Obrazek

Czy w ogóle warto...

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Awatar użytkownika
betonowe_buciki
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2012, 20:39
Lokalizacja: K-ce

Czy w ogóle warto...

Post autor: betonowe_buciki »

Witam,

ja mam takie pytanie, czy do strzelania rekreacyjnego jest w ogóle warto oglądać się za wiatrówką?

Czy ktoś się orientuje czy to w ogóle celne jest? I czy da się to potem ew. jakoś upgrade'ować? Czy ogólnie rzecz biorąc pooglądać się za Hatsanem 80/90 STG?

Znalazłem jeszcze takie oferty, możecie coś o nich powiedzieć?

1.AirMaster mod.400 - z tego co się już wywiedziałem w PL częściej używa się nazewnictwa Krall - chyba że coś przekręciłem :D.

2.Hatsan 80 STG używany - chyba opłaca się za takie pieniądze, nie sądzicie?

3.Hatsan 55 - nic nie wiem o tej wiatrówce, mając w podobnej cenie 80 i to 55 i mając w wizji strzelanie rekreacyjne nie wiem czy zdecydować się na polimer z SAS'em i tym Quatro czy drewnianego 55. Czy ten model(55)ma blokadę spustu?

4.Perełka z allegro - znaleziona i zaczęła intrygować. Czy ktoś z was potrafi to zidentyfikować?

5.Iż-38 - jeszcze jest ta która mnie zaciekawiła.

Jeśli moglibyście pomóc w wyborze. Nie kieruję się tym, że dołączona jest luneta, bo najpierw wolałbym pobawić się i tak bez, więc nie sugerujcie się tym, że kieruję się wielkością zestawu- to przypadek, że akurat te ją posiadają. Ogólnie chciałbym za wiatrówkę dać do 300zł razem z przesyłką, wydaje mi się, że kwestia AirMastera i H80 wydają się w miarę sensowne. Ale proszę o wyrażenie waszego zdania, bo znacie się dużo bardziej :D.
Mój profil bikepics:

http://www.bikepics.com/members/kivan666/ <-- Honda na sprzedaż ;).
Awatar użytkownika
Adik
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 540
Rejestracja: 24 mar 2010, 11:05
Lokalizacja: Jeżowe(podkarpackie)

Post autor: Adik »

Ta "pseudo perełka z allegro" to jakaś Chińszczyzna. To co gość wypisuje to same bzdury, nie zawracaj sobie głowy .
W dziale " Perełki z Allegro" na Iwebie zamieszczane są aukcje karabinków , które są śmieszne i niedorzeczne.
Kolego, poszukaj lepiej jakiegoś Hatsana w dziale Pasaż Handlowy - Wiatrówki na Iwebie albo na Giełdzie tu na e-tawernie.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2012, 20:36 przez Adik, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG210 Plus + BE4200
TX200 MK3 + Vortex
FWB P70 FT + Weaver RV9
Awatar użytkownika
betonowe_buciki
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2012, 20:39
Lokalizacja: K-ce

Post autor: betonowe_buciki »

A co z tymi 4 pozostałymi? Są tam dwa Hatsany, Iż i AirMaster?
Mój profil bikepics:

http://www.bikepics.com/members/kivan666/ <-- Honda na sprzedaż ;).
Awatar użytkownika
beben1982
Posty: 267
Rejestracja: 31 lip 2011, 15:23
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: beben1982 »

Raczej z tych 5 karabinków to wziął bym Hatsana 80 najbardziej myślę opłacalny. :) 4 zdecydowanie odpada. :nie:
Hatsan 85tg + Full Alchemizacja + Leapers 3-9x32 AO MD
E-TAWERNA Radomsko
Awatar użytkownika
Adik
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 540
Rejestracja: 24 mar 2010, 11:05
Lokalizacja: Jeżowe(podkarpackie)

Post autor: Adik »

Iżyk trochę zbyt stary.
AIRMASTER - nie znam człowieka :)
Hatsany - może i ceny ok, jednakże jak kupisz nowego Hatsana to i tak będziesz musiał ( a przynajmniej powinieneś ) powymieniać to i owo, przesmarować itp. Dlatego proponuję kupić używany , poprawiony karabinek , no i jeszcze żeby korona lufy była zrobiona.
Zresztą niech się wypowie ktoś mądrzejszy ;)
Walther LG210 Plus + BE4200
TX200 MK3 + Vortex
FWB P70 FT + Weaver RV9
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

O "perełce" możesz poczytać na beżowym. "Cuda z portalów aukcyjnych" str 44-45. Są nawet cytaty z korespondencji ze sprzedającym :D
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
betonowe_buciki
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2012, 20:39
Lokalizacja: K-ce

Post autor: betonowe_buciki »

beżowe= bron.iweb?

a tego industriala w pierwszym linku ktoś zna? I tak albo wybór padnie na Hatsana albo w ogóle nic nie kupie xD.
Mój profil bikepics:

http://www.bikepics.com/members/kivan666/ <-- Honda na sprzedaż ;).
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Kup pan hatsana będziesz pan zadowolony :) Tylko ten h55 z tego linka co padałeś to chyba stary model bez spustu QT :hm: I tak jak koledzy mówią "poluj" na używanego hatsana, który będzie już dopracowany :) no chyba, że bardzo chcesz nowego (sam tak zrobiłem i po pewnym czasie i tak poszedł do tunigu ;) )
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
betonowe_buciki
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2012, 20:39
Lokalizacja: K-ce

