Obrazek

AA EV2

Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

AA EV2

Post autor: Jaro »

Dzięki uprzejmości naszego kolegi Jarka / esjot / przyjechał ze mną karabinek AA EV2. Te parę zdjęć, które zamieściłem poniżej nie oddają wiernie jego wyglądu. Moim zdaniem to jedna z najładniejszych wiatrówek PCP. Ale to sprawa gustu.
Mnie w zasadzie nie interesował tak wygląd jak wyniki. Pomimo swojej wagi leży w moich rękach jak by był dla mnie wyprodukowany ;)
Dzisiaj go troszkę przestrzelałem i nie mam powodów do zmartwień. W poniższym linku jest wynik 5 strzałów na 23m.

ObrazekTEST

Odległość nie bardzo ambitna, ale tak sobie wstępnie ustawiłem zero. Jeszcze muszę poćwiczyć ze spustem, gdyż czasem zrywam zbyt szybko go naciskając.

Z ciekawych rzeczy zauważam wbudowaną poziomicę oraz uchwyt dla pomiaru wiatru. Jest to kompleksowy sprzęt do FT. Brak mi tylko tłumika i magazynka, co w rekreacji się bardzo przydaje. Ma też fabryczną etykietę, w której można wpisać sobie poprawki na poszczególnych odległościach.
Więcej napiszę o nim, gdy bliżej się zapoznamy ;)

ZDJĘCIA
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jaro pisze:W poniższym linku jest wynik 5 strzałów na 23m.
Ja tam widzę jeden strzał :PP Po każdym wystrzale wypadało by śrut włożyć, a nie na "sucho" :D Karabinek ładny, taki trochę "Waltherowaty", widziałem osobiście, ale dotknąć nie pozwolił :PP Obyś był zadowolony dłużej niż miesiąc :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Qbuś pisze:"Waltherowaty"
Qbuś, gdzie Ty masz oczy :?: Przecie w nim nie ma nic z walthera.... A wynik mógłby być nieco lepszy, ale mi się ręce trzęsą :PP
Troszkę dzisiaj postrzelałem na innych dystansach i jest różnie. Generalnie jak to w PCP nuda...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

A jak mi zmienisz Hft na Ft to .............. . Ty wiesz , że pucharek wywieźli i trzeba odzyskać :lol:
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Kusi mnie czasem to FT :hm: Musiałbym jednak mieć dwa karabinki i dwie lunety. Jeden zestaw by leżał wciąż w szafie, więc szkoda kasy....
Teraz szukam butli i zestawu do ładowania bo te PCP jest takie dzwne, że bez powietrza nie postrzelasz :nie:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

I co dalej :?: Jakiś teścik na 35 m i 41 m . No cóż takie karabinki budzą we mnie dziwne emocje . :) raczej pozytywne .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Testy bedą jak wrócę do domu. Wstępnie już strzelałem na 35m do spinerów / 15 mm /. Na 10 strzałów zaliczyłem jedno pudło, ale to był błąd strzelca.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

U nas jeden gostek na strzelnicy ma takiego.. strzela do łyżeczek od herbaty na 50 jardów i marudzi że potrzeba znaleźć dłuższą rubież bo to nudne jest.. ;)
..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Z tymi AA tak już jest , jak strzelają i udany egzemplarz to nuda . Cały czas zadaje sobie pytanie dlaczego w domu " wtrafiam " w co chcę a na zawodach ;(
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Bo w domu, to każdy ftrafia (nawet ja) :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Spinasz się Krzysiek.. spinasz i temu tak.. ;) . Za rok pożyczę od Cię karabinek i se razem pójdziemy to się odstresujesz.. ;)
A to całe EV2 to zwykły nudny dziurkacz z poziomiczką i dzyndzlem na tasiemkę.. Wielkie mi co.. Z dobrej sprężyny te same łyżeczki na 50 jardów też zwijają się jak durne a przynajmniej karabinek nie wygląda jak odrzucona kończyna "obcego" .. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Ano, nudny jest - to fakt...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Mamutowicz pisze:Za rok pożyczę od Cię karabinek
Piotrek, tobie już chyba nikt karabinka nie pożyczy :PP .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Qbuś pisze:nikt karabinka nie pożyczy
Ja Mu pożyczę a co ............ no PCP-a . Qba nie widziałeś ale Piotrek to nawet sztajera dotknął , najpierw tak nieśmiało palcem muskał , pogładził chwila nieśmiałości takiej ....... i pytanko mogę strzelić :lol: . Piotrek i nie mów , że tak nie było :!:
A co do nudy , to czemu już tak nudno nie jet na torze . Patrzysz , szacujesz odległość , strzelasz a ta blaszana pokraka stoi , no przecież to nudny karabinek :!: . Nie powiem co zwykle mawiam w tej sytuacji .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

yamrt pisze:A co do nudy , to czemu już tak nudno nie jet na torze . Patrzysz , szacujesz odległość , strzelasz a ta blaszana pokraka stoi , no przecież to nudny karabinek . Nie powiem co zwykle mawiam w tej sytuacji .
Krzysztof masz rację. Jak wiesz pierwsze "sesje" strzelałem z pożyczonej "sprężyny"( Dany 108 :D ) kupiłem s400 i pomyślałem - teraz to ja Wam pokażę jak się kładzie figurki!!! 9 lat strzelectwa tarczowego,obycie z bronią wojskową (krótka i długa) statyka- prawie 100%, i co dół tabeli :hihi: Coś jednak jest w tym "klimacie " toru HFT :)
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
ODPOWIEDZ