16)
99% naszych strzelanek odbywa się na dystansie 70m bo to taka optymalna odległość
do strzelań z limitowej sprężyny
i to tyle reszta to szczęście

[ Dodano: Nie 20 Maj, 2012 00:04 ]
Iwan pisze:
pershi pisze: Czy mogę dowiedzieć się, kto jest autorem tarczki?
To akurat jest moja tarcza :)
A to gratulacje :king: ,sorki,że przypisałem Twoje Mariuszowi ,moja wina :sciana:
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

rubens21 pisze:A to gratulacje :king: ,sorki,że przypisałem Twoje Mariuszowi ,moja wina :sciana:
A co znaczy moja jedna tarcza w porównaniu do Waszych dziesiątek :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

Grześ nie bądź taki skromny,jesteś naprawdę dobry "striełok"
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

Mam jeszcze małą prośbę ,dzięki za wszystkie rady ,ale nurtuje mnie jedna rzecz mianowicie jaki montaż na HW97k ?
Przykładowo pod Luneta LEAPERS 3-9x40 AO R/G MILDOT 5TH
mam dwa typy ,pierwszy: http://cekaus.pl/pl/montaze-srednie-1/2 ... op25c.html
drugi typ: http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=28&id=690
Czy montaż jedno częściowy jest lepszy pod taką lunetę ,czy średnica obiektywu w tych montażach pasuje do tej lunety ( ta średnica jest jakoś regulowana w tych montażach ) .Czytałem ,że jedno częściowe montaże lepiej sprawdzają się na cięższych lunetach ,a znowu dwuczęściowe można lepiej dopasować .Który lepszy? Z góry dzięki za odpowiedzi :D
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
rifleman

Post autor: rifleman »

Nie ma różnicy w trzymaniu jedno czy dwuczęściowy.
BKL masz osiowego i tego bym się trzymał. ;)
Na średni taka lupka idealnie pasuje.
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

To znaczy ze osiowy jest lepszy ,dlatego że jest dwu częściowy? A ten jedno częściowy nie ma tej ,osiowości .A dokładniej co to ,za pojęcie osiowość ,że luneta na takim montażu trzyma zero ,to o to chodzi?
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
rifleman

Post autor: rifleman »

Nie jest po prostu zamontowana osiowo względem lufy, a dokładniej to względem szyny montażowej.
Nie wpływa to na trzymanie zera ani na trwałość.
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ossa1066 »

Więc na HW97k z Luneta LEAPERS 3-9x40 AO R/G MILDOT 5TH mam wsiąść montaż Montaż dwuczęściowy BKL 263 MB i wszystko będzie ok? Do tej lunety mogę dostać jeszcze sunshader ,ogólnie mogę dostać tą lunetę za free tylko muszę dokupić montaż do niej .Dlatego właśnie mędrcy ,pytam was bo wy jesteście w temacie .Ten montaż będzie na 100% pasował do tej w/w lunety i do HW97k :D
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
ODPOWIEDZ