Obrazek

Kral 5,5

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
nokian1966
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2007, 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Kral 5,5

Post autor: nokian1966 »

Witam wszystkich. Kupiłem Krala 5,5 w drewienku, dolny naciąg. Zakupiłem przez allegro ze skepu Skorpio (i to był mój błąd). Pierwsze wrażenia:

- szybka dostawa
- pięknie zapakowane zewnątrz
- w pudełku brak steropianów, zwykła folia i pudełko. Troche tarcz, pudełko śrutu Gamo 5,5
- wiatróweczka śliczna, drewno jeszcze lepiej wygląda
- brak jakichkolwiek instrukcji, tylko gwarancja!!!
- wygląd na 5+ toż to Gamo CFX
I to by było na tyle, teraz nastąpiła chwila po której zrobiło mi sie ciepło:

- pierwsze spostrzeżenie cały moduł mocujący szczerbinke na korpusie zamontowano około
3 mm z lewej strony.
- potem widze całość osadzona (lufa z korpusem metalowym) ze skrętem w lewo (skręcona)
- jesu frezy na lunetkę też po lewej stronie

Ładuje to w pudełko i dzwonie do Skorpio odbiera szef p. Sławomir Małaszek - i tu o zgrozo
po moich tłumaczeniach co jest nie tak stwierdza: :PP cytuje:
- czego ja sie spodziewałem za 300 zł !!!!!
- nie ma zwrotów tylko gwarancja (tu nie sklep tylko allegro) trwa około 1 miesiąca
- gwarancji nie uznają jeżeli wiatrówka strzela :zdziwko:
- najlepiej jak sobie sam wszystko poprostuje , będzie szybciej i oszczedniej :zdziwko:

Ręce mi opadły, co tu dyskutować???
Popatrzyłem jeszcze raz na ten wyrób, no wszystko idealne, pięknie ładuje, śrut wchodzi idealnie nic nie zgrzyta, drewienko w pięknym profilu, po prostu ciemne miodzio. Oksydzie nic do zarzucenia ale wszysyko skręcone w drewienku w lewo. naoliwiona!

A teraz NIESPODZIANKA!!!
około 5 godzin później następuje telefon od Pana Małaszka ze SKORPIO z wyjaśnieniem
cytuje:

- sprawdziłem wszystkie wiatrówki są tak montowane że całośc w kolbie jest osiowana (skręcona) w lewo
- dzwoniłem i wyjaśniałem, dowiedziałem sie że jest to nowość, trend w strzelectwie są to wiatrówki dla strzelców praworęcznych ułatwiający im strzelanie :zdziwko:
- tak ma być, sprawdzałem wiatrówka bije idealnie w punkt świetnie się z nich stzrela! - to słowa szefa SKORPIO

Ludkowie POMOCY!!!!
czy ktoś coś o tym słyszał? czy pod nazwą AirMaster ma to samo. Co robić?
jeszcze z czegoś takiego nie strzelałem ( jakos nie mam odwagi) :hm:
Postaram się zamieścić jakieś zdjątka.
Przezorny zawsze .... uzbrojony! : PZU
Wildlife, CP99, BMK-26+Meopta 4x32
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Wysyłaj to ustrojstwo spowrotem z adnotacją że chcesz zwrot gotówki. Masz prawo kupując w internecie do zwrotu towaru w przeciągu 10 dni od daty zakupu nie podając najmniejszej przyczyny. Ja na Twoim miejscu jednak przyczynę bym wpisał: Nie jestem trendy i dla mnie ta wiatrówka jest po prosu bublem.


Pozdrawiam Darek
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Nowatorskie rozwiazanie?? Wątpie :!: Jak karabinek ma byc celny skoro lupka siedzi zboku korpusu :zdziwko: To jest poprostu nierealne ;) Odsylaj, masz prawo powiedziec ze nie chesz tego bo nie i musza oddac pieniadze
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Onichimor
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2007, 16:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Onichimor »

Taaa... Niedługo sprzedawcy zaczną tłumaczyć, że odpadająca muszka ma poprawić aerodynamikę karabinka, a pękające drewno osady to kontrolowana strefa zgniotu zmniejszająca kopa przy strzale. Nie daj się robić w bambuko i reklamuj szmelc do skutku.

Pozdrawiam
No Guts - No Glory!!!
HW-80ksd (Senio Inside)+PP 3-12x42AO
Kolter K-19 - się popsuł...
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Onichimor pisze:Taaa... Niedługo sprzedawcy zaczną tłumaczyć, że odpadająca muszka ma poprawić aerodynamikę karabinka, a pękające drewno osady to kontrolowana strefa zgniotu zmniejszająca kopa przy strzale. Nie daj się robić w bambuko i reklamuj szmelc do skutku.

