Obrazek

Turecki pistolet wiatrówka BLOW

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Turecki pistolet wiatrówka BLOW

Post autor: foxrysza »

Zakupiłem wczoraj Turecki pistolet wiatrówkę BLOW, cena 170PLN :hm: i wiecie co? jestem mile zaskoczony, jakość wykonania bardzo dobra (Stalowa prowadnica,antyodrzut,dobrej jakości tłok i cylinder), przyjemnie lerzy w dłoni i jest celny (lufa gwintowana) :brawo:
Wydaje mi się że będzie to świetna zabawka na zimowe wieczory (zasięg preferowany do 15 metrów)

Wrzucam pare fotek żeby zaprezętowaś pistolecik i jedną fotkę tarczy (zdjęcie robione telefonem) 10 metrów ze stojącej jedna ręka bez podpórek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

lufa jest do bani. za dluga. szczerbinka powinna byc bardziej cofnieta do tylu. rekojesc chyba robiona jest pod drwala z syberii z dwudziestoletnim stazem, o lapach jak lopaty.
calosc sprawia wrazenie zabaweczki.
jednakze za ta kase... mysle ze nie przeplaciles. mozna spedzic mile chwile wieczorkami.
no i walizeczka jest kozacka. chcialbym taka, tylko wieksza, do swojej siedemdziesiatki... :]
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Ośmiele się z tobą niezgodzić , a skoro masz dłonie jak panienka to proponuje DIANE 25 , bo wszystko inne będzie zaduże :evil:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
tommy
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2006, 15:47
Lokalizacja: Łomża

Post autor: tommy »

po prostu nie podobaja mi sie tego typu wiatrowki. sa bezplciowe. wygladaja jak przejsciowka miedzy pistoletem a karabinkiem. :P
p.s. staram sie jak najrzadziej obcinac paznokcie - dlonie optycznie mi sie wydluzaja ;P
gdyby harry byl wyrozumialy...
gdyby strzaly tylko celne padaly....
---
h70s + mucha + szczerbinka + oko ;)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pogratulować zakupu :brawo: , ten pistolecik w swojej cenie nie ma lepszego odpowiednika, na iwebie robiono testy prędkości, 150m/s to nie tak mało a i strzela się zapewne miodnie :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

To jedyny tani pistolet z systemem bezodrzutowym. Nawet HW-40 tego nie ma... :hm:
A to ma swoje wymagania konstrukcyjne.
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

To ja coś o wnętrznościach skrobnę:

1. Tłok:
Obrazek

2. System antyodrzutowy w rozsypce ;)
Obrazek

3. System, sprężynka i prowadnica, oraz zaznaczone składanie "łożyska ślizgowego", które w połączeniu ze sprężynką i kapselkiem z poprzedniego zdjęcia tłumią skutecznie odrzut.
Obrazek

4. Korona, port ładowania i próba ujęcia gwintu:
Obrazek

5. Bonusik - czyli urządzenie do rozbierania i składania (kawałek drewna, szpilka budowlana 12 mm, parę podkładek i nakrętek oraz klucz 18):
Obrazek

Generalnie konstrukcja wygląda na dokładnie przemyślaną, wszystko co się da jest zrobione na prowadnicach, kołki nie mają się prawa luzować. Dodatkowo system jest wykonany gdzie się tylko dało ze stopów lekkich - dlategoteż pistolecik jest doskonały dla przedstawicielek płci pięknej. W dłoni lezy w miarę dobrze(chwyt) i nie męczy.
Celność dobra (aczkolwiek ze mnie strzelec jak z koziej...) - zresztą ta opinia dominuje więc nie ma co się z nią sprzeczać. Osobiście polecam...
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

Blowa mam od lutego 2006,po jakims tysiącu śrutu zaczeły sie samowystrzały, poszedł do serwisu i jest w porządku, strzela sie przyjemnie i jest dośc celny jak na pistolecik z tą kase, do puszki nie powinno z 20m być problemu;) mnie sie zdarzało nie trafic ale cóż BOND to ja nie jestem, fajnie tryska fontanna browca wtrząśnietego przed odstrzałem ;)polecam tanie gatunki z Lidla ;) ja pić tego nie dam rady juz ;) ,strzelanie pistoletem to też frajda openować trzeba i trenowac trenowac trenować bo Stępna się zbliża ;)
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Samowystrzały te spowodowane były zużyciem się zaczepu tłoka. Więcej o tej dolegliwości przeczytasz w pierwszym numerze Bies-a: http://bies.airguns.pl/Bies%201_06.pdf
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Fajny pistolecik. Pavko czy mógł byś opisać dokładnie jak się składa po kolej wszystkie elementy.
Najbardziej interesuje mię anty odrzut .Na pierwszym zdjęciu element w środku ,nie mogę załapać co to jest Czy to jest tłok do góry nogami ???
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Madrian pisze:To jedyny tani pistolet z systemem bezodrzutowym. Nawet HW-40 tego nie ma... :hm:
A to ma swoje wymagania konstrukcyjne.
Bo HW40 to PCA i trudno tam sprężyny szukać :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Logan

Post autor: Logan »

Test blowa macie w pierwszym numerze Bies-a
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

Darek pisze:Fajny pistolecik. Pavko czy mógł byś opisać dokładnie jak się składa po kolej wszystkie elementy.
Bierzemy system, nakładamy na prowadnice dwa elementy (zaznaczone w prawym dolnym rogu na zdjęciu nr 3) będące czymś w rodzaju "łożyska ślizgowego". Następnie bierzemy sprężynkę i kapselek (prawa strona zdjęcia nr 2) i sprężynkę wkładamy w wyżłobienie w blokadzie sprężyny a kapselek nakładamy na nią - przytrzymujemy całość i nakładamy połowę plastiku "osady" a następnie dokręcamy 2 śrubkami właśnie do tych 2 elementów o których mowa wcześniej. Następnie zakładamy drugą stronę i skręcamy. (Mam nadzieję że nie zakręciłem opisu).

A teraz pytanie do ekspertów: dlaczego :maruda: po przełożeniu prowadnicy na właściwe miejsce nie mogłem naciągnąć systemu - tzn. tłok nie był blokowany w stanie naciągnięcia... Coś przegapiłem?
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

pavko pisze:A teraz pytanie do ekspertów: dlaczego po przełożeniu prowadnicy na właściwe miejsce nie mogłem naciągnąć systemu - tzn. tłok nie był blokowany w stanie naciągnięcia... Coś przegapiłem?
nie jestem ekspertem , swojego blowa nie rozbierałem jeszcze ,gdybam tak może to coś z mechanizmem spustowym????
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

Fotki śrutu po przejściu przez lufę Blowa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jak widać śrut nie jest za bardzo uszkodzony...
Śrut wyjąłem ze specjalnie skonstruowanego kulochwytu o którym w innym temacie...
ODPOWIEDZ