Obrazek

TX200HC - wersja z regulatorem.. :)

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

TX200HC - wersja z regulatorem.. :)

Post autor: Mamutowicz »

Mój TX nabawił się regulatora.. Ustala prędkość pod 229 m/s.. Tak sam z siebie.. Wszystko było by OK, gdyby jeszcze działał prawidłowo.. ale prędkość w okolicach 227 m/s w parze z 11m/s rozrzutem prędkości - to nie to co mnie rajcuje..
Ale od początku:

W zeszłym roku, podczas gdy ja wygrywałem sobie medal z Wisiorowego TXa na Pikniku HFT u Beaverów - moje maleństwo było w Spa - na Ultracji w Cekausie :)
Odebrałem karabinek diametralnie odmieniony - Nawet sobie nie zdawałem sprawy że da się tak celnie strzelać z TXa :)
Do końca Stycznia wyprułem około 15 paczek śrutu.. i pod koniec stycznia przestałem trafiać :maruda:
Sprawdziłem karabinek na chrono i okazało się że prędkość spadła i przestała być stabilna.. Jak wcześniej z Mimutem sprawdzaliśmy TXa na chrono, rozrzut prędkości miałem w granicach 1, może 2 m/s.. :)
A tu nagle na 10 strzałów różnica zaczęła wynosić nawet 11m/s :!:
Myślę - masakra.. ale zaraz potem - No.. wyprułem masę śrutu - miała prawo siąść..

PW do Hiszpana - i odpowiedź - Sprężyna się ułożyła .. dołóż podkładkę czy dwie żeby wyregulować i będzie OK..

No przecież.. :)

To rozkręciłem karabinek.. i moją uwagę przykuły jakieś plastikowe paprochy pomiędzy zwojami sprężyny.. to wyciągnąłem sprężynę z tłoka i wysypałem to, co zostało z kapelusza.. Obrazek .. :zdziwko:

To znowu PW do Hiszpana.. - Co jest grane?..

- Może wada materiałowa - przyślij bebechy to dorobię Ci nowy kapelusz..

No OK. Paczka poszła, a ja założyłem fabryczny zestaw..
Na nowej sprężynie musiałem założyć ponad 1,5cm podkładek żeby z biedą uzyskać 235m/s .. z dużym rozrzutem prędkości i takim kopem że się prawie strzelać nie dało..
No, ale to fabryczne badziewie przecież.. czekam na paczkę z Polski.. 8)

W końcu się doczekałem.. Hiszpan jeszcze dołożył mi 2 podkładki żeby sobie prędkość wyregulować.. - super :)
Zakładam bebechy.. i strzał przez chrono.. - 202m/s.. czy coś koło tego ledwo ponad 200.
:hm: podkładki.. przecież.. :zalamka:
Zapodawam dwie.. ale wyszło ledwo ponad 215m/s to jeszcze następne 3.. no prawie, prawie.. niecałe 230m/s.. To znalazłem jeszcze 2 ale wlazła tylko jedna, bo zaczep nie łapał.. Dobra.. mam prawie 235m/s.. prawie, bo to górna wartość.. dolna poniżej 228.. :maruda:
No ale.. zakatowałem tą sprężynę przecież.. ponad 15 paczek śrutu to nie bele co, co nie?
Ale strzelnica szybko sprowadził mnie na ziemię.. dupa a nie szczelec z mnie..
mam nawet problem burka wyzerować, o trafianiu nie wspomnę..

PW do Przemka.. qrde.. ratuunku..
- może coś źle złożyłeś.. :hm:

No ale co można źle złożyć? sprężynę złym końcem wsadziłem, czy jak..?

No to rozbiórka..
Ooo w morrdę.. Obrazek
no i to by było na tyle jeśli chodzi o ultracyjną sprężynę.. Sorki Przemek, ale to chyba te moje "nadprogramowe" podkładki tą sprężynę zabiły.. ;(

No cóż.. jEbay.. i mam, Sprężyna "Titan XS" + dorabiana prowadnica i kapelusz.. słowem - zestaw tuningowy..
Doszła - rozpakowuję i czytam.. i pisze, że możliwe że będę musiał ciąć kilka zwojów, bo może być FAC.. Noo.. doobra.. mam kątówkę.. i piłkę do metalu.. i wkońbinerki.. - dam radę. 8)
Gostek na wszelki wypadek dołożył mi 2 podkładki i smar.. ( super gostek mi sie trafił.. tak przy okazji.. :) )
Ale.. nie chce FACa.. nie zakładam podkładek.. No.. może jedną, żeby sprężyna nie leżała bezpośrednio na prowadnicy.. i drugą na kapelusz.. Tak na wszelki wypadek.. ;DD

