Obrazek

LUFA MP512M

ODPOWIEDZ
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

LUFA MP512M

Post autor: Darek »

Czy ktoś zaglądał do lufy MP512m wczoraj byłem w sklepie i zajrzałem w lufę? .Był tam rusznikarz, więc podszedłem do niego i zapytałem o ten gwint spojrzał i powiedział taki jak w broni palnej.Ja zapytałem czy dobrze widzę wypukłe bruzdy między rysami.Opowiedział nie, ja na to niech delikatnie ruszy lufą na boki, a no faktycznie.
Wypukłe bruzdy są delikatne i widoczne tylko po zmianie kąta patrzenia.
Jestem ciekaw czy ktoś zauważył to. I jakiej jakości są te lufy, bo karabinek działa jak sieczkarnia, ale może po lekkich zabiegach będzie super celny jak na moje oko to ma super gwint.Pyknąłem sobie z niego na 5m i trafiłem w dychę. Pięknie palił olej a huk jak z palnej. Spust jak w nowym Hatsanie .
Byłem zaskoczony takim działaniem.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Re: LUFA MP512M

Post autor: radecek »

Przeglądałem ofertę Bajkal na stronce:
http://www.baikalinc.ru/en/company/open/weapon.html
Firma się rozwija :)
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Pod tym linkiem mi wyskakuje ERROR
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

mam MP512M w domu, to karabinek kolegi i prawda - działa jak sieczkarnia (no jest trochę przechodzony), spust twardy, w ogóle wydaje dziwne dźwięki :) nie mniej potwierdzam - gwint bardzo dobrze wykonany, równomierny na całej długości przewodu lufy, z 35m z lunetki można pokusić się o trafianie w kapsel z dużą częstotliwością, inny mankament ale jakże ważny nękający ten egzemplarz to krzywo zamocowana szyna pod optykę zarówno pod lekkim skosem jak i nieosiowo-lekko z boku cylindra, to jego największa bolączka bo z resztą można sobie poradzić. Można założyć optykę, ustawić na jedną konkretną odległość i będzie ok, jednak strzelanie na innych dystansach niestety odpada ze względu na dość nieprzewidywane poprawki zarówno w pionie jak i w poziomie. Darek, gdyby nie ten feler przy twoich zdolnościach w struganiu drewienka byłby z niego świetny karabinek bo chyba zauważyłeś ze łoze nadaje się tylko na opał :)
AA TX200 HC
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

WITAM
Tak sobie po cichu myślałem może kupić ten karabinek będzie, w czym pogrzebać? A skoro ma krzywo osadzoną szynę to ciężka sprawa.
Łoże ma jakieś dziwne,dla mię to tekstolit. Jeśli to jest drewno to nawet nie mam pojęcia, jakie. Złom też można doprowadzić do porządku. Był by fajny karabinek
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A nie da się tej szyny oderwać,odpiłować lub coś w tym rodzaju :?:
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

może i się da, wygląda m/w tak, fotkę starałem się zrobić prostopadle z góry, wizualnie widać krzywą szynę:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA TX200 HC
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

To ja bym ją usunął.W mojej chince wypiłowałem z płaskownika gr ok 4 mm,szynę którą przykleiłem klejem J&B Weld.Szymon opisywał jak ją dodatkowo przykręcić.
Można ją zrobić z mosiądzu.Extra by wyglądała.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

szyna montażowa musi być conajmniej tak twarda jak sam montaż a najlepiej dużo trwardsza, mosiądz miekki jest zacisnąłbyś montaż na szyne i już by zosały slady, kolejne montowanie byłoby już nieosiowe :hm:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

WITAM
Kiedyś zrobiłem szynę do łucznika z rury.Wyszedł ładnie tylko po założeniu wyglądał tak jak na tym mp512, czyli wyciąłem po skosie i kapota od tamtej pory nie próbuję, bo domowym sposobem nie da rady tego dokładnie zrobić. No może da ale niema jak zrobiony na frezarce .
Mariusz dzięki za fotkę.
Ten karabinek mię korci bym sobie po majstrował .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
ODPOWIEDZ