Obrazek

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

janekk4501 pisze:Jakby co to i w Militaria mają też części do tx, tylko drogie jak diabli :) , najwrażliwsza część to "pantofelek" numer katalogowy TX285- cena 55zł (kolega filus taniej załatwi napewno), ale trzeba mieć pecha żeby pękło,


Rozumiem więc u filusa można zamówić wszystkie części zamienne do TX200 Mk3.

[ Dodano: Pią 01 Cze, 2012 18:17 ]
Mówi się ,że im więcej się czyta to człowiek więcej wie .Ok zgodzę się z tym ,ale im więcej czytam tym bardziej mam mętlik w głowie ( bo coraz to więcej wiem ,nowe informacje itd )
Mianowicie zastanawiam się nad tym co wybrać czy HW97k albo TX200 MK3 .HW97k w grę wchodzi nówka po tuningu u Hogana ,a TX200 MK3 używany też po tuningu u Hogana przynajmniej tak pisze właściciel .Nie wiem co wybrać oba karabinki są dobrze wykonane ,ale nie wiem który wybrać i czy lepiej wziąć nowego HW czy TX'a używanego .
Nio i jeszcze spotkałem się z opiniami że TX jest przereklamowany bo jest nie dopracowany i trudno z zamiennymi częściami ( kolega filus pomoc załatwia części do TX200 MK3 ) ale czy może mi ktoś powiedzieć czy korzystał z tych usług i czy części są dobrej jakości ( nio i jaka cena ,co wystarczy że napisze do kolegi filusa ,załatw mi to i to i już mam załatwione ).

Mędrcy jakie jest wasze zdanie na temat tych karabinków ,który lepszy ( w sumie są podobne do siebie ) ,ale czytałem tematy z 2003/04 roku i opinie na temat TX'a były mało pochlebne ,więc pytanie kieruje do znawców czy coś się zmieniło od tego czasu w TX'a ,czy są lepiej wykonane itd .Bo to co czytałem lekko mnie przeraziło w końcu za taką kasę oczekuję się sprzętu b.dobrej jakości a ponoć TX MK3 jest najlepszą sprężyną tu mam link właściciel Tx'a nie poleca tego karabinka http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=169 ... sc&start=0 .

Czekam na wasze odpowiedzi :)
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
Guido
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 179
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:16
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Guido »

Mam HW 97 jestem zadowolony ,energia w moim oscyluje w granicach 16J i nie czułem żeby przy15J było jakoś miodniej :hm: Moim zdaniem HW jest lepiej wykonana od TXa .Natomiast TX ma wygodniejszą osadę , jet w moim odczuciu łatwiejszy do opanowania i ma lepszy spust ,czyli jakbym miał kupować jeszcze raz to wybrał bym raczej TXa
QB57. Kandar CP1 . Mauser 98k asg.CZ200. Colt Sheriff kal.44 .TX200HC
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Zawsze można zrobić wymianę sprzętu w szafie...
DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

tu masz o hw też http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=554 ... ight=bubel , to samo co hw 97k, zawsze może się trafić bubel, jak ci nie przeszkadza rysa na osadzie i gość jest pewny to bierz tx , ja też jestem przewrażliwiony na części zamienne(nawet kupiłem ten trzewiczek na zaś w Militaria i leży sobie :) ) Ale jak ktoś szanuje karabinek to ciężko żeby coś się miało zepsuć, i nie ma rzeczy której by nie naprawił Hogan , chodzi ci pewnie o ten http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=92982 , ja osobiście preferuję nowe karabinki ,ale też się sparzyłem na hw97k, i to dwa razy, drugie hw miałem kilka miesięcy, potem sprzedałem na forum i ten kolega co kupił wysłał karabinek do Hogana i okazało się że w środku coś zj....e, nieosiowe czy coś i jeszcze stówę musiałem oddać temu koledze na robociznę (żeby być w porządku wobec kupującego). A w końcu który nie weźmiesz i tak będziesz zadowolony, oba są bardzo dobre , a dla mnie jest najlepszy tx hc :) a miałem już lidera, turcara, slawie 634, hatsana 95, tx hc, prosporty-3szt chyba :hm: , i teraz tx hc po Hoganie.Szukam najlepszego karabinka i narazie nie widzę innego jak ostatni ;) ......Obrazek
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

pershi pisze:Zawsze można zrobić wymianę sprzętu w szafie...

Albo masz specyficzne poczucie humoru ,albo ja nie rozumiem o co chodzi pershi bo nie rozumiem twojej wypowiedzi. :/
janekk4501 dzięki za wypowiedz,apropo HW97k i TX'a według mnie są one bardzo podobne i bardzo celne .Ale co do Tx'a to bardziej mi się TXMK3 podoba ( może dlatego że jest ciut dłuższy ) :D
TX to najlepsza sprężyna ale HW97k też się broni w tej kategorii ,spotkałem się z tą opinią ,że bardziej dopieszczony ( tuningowany ) HW97k może być lepszy od Tx'a .
W skrócie HW tuning służy a w TX nie widać jakiś super różnic jak dokonamy przeróbek . janekk4501 posiadasz oba karabinki jakie masz zdanie na ten temat.
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Oj zdziwisz się jak się ztuninguje tx, czopy z przodu , ślizgi z tyłu , kolega z forum mi dziś napisał jak sprawuje się tx po Hoganie
Cud miód i orzeszki!!!Większa energia a kop mniejszy,no i duuuużo ciszej.Dzięki za radę,szkoda że dopiero teraz z niej skorzystałem...
radziłem mu żeby wysłał do Waldka , a hw97k miałem i raczej się nie wróciłbym do niego-to moja opinia tylko, a i prosport mi już nie leży, choć podoba mi , ale ten naciąg do d..y