Składamy wszystko do kupy ( Jakie szczęście że to nie HW 97).. i szczał przez chrono..
:zdziwko: 229m/s :?
Doobraa.. to jeszcze 2 podkładeszki..i mam 241m/s.. :aloha: ale po 10 strzałach 228m/s.. :sciana:
No sso jezd murwa?!
Małe porównanie do oryginalnego zestawu.. :hm:
Aaa.. !!
Obrazek
Sprężyna niby ciut dłuższa, ale zestaw wyraźnie krótszy od oryginału..
Wyedukowałem.. miszczu jestemm :king:
To jeszcze mały dystansik na dno tłoka coby różnica zniwelować.. 8)
Chrono.. 254m /s..
Szz.. w mordę.. :smiech:
.. ale zobaczymy jak będzie dalej.. 255.. 250.. 248..240..23cośtam.. aż po 20 strzałach wróciło do 227m/s.. :faza: :devil2: :zalamka: :sciana:
PW do Hiszpana.. - :hm: ;( :zdziwko: :?
- No.. ale na odległość to se można powróżyć..

Fok..czka..

Striptiz i obględziny.. cuś się rusza.. w tłoku.. wykręciłem tego zaczepa spustu..
Obrazek
palcyma go wykręciłem.. dwoma.
Miałem gdzieś niebieskiego Loctite i wkręciłem spowrotem..
Trochę postrzelałem.. niby spoko, ale dalej dupiata stabilność i nie mogę się pozbyć tych podkładek i do rzyci ogólnie.. bida cokolwiek trafić..
W międzyczasie parę rozpaczliwych PW do qmpli z tąd , beaverów znaczy się, a potem :telefon: do Cekausa znowu..
Powiedziałem o tym tłoku, zaczepie itp..
Przemek wpadł na pomysł, że (oprócz tego że dupiacie wkręciłem ten zaczep) to może tłok może być uszkodzony..
Obględziny wykazały co najmniej 2 rysy (pęknięcia) dobrze wyczuwalne pod paznokieciem..
Obrazek
Zacząłem poszukiwania nowego tłoka, a w międzyczasie zamówiłem zielonego Loctite..
Do tego udało mi się zrobić małe zamieszanie na forum.. :oops: (Sorki chłopaki.. ) Jarek nawet mi chciał swój karabinek podesłać.. ( na Niego można liczyć qrde nie? 8) ) a w międzyczasie znowu parę :telefon: do Cekausa .. i po konsultancji z Przemkiem wykręciłem ten nieszczęsny zaczep i (po wyczyszczeniu) wkręciłem na mocniejszym Loctite..
Tym razem (po przeczytaniu instrunkcji) poszedłem sobie słodko spać po nocce, a dopiero wieczorem poskładałem wszystko do kupy..
Niestety chyba wysiliłem za bardzo nową sprężynę tymi dystansami, bo mogłem odjąć tylko 2 podkładki żeby uzyskać satysfakcjonujące mnie 237m/s , ale prędkość ustabilizowała się w granicach 5m/s , a karabinek przestał być taki wrażliwy na chwyt.. :)
Czyli że cały power spier..uciekał prze gwint zaczepu tłoka..
Jeszcze mnie martwią te rysy pod uszczelką, ale na razie nie mogę nic z tym zrobić..

Znalazłem miejsce z częściami do AA https://www.gunspares.co.uk/products/24 ... r-Carbine/ Ale okazuje się, że nie ma już zwykłych tłoków w produkcji/sprzedaży.. :zdziwko:
Jedyne dostępne są wersje z dłuższym o 31mm zaczepem spustu, a nie wiem czy to będzie dobry wybór..

