Obrazek

Pistolet Record LP 1

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

eclip2. pisze:
obiiii pisze:leworwerów
:lol: :lol:
Nie no....przepraszam :hihi:
Ładnie tak to się śmiać ? :lol: :cisza:
Obi Beretta M84 jest też w kalibrze 4.5mm (sprzedałem niedawno taką i teraz mam przeboje z kupującym :/ ) Jest najgorszym z tych trzech możliwym wyborem. Kup coś na zwykły śrut nie BB i nie patrz, że plastik. Sam z siebie on nie pęknie.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, 15:03 przez Mikrus, łącznie zmieniany 1 raz.
Bezbronny
obiiii
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2009, 10:38

Post autor: obiiii »

co z tych 2:

1.crosman 3576
2.cp99 gładka lufa 4,5

chodzi o siłę ( przebijalność ) i celność do max 20-30m
Beorn
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2009, 11:01
Lokalizacja: wieś pod Białostocka

Post autor: Beorn »

posiadam crosa 3576 zabawa przednia w piwnicy ok 7,5 m nie ma problemu by w pole 8 trafić. Do puszek nie strzelałem ale butelki przy odrobinie wprawy kulki bb to rozpadaję się wspaniale
celność ok nawet z 25m trafiałem 9 na 10 w blachę 25na10 cm
zasięg ponad 50m ale opad duży
w kulochwycie z bębna pralki spore wgniecenia
co do przebijalności puszka po śrucie z 4m śrut stalowy żółty 2 dziury czerwony i niebieski przebijają 1 ściankę w 2 zatrzymują śrut terc
ogólnie zadowolony z zakupu jestem za takie pieniądze polecam
miałem też okazję strzelać z C11 też trafiałem w blachę z 25m ale opad znacznie większy i celność mniejsza
Awatar użytkownika
Vilder
Posty: 112
Rejestracja: 07 lis 2009, 10:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Vilder »

A co powiedzielibyście na temat rewolweru Dan Wesson. Jak dobrze wiem istnieją wersje z lufa "8 i "4. Chyba "8 jest w wersji wiatrówkowej oraz ASG, a "4 tylko jako ASG. Jeżeli się mylę, poprawcie mnie.
Na zdjęciach oba wyglądają pięknie, a w realu jeszcze lepiej. Raz miałem okazje potrzymać "8. Lekko ciążyło na lufę, jednak dzięki dosyć dużej wadze czuło się ten respekt. ;) Podobno do najcelniejszych nie należy. Jednak w jakimś temacie na bron.iweb ustawiono go w pierwszej dziesiątce w stosunku do powtarzalności strzału. Może wkrótce sprezentuje sobie taki, bo naprawdę ma w sobie "to coś".
Jeżeli ktoś posiada owy sprzęt, prosiłbym o opinię. ;)
Awatar użytkownika
FUNTOMAS
Posty: 26
Rejestracja: 07 cze 2009, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FUNTOMAS »

obiiii pisze:co z tych 2:

1.crosman 3576
2.cp99 gładka lufa 4,5

chodzi o siłę ( przebijalność ) i celność do max 20-30m
Witam, ja polecił bym Ci crosmana jeżei chodzi o celność. Przewyższa napewno jego jego gwintowana lufa. Poza tym, z jednego naboju co2 12 gram masz 100 strzałów w tym około 80 stabilnych. :D
Z siłą też nie jest tak źle, do 10m spokojnie butelki po browarku na stłuczkę przerabia.
HW97KT Leapers 3-12x40 AO
CROSMAN 357
jurmax
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jurmax »

Ewentualnym przyszłym nabywcom pistoletu wiatrówki na co2 mogę polecić Umarexa CP Sport. Niezła celność i energia oraz niezawodność (przynajmniej w moim przypadku) sprawia że jest to sprzęt na który można zwrócić uwagę w tej klasie wiatrówek.
Umarex CP Sport, Hatsan 85, Walther ppk/s
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

Ciekawe :hm: ...a co ze skupieniem crosman'a 357 ?... sprawdzał go ktoś na chrono...?
( ile faktycznie jest tych stabilnych strzałów) ...takie rewolwerki widzę na alledrogo za niecałe 200 zł ... jesli jest tak dobrze to gdzie jest haczyk ? ;)
...wiadomym jest, że za tą kasę cudów spodziewać się nie można ale...chyba się skuszę :D napiszcie o nim coś wiecej jeśli wiecie.. (jakaś tarczka coś ) :)...Pozdrawiam
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
rifleman

Post autor: rifleman »

Od jakiegoś czasu też tłucze mi się po głowie jakiś pistol.
Raczej coś z PCA. Może Cross 1377 albo... Marksman. :!: Wiem na pewno, że w crosie będzie mnie drażnić to dymanie wajchą przed strzałem.
Tak więc bliżej mi do Marksmana, (tym bardziej, że jest za mniej niż 300 zł) ale może polecicie coś innego.
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

