Obrazek

Strzał bez śruta

ODPOWIEDZ
bogmat61
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2018, 16:24

Strzał bez śruta

Post autor: bogmat61 »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, do tej pory tylko czytałem. Nie znalazłem na forum podobnego tematu, więc proszą o podpowiedź co mogło się popsuć. Strzelało mi się całkiem dobrze z HW90K, dobre skupienie na 20,40,60m do momentu jak wystrzeliłem bez śruta. Teraz totalny chaos nawet na 20m. Zmieniłem lunetę, ale to nic nie pomogło. Nie mam chrono więc nie wiem co dzieje się z prędkością. Ktoś podpowie gdzie szukać usterki?
HW90K 4.5 + Leapers UTG 4-16x40
janusz22551

Re: Strzał bez śruta

Post autor: janusz22551 »

Miałem tak w moim lgu. Po przypadkowym strzale na sucho, zaczął mocno kopać. Smar ze sprężyny dostał się na uszczelkę tłoka. Na szczęście nie była uszkodzona uszczelka i wystarczyło rozebrać, umyć i przesmarować na nowo.
amkontakt
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2018, 22:42

Re: Strzał bez śruta

Post autor: amkontakt »

Teoretycznie (wpraktyce widziłem to dwa razy) po takim strzale może dojść do pekniecia sprężyny, ale musiałbyś mieć niesamowitego pecha.
bogmat61
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2018, 16:24

Re: Strzał bez śruta

Post autor: bogmat61 »

W tej wiatrówce jest sprężyna gazowa. Postrzelałem jeszcze trochę i skupienie zaczęło powoli wracać. Nie jest to co było, ale gdyby okazało się że wróci do normy to zostawić i zapomnieć o zdarzeniu, czy lepiej odesłać do przeglądu? Sam nie rozbierałem jeszcze tej wiatrówki i trochę mam opory żeby to zrobić. QB78 mam opanowane, ale do tej podchodzę jak kot do jeża.
HW90K 4.5 + Leapers UTG 4-16x40
janusz22551

Re: Strzał bez śruta

Post autor: janusz22551 »

Z doświadczenia w moim krótkim życiu wiem, że jeśli coś nawali, to samo raczej się nie naprawi. Strzał bez śrutu w lufie spowodował to, że z braku poduszki powietrznej, tłok uderzył z całą siłom w dno cylindra. Jeśli po tym zaczął siać, to znaczy, że coś jest nie tak. Mogła pójść uszczelka, sprężyna gazowa też nie jest niezniszczalna. Jeśli nie chcesz sam rozbierać, to daj jakiemuś tunerowi do obejrzenia. To bardzo dobry karabinek i dbanie o niego na pewno się odwdzięczy, a jeśli zerknie na to fachowiec, to już na pewno nie zaszkodzi :) .
bogmat61
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2018, 16:24

Re: Strzał bez śruta

Post autor: bogmat61 »

Mam jeszcze pytanie, czy HW90K ma dokładnie takie same części (wymiary) i konstrukcję mechanizmu jak HW90?
HW90K 4.5 + Leapers UTG 4-16x40
janusz22551

Re: Strzał bez śruta

Post autor: janusz22551 »

Szczerze mówiąc, nie wiem. Zapytaj np. Eresa https://superwiatrowki.pl/kontakt-inf-19.html . Zadzwoń i pytaj, na pewno udzieli wszystkich informacji.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Strzał bez śruta

Post autor: rokasa58 »

K od kurz,czyli krótka-lufa,reszta b/z
bogmat61
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2018, 16:24

Re: Strzał bez śruta

Post autor: bogmat61 »

Dzięki. Zamówiłem części. Na chrono różnica prędkości śrutu w tym stanie do 18m. Skupienie na 20m o średnicy ok 5 cm. Bywa że 3 dyszki siądą pod rząd.
HW90K 4.5 + Leapers UTG 4-16x40
ODPOWIEDZ