Obrazek

Gamo Hanter440&Norica Marvick Gold i Norica Dragon

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

a ja myślę że największym mankamentem którego niestety nie da się poprawić w harym to własnie lufa i tu rzeczywiście chcąc poprawić i ten element (wymienić) cena zbliża się to tytułowej Noriki Dragon. Podane przeze mnie wyniki z mojego harego - moc nie większa w chwili obecnej jak 12J a może nawet nie tyle nie sa aż takie złe, z marvic-gold są lepsze przy mocy...heh, dość znacznie przewyzszającej mój karabinek przy której Hatsan juz jest siewnikiem :)
AA TX200 HC
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Nie wiem czy Ty Stworek 5 tez tak masz ale u mnie wystepuje takie zjawisko, że strzelam do tarczy na 10 x na 30-50 m. Pierwsze wyniki wspaniałe. Dziurki w tarczy na siebie sie nakładają, jest supetr. Nastepny strzał odskok i tu sie wku.... i dalsze to siewnik.
Podejrzewam, że mam problemy z chwytem. RR5 jest w drewienku i chwyt jest troche gruby. Przesunięcie ręki powoduje, że powtarzalność jest kiepska( to u siebie zauważyłem) a potem już emocje.
Zgadzam sie z Tobą i odpisywałem na post Wierzbina, że lufa to problem, który nie mozna przeskoczyć. U mnie jest to nienajgorsze po przepchnieciu śrutu platikowym prętem nacięcia( po gwincie) na obwodzie są równe jak powinno być ale u kolegi o zgrozo. Przepychająć nawet wacik gdzieś w środku haczy są jekieś niedoróbki gwintu. Gwarancja mineła i jak wielu uztkowników Hatsanów został z problemem. Dlatego taka oto rada: nie przejmujcie sie, że ciężko chodzi bolec przy lufie(można wpuściś tam oliwki) z czasem bedzie dobrze. Spust jest twardy, da się zrobić, koba za długa, mozna się przyzwyczaić. Sprężyna żle włożona i ta nieszczęsna prowadnica można załozyc zestaw naprawczy. Lufa złej jakości dyswalifikuje karabinek i zniechęca do strzelania tak jak nieosiowa szyna pod lunetę.
Pozdrawiam
Sabo35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

idąc na strzelnice teraz zabieram nie więcej jak 150szt śrutu, m/w od tej ilości strzałów też mam siewnik ale to wina strzelca czyli moja :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

pepek0206 pisze:Kolega, któremu dałem strzelic ostatnio, stwierdził, że jest zbyt długa i niewygodnie jest się złożyc do strzału... co wy na to?
Może on ma za krótkie łapki. ;) Mi by bardziej dokuczała zbyt krótka kolba. Ale to jest moje subiektywne podejście.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Wierzbin pisze:
pepek0206 pisze:Kolega, któremu dałem strzelic ostatnio, stwierdził, że jest zbyt długa i niewygodnie jest się złożyc do strzału... co wy na to?
Może on ma za krótkie łapki. ;) Mi by bardziej dokuczała zbyt krótka kolba. Ale to jest moje subiektywne podejście.
to kwestia rozmiarów strzelca a także przyzwyczajenia, ktoś kto strzela cały czas z jednego karabinka przysposobi się do chwytu w naturalny sposób, biorąc inny karabinek do ręki niestety widzi różnicę na plus bądz na minus ale punktem odniesienia jest zawsze własny :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
pepek0206
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2006, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pepek0206 »

No własnie on strzelał wcześniej z jakichś krótko-kolbych :P
To mój pierwszy karabinek, więc ja nie miałem problemu z przyzwyczajeniem się...
Hatsan 70s + trening otwartych
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Stworek5 150 strzałów powiadasz :( To masz kondycje. Wysiadam po 30 może dlatego, że rok nie strzelałem(ponad)
Widzę ile muszę nadgonić. I popytam gdzie trzeba o tego N Dragana. Norica Marvic Gold też mi sie podoba z racji długiej kolby i ładnego łoża. Masz racje Wierzbin te w H55svRR5 są krótkie(kolby).
Rozsądek podpowiada HW oko cieszy Norica MG. Pożyjemy zobaczymy.
Na razie udoskonalam spust. Nie chcem ale muszem.

Pozdrawiam

Sabo35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Zapytaj kolegę Opus Dei. Wiem, że miał na zbyciu Noricę po tunignu. Nie wiem czy jescze ma.
http://bron.iweb.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=378
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Dzieki. Wiem, że miał i chyba jeszcze ma ale mnie nie interesuje karabinek z dolnym naciagiem to bardzo niewygodne. Norica jest trudno zbywalna szczególne ta z dolnym naciągiem. Ale może będę sie z nim kontaktował w innej sprawie to zapytam o to.
Dzieki Wierzbin fajną atmosferę wprowadziłeś na tym forum.

Pozdrawiam

Sabo35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dzięki za słowa uznania, jednak fajna atmosferę tworzymy my wszyscy. I oby tak najdłużej :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