Obrazek

Walther PPK/S w drodze:D

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Walther PPK/S w drodze:D

Post autor: Funky_Koval »

Witam
Nie mialem w pracy nic do roboty a to oznacza kumulowanie sie nieodpowiedzialnych mysli takich jak, ze mojemu kompowi przyda sie upgrade (ok 1400zl). Juz mialem wszystko podliczone, wybrane i niemal w koszyku kiedy uderzyla mnie mysl, ze komp ktory mam wystarcza w 100%, ze naprawde jeszcze nie potrzebuje nic nowszego, zeceny spadna i wtedy sie przesiade oraz ze moj komp w sprzedazy nie przedstawia wiekszej wartosci rekompensujacej. Pomyslalem wiec ze kupie sobie nowa zabawke i zaczalem szukac po stronkach i forach. W koncu moj wybor padl na Walther PPK/S . Spodobal mi sie wyglad i mimo ze bedzie mniej celny BlowBack. Pomny ostrzezen ze CO2 schodzi z zabojcza predkoscia dolozylem do zamowienia 10 kapsulek i paczke srutu. Nie mam nadzieji ze dotrze w tym tygodniu ale niecierpliwie sie ze hej :lol: , zupelnie jak gdy kupowalem Hatsana i za kazdym razem gdy cos mi do niego dociera. Wlasny mini test zrobie i umieszcze jak dojedzie a zainteresowanych odsylam do opisu Pitera .
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Logan

Post autor: Logan »

No to se postrzelam przy najbiższej okazji :p
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Tylko kiedy ta okazja :( Za tydzien nie ma Ciebie, za 2-3 mnie. Ciezko bedzie wymyslec jakis termin, chyba ze... Magda dostanie dzis prace. Wtedy moj urlop trzeba bedzie przesunac na blizej nieokreslony termin. Na marginesie to tez jestem ciekaw Twojej nowej zabawki:D
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Logan

Post autor: Logan »

A miło się strzela... Zupełnie inaczej niż z długiej... Trzeba się przestawić.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Funky, i co, myślisz że te 10 kapsuł wystarczy Ci na długo :?: :wysmiewacz: Zobaczysz jak Cię wciągnie, będziesz zły, że zamówiłeś tak mało :) Ja teraz do swojego S&W jak zamawiam gaz to odrazu 50-60 sztuk :|
Pozdrawiam i życzę dużo uciechy z nowej zabawki :)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Wiem wiem. I to juz od momentu kiedy zamowilem druga paczke srutu :stres: . Postrzelam chwile i nie bedzie tlenu. Chyba w przyszlosci musze znalesc jakiegos hurtownika. Na szczescie strzelac bede na dzialce wiec bedzie jeszcze Turek i nie bedzie az takiego rozczarowania. I tak chcialem kupic ze tylko dwie :wysmiewacz:

[ Dodano: 2006-07-17, 16:34 ]
Moje nowiutkie PPK/S wreszcie dotarlo. Zamowilem w czwartek popoludniu a na poczcie paczka byla juz od soboty ale, ze pan listonosz byl zbyt leniwy by sie upewnic czy ktos jest w domu, zostawil awizo i odebralem dzis rano. Zostal (listonosz) juz skutecznie (przy mnie) złajany przez kierownika mojej placowki poczty, a poniewaz zbiera mu sie od dawna, zapewne wyleci niebawem.
Teraz o Walther PPK/S z firmy AroBron
Przesylka powinna zawierac:
- Zestaw Walther PPK/S + srut + pasek z kieszenia na srut + 1xCO2+ tarcze
- 10xCO2 Crossmann
- Kulki stalowe Crossman 600szt/

Dotarlo wszystko lecz zamiast kulek Crossmann 600szt dostalem koltera 500szt w tej samej cenie. Wyslalem maila i zobaczymy czy sie wytlumacza.

