Obrazek

Iż61-luźna dyskusja.

Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

naturalnie ze tak, tego nie neguję ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post autor: Brother_of_Steel »

stworek5 pisze:wklejone tarcze są uważam jednostkowe
W takim razie, wklejenie przeze mnie moich tarcz nic nie zmieni, bo jeżeli 5 różnych niezależnych testów (z czego ostatni w czterech częściach), jest dla Ciebie jednostkowym przypadkiem, to tym bardziej jednostkowe będą moje testy. Nie mam zamiaru Cię przekonywać, bo widzę że się upierasz przy swoim, wbrew faktom które umieściłem.
stworek5 pisze:tarcze uważam za bardzo dobre, jak na Iża61 są super, ale w porównaniu z innymi karabinkami niestety już nie.
Równie dobrze można by napisać, że chinka za 99zł jest gorsza od hatsana. Taki sam wniosek płynie z Twojego stwierdzenia. Z jakimi karabinkami i z jakiej klasy? Weź drugi karabinek z energią początkową do 6J i porozmawiajmy o celności obu, dobrze?
stworek5 pisze:biorąc pod uwagę cenę wszystkich modeli Bajkała:
http://www.akhobby.pl/ind...=lista&k=39&v=1
Iż61 atrakcyjną ofertą nie jest
Zależy na czym komu zależy. Widzisz Mariusz, jeśli mam być szczery, to wolałbym osobiście kupić IZH, od fabrycznego Harrego 70 - z którego już np. moja żona by sobie nie postrzelała, bo wymaga do obsługi dużo więcej siły. Oba sprzęty są zresztą kiepskie, dopóki nie zrobi się w nich tuningu. Weź pod uwagę, że w fabrycznym Harrym sprężyna tak kopie, że naprawdę ma się potem siniaki (ja miałem). Jednak zgodzę się z Tobą, że cena nie jest atrakcyjna... ale jeśli mam być szczery, to cieszę się, że dałem za ten karabinek na allegro 360 zł, bo mogę teraz z żoną dzielić zainteresowania.

OK, ja uważam, że naprawdę zrobiłem wszystko, żeby obalić twierdzenia o niecelności IZH-61 na 10m. Myślę, że to nie jest generalnie temat na to by się spierać nad wyższością świąt Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem. Prawda moim zdaniem jest taka, że Twoje wypowiedzi na temat IZH-61 wynikają z krótkiej styczności z wyżej wymienionym karabinkiem i wydaje mi się zasugerowaniem lub uprzedzeniami. Fakty które przedstawiłem mówią za siebie, zostawmy to do oceny każdego zainteresowanego. Myślę, że nie ma co wałkować w kółko tego samego.
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wiele karabinków których cena jest nieco niższa, wyższa lub równa wartości Iża61 potrafi z 10m wyciąć 10-ma strzałami otworek mniejszy od 10mm, co więcej-może to zrobić i z 20m, a więc: IżMP512M, Hatsan (wiele modeli), Slavia 620, Slavia 631, Slavia 634, Weichrauch HW30s choć już dużo droższe, żadna reklama a jedynie fakty. Jeśli zaś podoba ci się ten karabinek i jego celność jest zadowalająca to na prawdę dyskusja jest o wszystkim i o niczym. Zresztą mam nieco inne podejście do pneumatyków i strzelania-nie siadam ostatnio na mniej jak 70m z tego względu pozbyłem sie HW30s-mały, słaby i nie ergonomiczny choć celność na wysokim poziomie i wychwalany pod niebiosa, zostałem przy Gamo-15J w pełni mnie satysfakcjonuje, do tego celność zadowalająca, karabinek który jak wiesz też nie cieszy się najlepszą opinią a zaskoczyć potrafi.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

No i widzisz kolego Brother_of_Steel Rozumiem że masz swoje zdanie że go bronisz, bardzo słusznie ale przeczytaj co piszesz. Strasznie jesteś uparty. Również strzelałem z takiej dmuchawki i parę rzeczy mogę o niej powiedzieć. Jest na pewno bardzo ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym (najnormalniej w świecie podoba mi się) myślałem nawet o tym żeby taki kupić córce ale jest to typowy puszkobijca i takie jest jego przeznaczenie. Do tego celu nadaje się świetnie i większość użytkowników wiatrówek dokładnie to z nimi robi.....wali do czego się da i jak najdalej się da. My po prostu trafiliśmy na to czy inne forum wiatrówkowe i nieco bardziej zagłębiamy się w temat. Nie twierdzę również że nie da się z tego karabinka trafić w coś mniejszego niż puszka bo to nie prawda. Fajna dmuchawka za niewielkie stosunkowo pieniądze i tyle......jego starsi bracia wypadają dużo lepiej przy nim i to również nie ulega wątpliwości. Za wszelką cenę próbujesz przekonać wszystkich którzy mieli z tym karabinkiem do czynienia że są w błędzie a to się tak nie da. To nie jest "dziurkacz" i nie do tego został stworzony. Założenia konstruktora na pewno zostały osiągnięte w 100% , przyjemna rekreacja z możliwością trafienia tego w co się celuje pod warunkiem że nie jest to jednogroszówka. Po co się unosić?? Jeżeli masz lepszą sztukę to nie pozostaje nic innego jak sie cieszyć. Pozdrawiam Artur
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Brother_of_Steel
Posty: 161
Rejestracja: 14 kwie 2008, 20:13
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post autor: Brother_of_Steel »

Bez przesady, ja się nie unoszę, bo już dawno przestałem się unosić wypowiedziami na forum i w internecie. Może mam emocjonalny stosunek do tego co piszę, używam mocnych stwierdzeń i faktycznie z boku wygląda to jakbym dostawał piany, ale zapewniam Was, że moja pikawka jest spokojna, a głowa mało pamiętliwa.

Upieram się, bo uważam, że NIE MACIE RACJI i nie przedstawiacie żadnych dowodów na to, że jest inaczej. Mówicie o jakichś "własnych doświadczeniach", ale dowody na to, że sprzęt może być celny na 10m są kwitowane "jednostkowością". Gdy zaczynam drążyć temat, zaczyna się kluczenie, podnoszenie kwestii ceny, itp. czyli rzeczy do których ja w ogóle nie piję.

Jedyną rzeczą z którą się od początku nie zgadzałem to stwierdzenie (które zniknęło przy przenoszeniu zawartości tematu):
stworek5 pisze:ale strzela niecelnie nawet na 10m
oraz *NOWE*
arturio111 pisze:ale jest to typowy puszkobijca i takie jest jego przeznaczenie.
I skoro ja zamieściłem dowody, a koledzy nie, czy nie wystarczyło powiedzieć: "sorry, Brother, nie miałem racji"?

W zasadzie z dalszymi Waszymi argumentami mógłbym dalej polemizować, ale szczerze mówiąc tak jak powiedziałem wcześniej nie widzę w tym sensu, bo staje się to powoli absurdalne. Ustępuję pola, choć niesmak o którym mówiłem na początku, pozostaje we mnie.
ИЖ-61 w częściach...
Marzy mi się Байкал MP571K, lub MP572...
-------------------------------------------------------------------------
ODPOWIEDZ