Pozdrawiam
Dobry tekst, się uśmiałem :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

W moim AirMaster 300 chyba jest trochę lepiej. Przyrządy otwarte nie nadają się do niczego! o czym pisałem. Konieczna jest jakakolwiek lupa. Co do skręcenia to nie zauważyłem czegoś takiego. Przez to skręcenie mogą być kłopoty z wyzerowaniem lunety. Postaraj się zwrócić ale najważniejsze, załóż jakąś lunetę i postrzelaj. Mój pierwszy kontakt z AirMasterem był podobny. Założyłem lupkę, przesmarowałem wszystko się trochę dotarło i jest ok. W moim notorycznie luzują się śruby trzymające łoże. Owinąłem teflonem hydraulicznym i jest lepiej.
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
nokian1966
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2007, 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: nokian1966 »

No jak załozyc lupke gdy frezy na montaż znajdują sie po lewej stronie korpusu i to dobre 3mm, przeciez lupka bedzie sterczała po lewej stronie wiatrówki, czy to ma sens :?
Przezorny zawsze .... uzbrojony! : PZU
Wildlife, CP99, BMK-26+Meopta 4x32
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ma sens o ile będziesz strzelał tylko na jednej odległości np. na 20m, pójdziesz na 40m i punkt skupienia będzie już gdzie indziej (tzw. drugie zero w poziomie + drugie zero w pionie ), im większa odległość tym większa różnica w punkcie skupienia choć w praktyce różnice mogą być niewielkie ale jednak - więc jest to wada która dyskwalifikuje karabinek. Można się przyzwyczaić ale jest to trochę uciążliwe naturalnie. Jeśli sprzedawca ma jakieś obiekcję i jest problemowy spróbuj sprowadzić tok rozmowy na inny tor - wymień tego Krala na Hatsana70 choć bez żadnego ale powinien zwrócić pieniądze, należy także zweryfikować do tej pory dość solidnego sprzedawcę....
AA TX200 HC
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Masz prawo do zwrotu wiatrówki w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny. Nieważne, że facet sprzedał ci ją na allegro, jeśli zrobił to jako firma Skorpio to musi oddać kasę. Na allegro nie mają obowiązku przyjęcia towaru tylko osoby fizyczne. Firmy obowiązuje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Jeśli będziesz miał kłopoty zadzwoń pod 0 800 800 008 (bezpłatna linia konsumencka).
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
Kalina
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2007, 22:33

Post autor: Kalina »

Darek, zrobiłeś jakieś fotki tego przekosu???

Kolejna sprawa to taka że Pan ze skorpio poinformował mnie że ktoś się rozmyślił i właśnie wraca do niego ostatni karabinek w drewienku 5,5mm. Z chęcią kupiłbym coś takiego do grilowego strzekania do puszek ale właśnie się zastanawiam czy przypadkiem nie dostanę Twojego egzemplarza...

Pzdr
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

To przesunięcie szyny o 3 mm będzie skutkowało przesunięciem przestrzelin o 3mm na każdym dystansie.
Ludzie! Czy wy nie przesadzacie?! Są karabiny snajperskie, które mają montaż obok lufy o kilkadziesiąt milimetrów. Strzelają skutecznie na horrendalne odległości. Karabinek musi być ustawiony z poziomicą - to jest poważne żródło błędów , ale 3mm przesunięcia szyny to pryszcz.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Tak jest, jeżeli szyna jest cała w osi lufy -tylko odchylona o 3mm. Gorzej jak jeden koniec jest 3mm w bok względem drugiego :D
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2007, 19:49 przez KbUr35, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomski
Posty: 51
Rejestracja: 21 cze 2007, 9:18
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: tomski »

Niestety Scorpio to nie jest dobry sprzedawca. Nie polecam ja też miałem z nim problem. Problem załatwiłem sam, ale kolejne kilka wiatrówek kupiłem już u innego sprzedawcy. Ja na Twoim miejscu zwróciłbym bubla.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

To przesunięcie szyny o 3 mm będzie skutkowało przesunięciem przestrzelin o 3mm na każdym dystansie.
naturalnie, jednak pod warunkiem że przesunięcie szyny jest osiowe względem cylindra (oby tak właśnie było), co wtedy jednak gdy tak nie jest :?: mianowicie będą tzw. dwa zera, jedno w pionie wynikłe z normalnego opadu śrutu a drugie w poziomie wywołane przekoszoną szyną, skutkiem będzie stała zmiana punktu trafienia w kierunku w którym szyna schodzi z osi i to niekoniecznie te 3mm, znam to z autopsji Iża MP512M kolegi. Naturalnie obym się mylił :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Przesuwanie krzyża w poziomie - to tak jakbyś szyną ruszał i doprowadził do równoległości linii celowania do linii strzału. To samo się dzieje, gdy kostka krzywo siedzi na osi. Zerowanie w poziomie kompensuje błędy nierównoległości szyny do lufy.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
ODPOWIEDZ