Zestaw zawieraczarny pasek z materialu z wlokien sztucznych z kieszenia na paczke srutu i z piecioma elastycznymi oczkami na pojemniki z CO2. Kulki stalowe w zestawie sa zapakowane w torebke plastikowa a jest ich na oko z 60 sztuk. Starczy na niecale wystrzelanie jednego zasobnika z CO2 (dobrze ze zamowilem paczke).
Teraz o samej broni.
Walther PPS/S jest replika modelu broni osobistej PPK. Na pierwszy rzut oka od oryginalu rozni sie obecnoscia wystajacej sruby w kolbie, ktora sluzy do docisniecia zbiornika CO2. Muszka i szczerbinka sa pozbawione regulacji. Sliczny jest jezyk spustowy, ktory chodzi dosc miekko. Waga mniejwiecej odpowiada nienabitej broni ostrej. Magazynek miesci 15 sztuk amunicji.
Do konkretow. W ramach przerwy na lunch poszlismy z kolega na pusty plac nieopodal przetestowac wstepnie zabawke.
Magazynek wyjmuje sie przez nacisniecie przycisku z prawej strony obudowy. Nie jest to dobre rozwiazanie, gdyz wymaga lekkiej zmiany chwytu. Poczatkowo napelnienie magazynka wydaje sie byc niewygodne ale po 3cim razie wprawa pozwala zrobic to w 15 sekund. Po wlozeniu magazynka nalezy naciagnac bron do strzalu, odbezpieczyc (niezbyt wygodny przelacznik umieszczony z lewej strony i wymagajacy lekkiego wcisniecia) i do zabawy.
Dystans: 8 m,
Cel: znalezione puszki po piwie
Sam strzal jest dosc cichy. Bron nieznacznie odbija w rece. System BlowBack przygotowuje bron do kolejnego strzalu tak szybko, ze powtarzalnosc zalezy tylko od szybkosci mojego palca wskazujacego. Bron jest celna na tym dystansie i mozna spokojnie celowac dosc intuicyjnie. Zdazaja sie odskoki lecz po sprawdzeniu na sucho stwierdzam, ze to moja wina - zrywam spust.
Bardzo slaba strona PPK/S jest moc. Predkosc poczatkowa kulki jest tak mala, ze mozna ja zobaczyc w locie. Przebija jedna scianke puszki po piwie lecz na plastikowej butelce zostawia tylko slad. Mimo ze z pewnoscia postrzal z Walthera PPK/S z pewnoscia jest bolesny lecz nie zagraza w zaden sposob zyciu. Mimo to przypominam by nie kusic losu i nie mierzyc do ludzi ani zwierzat!!!. Kulki mocno rykoszetuja! Trzeba strzelac w okularach.
Podsumowanie na chwile biezaca:
Walther PPK/S nadaje sie do do szybkiego strzelania intuicyjnego w stylu rambo. Srut schodzi z nieznanymi mi dotad predkosciami! Musze zaopatrzec sie tylko w dodatkowe magazynki Gdyz ich nabijanie zabija predkosc zabawy a o to wlasnie chodzi w strzelaniu z Walthera. Do precyzyjnego strzelania tarczowego PPK/S stanowczo sie nie nadaje (za maly zasieg, moc, nie do tego celu stworzone przyrzady celownicze). Slyszalem ze do tego celu najlepsze sa jednostrzalowe Weihrauhe HW40.
Chwilowo z zakupu jestem zadowolony a jesli mi sie znudzi to sprzedam go na alledrogo. Zdjecia zrobie przy najblizszej okazji i wtedy tez moze cos dopisze. W razie pytan i watpliwosci - zapraszam do przetestowania przy najblizszym strzelaniu w ursusie.

[ Dodano: 2006-07-20, 11:32 ]
Ok, czas na dalsze refleksje na temat mojej zabawki. Urzadzilem mala strzelnice (7m) w domu. Kulochwyt z szuflady wypelnionej sztywna, zlozona na 2 tektura. Tektura ta stala sie jednoczesnie tarcza. Razem z Maga wystrzelalismy okolo 80 kulek. Po czwartym magazynku moc zmalala drastyczne a po 75 strzalach celnosc stala sie fikcja (odskoki na bok). Stalowe kulki nie ulegly zadnym odksztalceniom i z powodzeniem mozna je stosowac dalej.
Kilka kolejnych uwag krytycznych. Slabym punktem jest magazynek. Jest plastikowy i bardzo cienki przez co w kieszenie moze sie zlamac. Moim zdaniem powinien zostac wykonany z tego samego materialu co cala bron. Niepodobaja mi sie tez okladziny plastikowe ktore sprawiaja wrazenie, ze pekna gdy sie je mocniej scisnie (nie pekaja ale robia wrazenie). Na szczescie drewno juz mam, mikro szlifierke tez wiec to juz nie problem. Mieszane uczucia miałem także w stosunku do lekko luznej kopuly zamka. Jak się okazalo tak samo jest w oryginale wiec juz sie nie czepiam. Inna powinna byc konstrukcja magazynka CO2. Powinien byc na niego oddzielny magazynek na zatrzask jak w innych pistoletach Walther. Wyeliminowalo by to zle wygladajaca i niewygodna w chwycie srube w kolbie i przyspieszylo by wymiane zbiornikow CO2.

Tyle uwag a teraz pare zdjęć live:
Obrazek
Walther

Obrazek
Przeładowany

Obrazek
Po wystrzelonym magazynku

Obrazek
Tarcza po 80 strzałach
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
ODPOWIEDZ