Obrazek

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Będzie, sam mam i chwalę.
:)
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

A czy ta luneta z tym powiększeniem 3-9 40 nadaje się do strzelania od 30 do 100m ,jakiego powiększenie jest odpowiednie? Może szukać innej np: 3-12 40 .Mówi się że im więcej się czyta tym więcej się wie ,ale jest tu tyle informacji ,że nie znalazłem jedno znacznej odpowiedzi .Na początek chcę postrzelać na 30 m a maksymalnie na 100m ( wiadomo po pewnym czasie ) i chcę lunetę która nada się na takie dystanse i będzie dobre powiększenie .Czy z powiększenia x9 dobrze widać duży cel ze 100m ( duży cel np kartka papieru 40x40 cm ) .Mędrcy macie jakieś propozycje :D ,z góry dzięki za pomoc.
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
rifleman

Post autor: rifleman »

Kolego, trochę ochłoń, bo tak jak widzę to chcesz wszytko z marszu załatwić.
Kartkę widać, dość dobrze.
Nie napalałbym się na jakieś extra duże powiększenie w taniej lunecie, bo zwyczajnie mleko jest i o kant d.. potłuc np 20x, skoro nic nie widać.

Niektórzy tu na optyce zęby zjedli, posłuchaj ich.
Chcesz dużego większego zooma na sprężynę - może być Buschnell Legend 5-15x40 lub DOT 4-16x40, bo to raczej wytrzyma. :)
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

Rozumiem ,może moje pytania wyglądają dziwnie ,ale lada dzień pojawi się u mnie HW i chcę poszukać odpowiedniej optyki ( w montażu rifleman ,bardzo mi pomogłeś i tu wielkie dzięki mistrzu ) .A teraz pytam po porostu jaka lupka jest dobra na maksymalne strzelanie do 100m i również dziękuję za pomoc . A takie coś np :Luneta Leapers 5TH Gen 4-16x50 AO ,może być ma AO i podświetlany krzyż ( pewnie się przyda taka funkcja ) ,czytałem że ma pozytywne opinie :) ,ogólnie na optykę + montaż chcę wydać ok 700-800 zł.
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
rifleman

Post autor: rifleman »

ossa1066 pisze:Luneta Leapers 5TH Gen 4-16x50
Nie miałem przyjemności, więc nie chcę się wypowiadać, ogólnie to tam sama seria 5th Gen, więc teoretycznie OK, ale czy optycznie jest też OK, to trzeba by zmacać i popatrzeć. ;)

Z propozycji to jeszcze Bushnell Trophy4-12X40 AO albo Elite 10x40 (to już bardziej pod HFT) ;)
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

rifleman wielkie dzięki za pomoc ( bardzo dużo mi pomogłeś ) z pewnością dobrze wykorzystam twoje rady i innych też .A co do powiększenia czytałem kiedyś że przy powiększeniu x8 duży przedmiot ( np duży pies ,albo kucający człowiek ) jest widziany jak by stał od nas oddalony około 13m ,więc patrząc logicznie ,do strzelania do dużej tarczy ( np 40x40 albo 50x50 cm potrzeba powiększenia do x16 .Czy jest w tym ziarno prawdy ,ogólnie czytałem to kiedyś w książce na temat optyki ,powiększenia ( szukam tej książki ,ale pewnie diabeł ogonem przykrył ,jak nie będzie już potrzebna to mi pewno w ręce sama wpadnie :hm: ) .Jakie macie zdanie na ten temat ,czy powiększenie x16 jest lepsze od x9 czy wręcz przeciwnie przeszkadza ( przy dystansie max 100m) ,sam z obserwacji zauważyłem ,że z powiększenia x10 można strzelać tzw :wolnej ręki ,przy większym powiększeniu trzeba przybrać inną pozycje najlepiej siedzącą lub leżącą ,bo wszystko drga jak stoimy :D
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Jak masz taki budżet to nie kupuj tego Lepka.
Poluj na małego DOTa albo Bushnella Legenda. Przepaść.

