Obrazek

Rewolwer Smith&Wesson 686

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Rewolwer Smith&Wesson 686

Post autor: tomaschek »

Postanowiłem napisać parę słów o tej zabawce na łamach Forum, może uda mi się kogoś przy okazji namówić na kupno Rewolwera Smith&Wesson 686 :lol:

Kupiłem go z drugiej ręki, poprzedni właściciel twierdził, że wystrzelał z niego 4 naboje CO2, więc kupiłem "prawie nówkę".
Pierwsza reakcja po rozpakowaniu paczki i otwarciu "kuferka" to : "ale rura !!!" :mrgreen:
Sprzęcik w idealnym stanie, wykonanie rewelacyjne (cena nowego to około 800-900 zł :shock: ), w komplecie dwa magazynki i dodatkowa lufa (gładka).
Wersja 586 od 686 różni się tym, że 586 jest czarna(oksydowana) a 686 srebrna (niklowana). Mi osobiście bardziej przypadł do gustu "nikiel".

Z jednego naboju CO2 (Crosman) spokojnie oddaję 60 strzałów czyli 6 magazynków. I tutaj moja refleksja, warto się zaopatrzyć w 6 magazynków ponieważ mając w ręce "wiatrówkę wielostrzałową" człowiek zapomina się i strzela bez opamiętania, wygląda to tak: 5 sek. pierwszy magazynek, 10 sek wymiana magazynka, 5 sek. drugi magazynek i następna czynność to 3 minuty ładowania magazynków :-P

Oto parę zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj w pracy miałem trochę wolnego czasu więc sobie postrzelałem :mrgreen: A oto wyniki. Strzelałem w pomieszczeniu zamkniętym, odległość 7 m , pozycja stojąca, rewolwer trzymany oburącz.
Strzelałem czterema rodzajami śrutu, po dziesięć każdy, po pięć do jednej tarczy.
Obrazek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Faaaaaaaajny sprzęcik, aż ślinka cieknie :mrgreen:
Dzisiaj w pracy miałem trochę wolnego czasu więc sobie postrzelałem
Kurcze ale musisz mieć fajną pracę :shock: :-D
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Dude pisze:Faaaaaaaajny sprzęcik, aż ślinka cieknie :mrgreen:
Trochę wyrzeczeń no i sobie zafundowałem :-) Na nowego to raczej bym się nie zdecydował. Teraz myślę jak połączyć tą lufę gwintowaną z gładką, wyszło by wtedy 12" lufy :lol: Może jakaś atrapa tłumika lub separatora a w środku ta lufa GL :mrgreen: Cóś się pomyśli, no chyba, że ktoś mi to z głowy wybiję. Chcę to zrobić żeby poeksperymentować :lol:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Właśnie dokupiłem mały gadżecik do mojego S&W, czyli montaż do optyki :mrgreen: Popatrzcie jaka bestia :wysmiewacz: Pilada założyłem tylko na próbę, teraz muszę się rozglądnąć za jakąś mniejszą lunetką do niego ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Na tych zdjęciach to trochę ciężko rozróżnić czy to luneta jest dodatkiem do rewolwera czy też na odwrót :shock: ;-) Ale spoko, z jakimś malutkim celowniczkiem będzie miodzio :-D
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
ten Smith&Wesson 686, tylko z lufą dłuższą, chyba 8'' był moim pierwszym "bzikiem" na punkcie wiatrówek, oglądałem go już w sklepie, ale model z lufą najkrótszą 4 '', gdyby był z 8'', pewnie kupił bym go wtedy.
jednak powolność sprzedawcy w sprowadzeniu dla mnie Smith&Wesson 686 8'' spowodowała, że ostatecznie kupiłem hatsana 100, a potem drugiego.
jednak nadal myślę, że taki rewolwer będzie super uzupełnieniem dwóch karabinków.
Smith&Wesson 686 jest napewno najfajniej wykonany ze wszystkich pistoletów i rewolwerów sprzedawanych, nie czuć w nim żadnej tandety (jak np. plastiki w Crosmanie). dobry producent Umarex, ale też parę zł. trzeba dać-sądzę jednak , że warto, i kiedyś go sobie sprawię.
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Szymon pisze:nie czuć w nim żadnej tandety (jak np. plastiki w Crosmanie). dobry producent Umarex, ale też parę zł. trzeba dać-sądzę jednak , że warto, i kiedyś go sobie sprawię.
pozdrawiam
Jedynym plastikowym elementem w S&W jest muszka i szczerbinka, no i okładziny z twardej gumy.
Niestety cena odstrasza, ja miałem szczęscie kupić go za "psie pieniądze" :mrgreen:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
ODPOWIEDZ