Obrazek

IZH 61

Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 38
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Praktiko »

Witam.
Poczytałem o sianiu tego karabinka po tarczy. Mój syn(13 lat) kocha ten karabinek , a raczej jego magazynek i boczny naciąg i oto co jemu i mnie udało się strzelić z 11 m marnym śrutem Logo i z lupką Barachło 4x28. Po 10 strzałów z pozycji siedzącej byle jakiej bez podparcia ja z podparciem syn. Bez zbytniego przykładania się z naszej strony.Karabinek do rekreacji super :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
prozak
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:26
Kontakt:

Post autor: prozak »

Witam. Sorki że odgrzewam starego kotleta. Mam pytanko. Czy zakup sprężyny + prowadnicy zmienia coś w tym karabinku? Konkretnie chodzi mi o moc. Zestaw z linka poniżej. Tylko proszę nie piszcie "kup i sprawdź".

http://superwiatrowki.pl/baikal-izh-mp- ... p-197.html

P.S
Gdzieś przeczytałem też że warto założyć sprężynę od hw 30 w normie niemieckiej.
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

A ja czytałem a raczej do mnie pisali ze ten karabinek nie nadaje się na takie rzeczy . Zmiana mocy nie idzie w parze z celnością
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Eres »

Jako że pytanie dotyczy mojego zestawu to ja na nie odpowiem.
Zestaw który jest na zdjęciu to jest najlepsza opcja ponieważ sprężyna ma fabryczne parametry ( 2,5 mm) i na takich karabinek najlepiej pracuje.
Robiłem próby na sprężynie z drutu 2,8 mm i okazało się , że jeden Baikał jedzie na reklamację bo przeskakuje zaczep nad tłokiem i nie da się naciągnąć, natomiast na innym wszystko działa , ale naciąganie wiatrówki zrobiło się sporo cięższe i cykl strzału sie pogorszył. Niestety po zamianie sprężyny na grubszą prędkość pozostała taka sama jak na cieńszej to znaczy 4,3J

Podsumowując:
Nie zmieniaj sprężyny na grubszą ponieważ to nic nie daje. Można co najwyżej narobić szkody... ale warto zamontować prowadnicę z korkiem.
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

A ja dopiszę że mam iz od Eres (?) ;) i teraz zimą jest wybawień z nudy:
strzelam w piwnicy dystans 7,5-8 m jest w tym miejscu nie do pokonania :D
Co od tuningu to mam go tylko poprawiony po fabryce+ cos tam jeszcze i działa superowo .
Udaje mi się naprawdę dobre wyniki uzyskać , dystans 15-25m jest optymalny ,na dłuzsze mam cos mocniejszego .Warto mieć dwa karabinki jeden do "wyczynu" ;) drugi do czystej zabawy :D
Oglądałem chyba wszystkie filmiki o mp-61 w sieci i większość skrzypi trzeszczy podczas pracy mój pracuje płynnie i cicho i to zasługa kolegi Eres,
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
ODPOWIEDZ