A jeśli już mniejsze powiększenie i mniejszy budżet, odpuść Leapersa i kup DOCa (Delta Optical Classic)
W tej kategorii nie ma dla niej konkurencji pod względem jakości obrazu, jasności i ostrości.
Pole widzenia także jest szerokie.

Będziesz zadowolony, a podświetlany krzyż sobie daruj - zbędne. ;)
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

Bushnella Legenda i Delta Optical Classic nigdzie nie mogę dostać ( na dzień dzisiejszy nie ma ) ale znalazłem to Luneta Delta Optical 4-16x50 IR AO czy ten model lunety jest dobry ( to też Delta Optical mówiliście że są wytrzymałe ).
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 9:35 przez ossa1066, łącznie zmieniany 1 raz.
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

ossa1066 pisze:Bushnella Legenda i Delta Optical Classic nigdzie nie mogę dostać ( na dzień dzisiejszy nie ma )
A tu patrzyłeś ? http://deltaoptical.pl/blizej_celu/lune ... ,d878.html
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Deltę Optical Titanium dostaniesz używaną spokojnie za 700 zł. Wystarczy poczekać i monitorować dział K/S na beżowym.
DOC na pewno jest na allegro, a używanego można wyrwać za około 220 zł.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

Mędrcy mam do was jedno pytanie ostatnio widziałem bardzo dużo w dziale k/s TX200 MK3 ,ale co z częściami zamiennymi do tego modelu ,nie znalazłem nic ciekawego w sieci .Bo np:HW97k to bez problemu .Nio i czy opłaca się brać używany karabinek ,wiadomo właściciel pisze że po tuningu u samego Hogana i że zadbany itd .Jak mogę sprawdzić że właściciel ( sprzedający karabinek ) jest wiarygodny .Nio i czy opłaca się brać TX200 MK3 czy jednak polować na HW97k .Jakie są po krótce wady i zalety HW97k i TX200 MK3 .
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

HW, ma mniejszą wydajność energetyczną, w TX 7 żulową sprężyną z HW osiągniesz 16J.
Ogólnie mam takie wrażenia że mniej kopie, ma ładniejszą osadę, chociaż chwyt trochę cieniutki (mi pasuje grubszy w PS). Ma mniej wygodny port ładowania - mi nie przeszkadza.
Ogóle są to 2 dobre karabinki, które mogą ze sobą konkurować i są prawie na tym samym poziomie ;)

Wziąłbym TXa ze względu na tuning Hogana - wszystko jak w PS - kopa nie będzie, cykl strzału na pewno miodzio, tak samo naciąg. No i TX bardziej mi się podoba, a ta angielska wpadająca w niebieski oksyda.. :hihi:
Jeśli masz fundusze to bierz TXa.

O jakie części zamienne Ci chodzi :?:
Tam nie ma prawa się nic zepsuć,a nawet jeśli kolega Janusz (filus) załatwia części do AA, takie pierdoły jak sprężyna z prowadnicą i ciężarkiem, uszczelka lufy, uszczelka tłoka są powszechnie dostępne.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ossa1066 »

O jakie części zamienne Ci chodzi :?:

Tam nie ma prawa się nic zepsuć,a nawet jeśli kolega Janusz (filus) załatwia części do AA, takie pierdoły jak sprężyna z prowadnicą i ciężarkiem, uszczelka lufy, uszczelka tłoka są powszechnie dostępne.[/quote]

Raczej szukałem czegoś po sieci ,w opisie jest ze karabinek jest 100% sprawny ,ale ja jestem że tak powiem perfekcjonistą i lubię mieć wszystko na tip top i dlatego ,gdyby nastąpiła jakaś usterka to wolę mieć już jakieś namiary na części zamienne do TX'a.
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Jakby co to i w Militaria mają też części do tx, tylko drogie jak diabli :) , najwrażliwsza część to "pantofelek" numer katalogowy TX285- cena 55zł (kolega filus taniej załatwi napewno), ale trzeba mieć pecha żeby pękło,
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
ODPOWIEDZ