Post autor: betonowe_buciki »

a jak cenowo wychodzi tuning? i ile frajdy da mi hats 80 bez niego? do 40m postrzelam w miare celnie i powtarzalnie?
Mój profil bikepics:

http://www.bikepics.com/members/kivan666/ <-- Honda na sprzedaż ;).
Krzychu.
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2012, 22:52
Lokalizacja: Kraków/Pc

Post autor: Krzychu. »

Zależy ca masz na myśli poprzez "w miare celnie" ;) jeśli dorwiesz znośną lupkę i będziesz za każdym razem tak samo chwytał Harnasia to to jest możliwe bo on nie wybacza złego chwytu :D

a co do cen to zależy czy sam to zrobisz czy nie, gdzieś na forum była oferta Alchemika i jego zestawu plus ew. ucinka lufy z koronką i tłumikiem w granicach 150 zł czyli całość zamkniesz w 300
H55
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Jeśli chodzi o ceny tunigu to pisz do Alchemik
Czy da frajdę pudełkowy? Powiem tak mi dawał i to dość długo bo jakieś pół roku. Bo nawet nie wiedziałem, że można go tunigować, po prostu wiatrówkę mam od sierpnia zeszłego roku a na forum trafiłem w styczniu tego roku ;) Co nie zmienia faktu, że nie żałuje ani jednej wydanej złotówki, które wydałem na poprawki hatsana. Teraz zbieram na coś lepszego ale mojego h90 na pewno nie sprzedam :)
Dany108 pisze:Jeśli będziesz coś brał to wybieraj drewno bo po prostu ma duszę ;)

kolega ma racje drewno to drewno, sam teraz zastanawiam się na wystruganiem/kupnem jakiegoś drewienka do mojego h90.
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Dany108 pisze:Jeśli będziesz coś brał to wybieraj drewno bo po prostu ma duszę ;)
Mam dwie plastikowe wiatrówki i nie zamieniłbym je na wersje drewniane. Lubię polimery. To kwestia gustu. W drewnie podoba mi się tylko pro sport. Przymierz się do karabinków, które ci się podobają. Sprawdź, jak ci leży dany model. Bo najważniejsza jest przyjemność czerpana ze strzelania :)

PS. I bierz tuningowaną. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
piwkot
Posty: 28
Rejestracja: 06 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: piwkot »

Coś mi się wydaje, ze w kwesti wyboru wiatrówki jesteśmy do siebie podobni. Też miałem 300 na wiatrówke. Szukałem i czytałem ok miesiąca i mogę Ci napisać ze z hatsanow mój wybór padł na 55 bądź 95 ew. coś koniecznie ze spustem quattro. Jak bym nie znalazł z tych dwóch to miał być 80 . Szukałem dość długo i znalazłem okazje na tablica.pl no i jestem szczęśliwym posiadaczem hatsana 95 i powiem ze ten spust jest ekstra i w ogóle z wiatrówki jestem bardzo zadowolony. Jest on fabryczny a mimo to bardzo celny oczywiście jeśli chodzi o rekreacje. Co do tuningu to karabinek ma tak prosta konstrukcje ze każdy sam może wymienić prowadnice i uszczelki, ale też można sobie
zrobić koronę lufy i tyle jak na karabinek do rekreacji moim zdaniem wystarczy. Do tego dochodzi satysfakcja i możliwość śledzenia zmian w zachowaniu wiatrówki jeżeli zmiany wprowadzamy sukcesywnie. Zastanów się czy masz parcie na piękne tarczki i udział w zlotowych zawodach czy raczej chcesz celnie i miło postrzelać. Jeśli to drugie to jakieś full tuningu są moim zdaniem zbędne.
Tyle ode mnie, podsumowując warto szukać okazji a w cenie nowego polimera możesz mieć ładne drewno jeśli Ci się drewno podoba oczywiście.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach ;)
Hatsan 95 SAS QT TG + ...Kandar 3-7x28 ;P
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Witam
Jeżeli jesteś "mechaniczny" to kup nowego i sam pobaw się w tuning.
Jeżeli nie to szukaj już gotowego. Albo w K/S u Nas i na Beżowym.
A jeżeli Ci się spieszy :hm: :lol: zawsze zostaje ;)
http://cekaus.pl/pl/search?tag=Hatsan
I od razu pisz do kol. debowy ;)
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Pamuła
Posty: 386
Rejestracja: 21 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Pamuła »

Witaj betonowe_buciki
Jestem posiadaczem QB-57.Była to moja pierwsza wiatrówka.Po kilku przeróbkach z których koronowanie lufy było najistotniejsze była w miarę celna.Jak przystało na "puszkobijcę" opakowanie po złocistym trunku na 40m. nie było problemu.Jedno milimetrowa podkładka pod sprężynę i Vo=224 m-s.Jednak leży od dwóch lat i czeka na remont.Jako że małe chińskie rączki część elementów wykonały z tzw."szjsmetalu",rozsypał się mechanizm spustowy.
Powiem tak...jeśli znasz się na obróbce metalu,masz gdzie i czym to zrobić,kup :hm:
Jeśli nie "pudełkowa" żywotność tego sprzętu wynosi ok 6 miesięcy.

Jako że za Hatsanami sprężynowymi nie przepadam kup Iż-a (ale to tylko moje zdanie)
:)
QB-79+Gamo 6-24X50 AOE
Deerhunter 0.45 (Luśnia)
Myśl miesiąca:
Głupota wymaga strzelby i szpadla
ODPOWIEDZ