Obrazek

Mój ProSport

Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: diacon-fox »

Zack pisze:Problemem jest to że raz strzela w prawo a raz w lewo. DOSŁOWNIE
Stąd dwie grupy przestrzelin.
Pierwszy strzał, ten na samym dole zerwałem a szósty jest ciut wyżej niż pierwszy.
Reszta ułożyła się w dwie grupy.
Raz w lewo - raz w prawo
Co myślicie? Jak to naprawić?
Ja również mam podobny problem ze swoim TX'em. Ostatnimi czasy zaczął "świrować" i strzelać jak chciał, założyłem mu małego DOT'a i wyzerowałem na 25m. Dzień później ustawiłem cel na 25m...wymierzam, strzelam...pudło :zdziwko: 5 kolejnych strzałów to samo. Ustawiłem zatem tarcze, strzelam...2 minuty kątowe za wysoko, skorygowałem. Dziś idę postrzelać, ustawiam tarczę na 25m i co? 1 minuta kątowa za wysoko i 3.5 minuty na prawo :zdziwko: co jest kuźwa?? :!:
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

diacon-fox pisze: co jest kuźwa??
Ewidentnie się spóźnia o pięć i pół minuty :hihi:

A tak na poważnie, przed każdym strzelaniem należy sprzęt sprawdzić (wyzerować), bo w trakcie transportu, zmiany temperatury, itp... różne rzeczy mogą się dziać ze sprzętem 8)
2.
Paweł, może źle się "składasz" do lunety ?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

nie może, a raczej na pewno ;) Adrian miał identyczny problem w sobotę na zawodach.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Kurcze, sam nie wiem :maruda:
Nic, zamawiam nowy montaż - niski i zobaczymy.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2014, 6:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Jest jeszcze jedna możliwość, mało prawdopodobna ale mnie się przydarzyła. Uchwyt zatrzasku dźwigni naciągu TX'a jest przykręcony do końca osłony lufy śrubą imbusową a ustalony sprężynowym kołeczkiem. Ten kołeczek się obluzował, wysunął do prawie połowy otworu osłony lufy i śrut wylatując ocierał się delikatnie o jego koniec - na tarczy siewnik, grupki przestrzelin układały się wyżej, niżej, prawo, lewo. Troche czasu mi zajęło (i śrutu zmarnowałem) zanim chcąc wyczyścić lufę (choć i tak nie wierzyłem że to pomoże) zajrzałem niej i zobaczyłem przyczynę :D.
Kołeczek wbity na miejsce, nastał spokój a na tarczy właściwe skupienia 8)
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Sprawdziłem - kołek nie wystaje.
Zamówię nowy montaż - niski i zobaczymy.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Paweł.. a może po prostu więcej strzelaj.. :hm:

Mi też tx/lupka sprawiały dziwne myki.. zeruje się bez wiatru, idę na tor i kładę wszystko jak leci.. aż dochodzę do 2 przedostatnich figurek i nie mogę położyć choćbym się z..ł.. wracam na plinkiernię i zero mam gdzieś indziej.. :zdziwko: Przeklikiwam się, i na torze dalej daję czadu. tydzień później przyjeżdżam i na plinkierni strzelam :w bok".. muszę wrócić do poprzednich ustawień bo w nic nie trafiam.. :hm:

czary..?
No a potem mówię sobie że pierdzielę, nie klikam.. i po jakimś czasie zero samo wraca..
Przedostatnio na zawodach mało brakło a bym się spóźnił i nie zdążyłem na "zerówce" nic przy lunecie pogrzebać.. i wyszło mi to na zdrowie.. :)

Wcześniej, mimut mi świadkiem, przeszedłem już chyba wszystkie fazy zwątpienia: w lunetę, karabinek, żyły wodne, krzywy śrut i wiatry-widma.. teraz zamieniłem to na "brak praktyki" i się wieele rozjaśniło w temacie.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Wiesz, coś w tym jest :hm:
Ale kuźwa z ProSiaka takich wyników na papierze nie nie miałem :lol: i stąd konsternacja :D
A na poważnie to może w końcu uda mi się regularnie trenować. No nic - zobaczymy
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Ty zacznij strzelać z tego sprzętu, a nie go tylko kupować ;) Jeszcze trochę i będziesz jak pewien kolega. Jedyne czym będziesz się mógł pochwalić to fotki tego co stoi w szafie :hihi:
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Spoko, spoko
Dziś wieczorem dzwonie do prezesa klubu i zapytam się kiedy mogę zwiedzić i postrzelać :D
Dodatkowo, dziś ponownie sprawdziłem "schooting chrony" które trafiłem parę miesięcy temu.
Okazało się że działa :radocha:
Możecie mówić mi szczęściarz :D
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Obrazek
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Witam
Dziś w moim prosiaku :D Maciek zainstalował swój system zamkniętej sprężyny .Pierwsze około 100 strzałów oddane . Zauważalnie krótszy cykl strzału i fajniejsza praca systemu :) Na poprzedniej sprężynie słychać było delikatne brzęczenie sprężyny .Teraz jest cicho i fajnie .Sprzęt się jeszcze układa wię z czasem będzie jeszcze lepiej :lol: . Sprzęt do pomacania na zlocie tawerny ;) .
Walther + MTC
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Paweł, a nagraj jakiś filmik :hihi: bo nie każdy będzie na zlocie :maruda: żeby porównać.
Kurcze, z ProSiaka nie strzelałem półtora roku ;/ nie licząc paru strzałów od kolegi który strzela FT u mnie w klubie.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Adik
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 540
Rejestracja: 24 mar 2010, 11:05
Lokalizacja: Jeżowe(podkarpackie)

Post autor: Adik »

4 dni to kupa czasu , nie pękaj :)
Walther LG210 Plus + BE4200
TX200 MK3 + Vortex
FWB P70 FT + Weaver RV9
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

108 pisze:U mnie dziś na strzelnicy okazało się że owszem jest bardzo stabilnie ale 11J :zdziwko: i to 4 dni przed zawodami.
Stabilne 11 jest lepsze niż "dzikie" 17.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