Tak czy inaczej..
Rada dla posiadaczy TXów..i Prosportów.. co jakiś czas warto sprawdzić kondycję tłoka..
taka duperela jak poluzowany zaczep - a takie problemy..
W dodatku istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy tych moich kombinacjach karabinek mógł zabić burka.. ale to nie jest sprawdzone i potwierdzone jeszcze.. Dam znać jak będę miał czas sprawdzić..
Na razie strzelam z SSa .. żeby mieć pewność że lupka jest OK.. muszę się do lupki przyzwyczaić, bo czasu do MyŚiów coraz mniej.. :)

Mam nadzieję że Was nie zanudziłem.. :)
Ps.
Pozdrowienia dla Hiszpana!! Gdyby nie On, pewnie zepsuł bym już ze 3 sprężyny, kilo podkładek i 2 lunety.. ;(
Te telefony to fajna sprawa.. naprawdę.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Się Piotrek nie smuć, nie denerwuj, nie spinaj, obiecuję, że przypadek twojej "kontuzji" zostanie dokładnie omówiony na dzisiejszym "walnym" i decyzją większości zostanie ci wysłany nowy (używany) tłok z Polski, bo nie dopuszczam nawet myśli, że nasz człowiek będzie reprezentował nas i siebie z takim psychicznym obciążeniem (złamany i sklejony tłok). Od Prosiaka też pasuje, więc problemu z pożyczeniem nie będzie. Sam się rozzbroję (to nic takiego) ale ty musisz mieć z czego ftrafiać :cisza: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dzięki Qbuś ..:)
Na razie się wstrzymaj z wysyłkami.. Te 5 m/s co mam teraz jest na prawdę przyzwoite, i jak się będzie trzymać na obecnym poziomie to będzie OK.
Poza tym zapomniałem napisać, ale już miałem założony pożyczony z innego TXa tłok, i działał fajnie, więc w razie "W" zawsze mogę go wypożyczyć na tydzień czy dwa.. ;)
Tak że nie rozbrajaj się i daj popalić alamunium dzisiaj.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Chyba jestem pierwszy po Beaverach Wiosennnych ! Było ...... jak zawsze ! Piotrek (Mamut) klamka zapadła - Beavery pomogą !
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Tłok jutro do Ciebie wyjedzie. Szczegóły poda Zarząd i Derekcja Beaver ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Mamutowicz pisze:Pozdrowienia dla Hiszpana!!
... wzajemnie :)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Qrde.. i biedny Marcin na urodziny zostanie przezemnie bez karabinka..
No.. jakże to tak? :placze:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

W międzyczasie zamówiłem nowy tłok tutaj: http://www.gunspares.co.uk/
A to co mi przysłali.. Obrazek
:maruda:
Na szczęście jak zadzwoniłem to przeprosili i obiecali wymienić na nowy i w nienagannym stanie.. :hm:

No.. zobaczymy. Na razie czekam.. Wisior - Nie martw się. Twój tłok pojedzie na MŚ .. a ten będzie w zapasię jak coś.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze:A to co mi przysłali.
To może tak krok po kroku ( jak w żłobku lub dla początkujących ) co powyższe zdjęcie przedstawia bo w moim karabinku czegoś takiego nie ma :!: . Ja mam wewnątrz karabinka tylko powietrze i nim strzelam .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Ale ładna uszczelka u nas takich nie dają ....
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Krzysiu.. Powyższe zdjęcie przedstawia oryginalną część AA do mojego karabinka..
Tłok się to nazywa i występuje tylko w prawdziwych karabinkach.. Niestety.. ten egzemplarz nie wygląda zbyt.. jak to powiedzieć.. dobrze.. :hm:
Uszczelka fajna.. nie powiem miętka, błyszcząca.. tłok też wygląda na nowy, jednak zaczep wygląda jak zapomniana nadwyżka magazynowa z ubiegłego wieku..
Ja to mam qrde Ph.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Dziękuje ;) .
Jeszcze trochę i będę robił za eksperta . :)
A tak dla jasności to coś ( pręcik taki ) to niby to coś co się miało zgiąć ?
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Pinć złotyk sie należy.. 8)

Jak sie dało wykręcić palcyma, to i zgiąć by się dało.. blatyma.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Maciek111
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2014, 22:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Maciek111 »

Witajcie. Też się borykałem z problemem spadku mocy i braku dobrych sprężyn. Po przeczytaniu tego wątku zaraz poleciałem sprawdzić tłok u siebie. Ale ani drgnie . Uff ale co dalej ? Na Facowej sprężynie z kapeluszem ertalitowym mam zaledwie 239 m/s. Dalej poszukuję.
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Włożyłeś spręzynę orginalną bez ucinania???
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
ODPOWIEDZ