[ Dodano: Sob 02 Cze, 2012 21:20 ]
może dlatego że jest ciut dłuższy
założysz sobie kiedyś tłumnik na tx hc i i masz prawie jak hw97k wizualnie , tylko że lepszy ;) , choć jak kupisz hw97k(po Hoganie lub Seniowe) to gwarantuję że będziesz też zadowolony w 100% ,
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

Fakt w Tx'ach naciąg jest bardzo dobry ( lżejszy, płynniejszy ) .janekk4501 widzę że tego Bushnell masz na BKL263 jak sprawuję się lupka na takim montażu dwu częściowym ?
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Re: HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: janekk4501 »

ossa1066 pisze:Fakt w Tx'ach naciąg jest bardzo dobry ( lżejszy, płynniejszy ) .janekk4501 widzę że tego Bushnell masz na BKL263 jak sprawuję się lupka na takim montażu dwu częściowym ?
Siedzi jak to mówią "zamurowany" , Bushnell i BKL263 kupiony u MFor-a , mam też chrono i i kilka razy mierzyłem energię , różnicę 2,5m/s teraz mam, karabinek dotarty, więcej mi do szczęścia w tym temacie nie trzeba, mogę sobie" piać z zachwytu jednym słowem"(to "pianie" to aluzja i nie do ciebie ossa1066, tylko do innego tematu 8) ) i polecam Hogana i tylko jego, a masz blisko do niego przecież

[ Dodano: Sob 02 Cze, 2012 21:37 ]
i jak widzę próbowałeś tx, bo faktycznie lepszy naciąg ma-płynniejszy :)

[ Dodano: Sob 02 Cze, 2012 22:06 ]
osobiście bym tego wziął http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=92731 , stara produkcja, a stara to znaczy lepsze wykonanie i lepsze materiały, masz do niego niedaleko też, obejrzeć możesz no i sprawdzić praktycznie, no i ten
Jest to AA TX 200 Mk3 w starej osadzie ( uważam że poręczniejsza i lepsza,ale to moje zdanie ) stan ,nówka + wszystko zrobione tak jak w ProSporcie,ślizgi na cylindrze i cała reszta ( robiłem-robię go dla siebie,ale plany się zmieniły )
Uważam że jak na tej klasy karabinek bez najmniejszej skazy,zrobiony na bóstwo z nowymi wszystkimi częściami,to cena jak najbardziej OK,tym bardziej że szukasz czegoś takiego.
Dostaniesz gwarancję na 20 tys. strzałów na tą sprężynkę
, zapytaj Waldka czy to prawda i tylko brać :)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
ossa1066
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:42
Lokalizacja: Bytom

HW 97 -jaka energia najlepsza?

Post autor: ossa1066 »

Jak zauważyłeś janekk4501 właśnie o tego Tx'a mi chodzi ,fakt jest blisko i z pewnością do końca tego miesiąca będę miał tego tx'a ,tylko jeszcze muszę mistrza Hogana zapytać czy rzeczywiście jego to jego sprzęt .
PS janekk4501 masz rację jak sprzęt będzie ok i po tuningu u Hogana ( tak pisze sprzedawca ) to nie będę się zastanawiał tylko wezmę :D
Przeznaczenia nie ma ,jest tylko swoboda wyboru .
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

czyli jakbym miał kupować jeszcze raz to wybrał bym raczej TXa
__________________________________
pershi napisał/a:
Zawsze można zrobić wymianę sprzętu w szafie...

Albo masz specyficzne poczucie humoru ,albo ja nie rozumiem o co chodzi pershi bo nie rozumiem twojej wypowiedzi.
Moja wypowiedź dotyczyła wpisu Kolegi Guido. Sprzedać HW97 i kupić TX-a.
Sam mam HW97. Gdyby nie to, że mam mało czasu na strzelanie, wymieniłbym karabinek na Tx.
DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
yogi9
Posty: 14
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: yogi9 »

Mam od dłuższego czasu i TX MK3 I HW 97 i mogę powiedzieć że nie widzę większych różnic między nimi, ale jeśli miałbym kiedykolwiek sprzedać któryś z tych dwóch sprzedał bym z mniejszym żalem TX.
DIANA 54 AK+BUSHNELL LEGEND
HATSAN 135+BUSHNELL ELITE3200
CZGST CZE-WA
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Kolego yogi9, czy w/w karabinki były modyfikowane/tuningowane?
A jak porównanie mechanizmów spustowych?
DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
yogi9
Posty: 14
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: yogi9 »

Tak obydwa karabinki były tuningowane ,co do pracy spustu minimalnie lepszy do regulacji jest Tx ale jeśli chodzi o cykl strzału to lepszy(szybszy) jest Hw.Być może to sentyment do Hw ale zawsze z 97 mam więcej punktów na zawodach :D, i najprzyjemniej chodzi na 15j.
DIANA 54 AK+BUSHNELL LEGEND
HATSAN 135+BUSHNELL ELITE3200
CZGST CZE-WA
ODPOWIEDZ