Właśnie zamówiłem 1 egzemplarz crosman'a 357 ^^ :) :) :) jak do mnie przyjdzie to może opisze swoje wrażenia... !! ....Wszystko przez Was :nie: :P
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Nie będziesz żałował. Chyba, że jakiś felerny się trafi. Nie mierzyłem na chrono, ale 50 strzałów (5 wianuszków) w temperaturze ok.20 stopni było z pewnością powtarzalnych. Pytałeś o haczyk. Otóż po prostu materiały. Sporo w nim plastiku, ale nie jest źle. Zobaczysz jak dojedzie. Dobrego strzelania :)
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

...jako, że rewolwerek jest w drodze do mnie..zaczynam się zastanawiać nad doborem śrutu do niego...I tak na chłopski rozum podejrzewam, że musi to być jakiś lekki śrut ?.. :hm:

....dystans na jaki będę strzelał nie powinien przekroczyć 15metrów
..Wiadomym jest, że każda wiatróweczka jeśli chodzi o dobór śrutu ma "swoje indywidualne potrzeby".. Myślełem nad takim śrutem: "H&N Match Kugeln 4,5 (pistoletowy)" :hm: jest lekki wiec może będzie fajnie latać ?

A jak ten rewolwerek się ma do np exact'a ? Nie pamiętasz Jarku (o ile strzelałeś exact'em) na którym spisywał się najlepiej.. ?

...Aha i jeszcze jedna sprawa.. (nie miałem wcześniej doświadczenia z Kapsułkami CO2)..ponoć na końcówkę kapsułki daje się jakiś"smar/olejek" uszczelniający to prawda ? bo w zestawie który dostanę czegoś takiego nie będzie :hm:


POZDRAWIAM...
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Nie strzelałem z exacta. Nie pamiętam, na ile wianuszek jest "gruby" - chodzi o to, czy śrut inny niż pistoletowy (z płaskim łbem) nie bedzie wystawał i blokował wianuszka. Ja strzelałem śrutem pistoletowym H&N "zielonym" - tani dobry śrut i z tomitexa. Sorawdź także noricę (tylko nie molet) pistoletową. Też tania i przyzwoita.
Co do smaru. chodzi o smar silikonowy celem zabezpieczenia uszczelek i trzpienia przebijającego główkę kapsuły. Trzeba sobie kupić. Polecam Castoramę, czy "Liroja". Tam za podobne pieniądze, co np. w "Mili..." można kupić dużo wieksze opakowanie silikonu w sprayu.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

...dzięki Jarku za odpowiedź !! na pewno skorzystam z Twoich rad... :)

POZDRAWIAM...
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
rifleman

Post autor: rifleman »

Witam.
Dostałem wreszcie Marksmana z AK Hobby.
Giwerka pozytywnie zaskakuje dobrą jakością wykonania. Cały mechanizm przesmarowany odpowiednimi specyfikami, spust przewidywany, przyzwoicie miękki.
No i ten militarny wygląd. 8)
Po jako takim wyregulowaniu na 10m można wystrzelać ładną dziurkę 20x20mm.
Z 30m w bezwietrzny dzień trafiam powtarzalnie w słupek ogrodzeniowy średnicy 9-10cm.
Niedecydowanym mogę szczerze polecić, jak na chińczyka to super sprzęt. :D
Awatar użytkownika
ross_wlkp
Posty: 60
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: ross_wlkp »

...Tak się składa, że ja dziś otrzymałem Cros'a 357 - 6... ;)

Obrazek
...więcej fotek nie ma sensu wrzucać gdyż każdy wie jak wygląda ;)

...Generalnie wszystko jest spoko... Całość wygląda na bardzo solidną ... gdyby no właśnie...wcześniej pytałem o haczyk... i chyba go znalazłem

...plastikowe zakrywki rękojeści...nie wiem czy tylko ja tak mam w moim egzemplarzu...ale no nie trzymają jak się należy i cała ta "solidna pukawka" lata mi po prostu z lewa na prawo w tym plastiku...

Chodzi mi o te "zaczepy"

Obrazek

Jeszcze nie nacieszyłem się pukaweczką a już myślę co dalej z "tym fantem" ... :maruda:

Jest to na tyle uciążliwe, że ściągnęłem całkiem te "pokrywki" i strzelałem bez nich...jednak tak z tymi bebechami na wierzchu to średnio wygląda... :/

Podejrzewam, że te pseudo plastikowe zatrzaski i tak prędzej czy później się wyrabiają..i myślę co by tu zrobić by dało radę :/ :hm: :hm: :hm:

przydał by się jakiś ciekawy patent na to... :hm: :hm: :/

...a reklamować bez sensu...bo podejrzewam, że pół roku konkretnego strzelania z tego rewolwerka i to i tak się schrzani.. :/

...jakieś propozycje koledzy ? :(


...Dodałem....zdjęcie z ta felerną rękojeścią cała pukaweczka lata sobie z lewa na prawo

Obrazek

tak jak na zdjęciu widać lewą stronę tak sobie lata na prawą stronę " o tyle samo" :/


nie wiem czy wyraziłem się zrozumiale :(

POZDRAWIAM....
_S634_tuning-Hogan + DOC 3-9x40 _
+ Cros 357'6 - 4FuN
O_0 zarażony PCP !!
ODPOWIEDZ