Obrazek

Desert Eagle Compact

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Desert Eagle Compact

Post autor: Maniek »

Jako że stałem się posiadaczem, a niema tu nic takiego - kilka fotek.

W zestawie: pudełko, pistolet, instrukcja (nie PL), szyna weaver pod kolimator, 1 nabój CO2, troche kulek BB i tarcze.
Obrazek

Powierzchownie sam plastik. Jednak tylko powierzchownie, w środku cały mechanizm jest metalowy. Zdjęć niestety zapomniałem zrobić.

Obrazek

Zabawkowego wyglądu nadaje nakładka spustu i motylek do dokręcania kapsuły. Cały układ dokręcania CO2 można w pełni zastąpić śrubką 6mm i nakrętką, lekko modyfikując te dwa elementy. Wtedy dokręcanie na śrubokręt.
Na dobrą sprawe nakładke spustu też można by zastąpić, ale uniemożliwi to działanie bezpiecznika, który będąc plastikowym, pewnie z czasem i tak padnie. Zresztą, spust chodzi na tyle twarto że raczej niemożliwym jest przypadkowy strzał.

Obrazek
Kapsuły ładuje się odsuwając nakładki rękojeści, do tyłu.
Celność - nijaka. Na 10m cały kulochwyt 14x14 - jest mój.
Vo 112m/s zarówno na kulkach miedziowanych crosmana(są troche za małe, do magazynka wchodzi o jedną więcej- 16) jak i zwykłych umarexa.
Z jednej kapsuły udało mi się wystrzelić 7 magazynków(105 sztuk), ósmy już była padlina.
Przyrządy cel. nie regulowane. Już na samym wstępie pistolet strzela za wysoko; musiałem przykleić kawałek rurki plastikowej na muszke.
Całość na początku działa średnio. Spust ma niejednolitą drogę ściągania. Po przesmarowaniu wszystkich elementów (omijając najbliższą okolicę zaworu) chodzi tak samo ciężko, ale płynnie. Bez problemu można wyczuć poszczególne fazy pracy mechanizmów.

Obrazek
Czy warto?
Napewno nie jest to super celne, choć z tego co wiem z innymi na BB nie jest wcale lepiej ;), do tych 15m puszke można pomaltretować, dalej szkoda kulek.
Zapewne lepiej dołożyć do lepszego, ale jeśli miałbym wybrać między tym a np liderem44(niemal ta sama cena), to zdecydowanie pistolet.

Pzdr. M.
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Bardzo ładny dywan :D
Korci mnie ciągle, żeby kupić pistolet na CO2, ale nie miałbym gdzie kupić kapsuł CO2. :/
Teraz zbieram na Trabanta, albo HW45 :D
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Mieszkam we Wrocławiu i też nie mam gdzie kupić śrutu, zawsze zamawiam i przeszkodą do strzelania to nie jest ;).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