Obrazek

Kupiłem sobie jeżyka:) czyli nowy, stary nabytek IŻ-38

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Kupiłem sobie jeżyka:) czyli nowy, stary nabytek IŻ-38

Post autor: virus »

już od jakiegoś czasu chodziła za mna myśl, że przydałoby się jakieś małe co nieco do strzelania tarczowego.W związku z tym, że lubie majstrować, a fundusze były ograniczone padło na IŻ-38 po przekopaniu forum :)

Dzisiaj byłem go odebrać w vmaxie, w Poznaniu. Jak sie zdążyłem dowiedzieć mają ostatnie egzemplarze więc jeśli ktoś się przymierza do zakupu to niech się lepiej pospieszy :)

Kupiłem za 120 złotych. W komplecie nowa sprężyna. Na kolbie pęknięcie około 3-4 cm, ale będzie je łatwo naprawić.

Oto i on:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mechanika sprawna, chociaż troche chwaszczy przy napinaniu. Oczywiście nieomieszkałem postrzelać sobie w domu na 10m :) sprzedawca twierdził, że w ty stanie nadaje sie na 10m do eksterminacji puszek, ja natomiast to zweryfikowalem i na 10 m, to przeprowadziłem eksterminację ale opakowania od napoju musującego ala plusz :) został się jeno mak :D
Zostało mu jeszcze tyle mocy, by z 10 metrów przedziurkować na wylot puchę od piwa tomitexem i przebić 4 warstwy kartonu :)
Oczywiście już jestem w trakcie zakupu od hogana uszczelki od gamonia oraz przejściówki do niej :)
w planach odnowienie kolby oraz dopracowanie mechaniki.
Po krótki strzelaniu mogę jednak powiedzieć, że karabinek pomimo swoich lat jest diabelnie celny :)
Jestem zadowolony z zakupu :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

mam na stanie MP512M, to sprzęt kolegi ale leży u mnie, to młodszy brat 38-mki, naturalnie mocniejszy :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

poczytałem trochę i wszędzie piszą, że 38 jest jednak lepsza :) nie ma to jak klasyk
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Iż-38 to strasznie fajna wiatrówka, gratuluję wyboru.
zoha
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:26

Post autor: zoha »

mialem ja ci taka na poczatku lat 80 wystrzelila mnostwo srutu az pewnego razu... ,pozyczylem koledze a d---k gdy mu sie skonczyl srut,naciol gwozdzi i z tego strzelal,kilka wpadlo do cylindra no i efekt oplakany cylinder porysowany nie do odratowania.dzis mam MP 512M ale stary bajkal byl naprawde lepszy,wcale nie byl taki slaby bo nowy z 10-12m rozbijal butelke od szampana "tez radzieckiego"bez problemu no i naprawde celny z 10m trafienie w pineske,czy zlanmanie olowka to pryszcz.
Mar1234
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2011, 21:37

Post autor: Mar1234 »

Hej, nie wiem czy kogoś to jeszcze obchodzi ale dala mnie to nie 38 a22
Awatar użytkownika
orzell330
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2010, 14:40
Lokalizacja: Kielce

Post autor: orzell330 »

to jest 38 ale w osadzie z 22 ...
H35 STG + D O E 4x32 S IR
H99 QT SAS + Leapers 3-9X40 MilDot TS
ODPOWIEDZ