Obrazek

Wiatrówka pistolet...

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
Geez
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2007, 23:03
Lokalizacja: Gliwice

Wiatrówka pistolet...

Post autor: Geez »

Witam Panów,

Jako, że ostatnio byłem na działeczce u kolegi postrzelalismy do piwek wiatróweczka pistoletem. Mam pytanie co polecacie takiego do zabawy - 200 zł góra najlepiej, żeby było co2...


rozmysałem na takim desert eagle
http://www.allegro.pl/item217682189_des ... kazji.html

oraz tym coltem

http://www.allegro.pl/item217824066_leg ... isow_.html



EDIT.
na iwebie zobaczyłem taka oferta czegoś jest warta czy lepiej przemilczec?
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=35162


w obu pistoletach jest jeden minus - brzydki spust. ;x ;s

Jeżeli macie jeszcze jakies ciekawe ofert, przestrogi lub porady prosze o pomoc :)
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Proponuję CP-99. Za 200 nie znajdziesz, ale na iwebie jest przesmarowany za 300:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=35301

Opłaca się. Możesz jeszcze ciut wytargować.
H70 zestaw Hogana; B-Square M i na tym Komz 4-10x42 plus ucinka i tłumik Wojtana.
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

A ja jakiś miesiąc temu kupiłem sobie IŻ 53M.
http://www.radex.mil.pl/sklep/product_i ... cts_id/989
I jestem zadowolony. Co prawda strzelam nim głównie w domu (ok. 6-7 m), przeważnie jak pogoda nie sprzyja lub brak czasu na strzelanie w terenie.
Geez
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2007, 23:03
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Geez »

Ja szukam własnie cos bardziej podbnego z budowy do pistoletu - berreta. Takie kszatłyty jak luger mnie nie interesuja :hm: :)
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

pistolet - wiatrówka

Post autor: radziomil »

Jeśli zakup pistoletu to tylko HW 40.
Biorąc pod uwagę cenę, to trzeba szukać używanych.
Ja jestem zachwycony swoim. Kupiłem go na allegro za 200 zł bez wiedzy na temat jego stanu i r. prod. Po otrzymaniu stwierdziłem, że ma gładką lufę więc ma chyba przynajmniej 5 lat. Zjechana oksyda na bezpieczniku i kurku otwarcia potwierdza podejrzenia na temat jego wieku i chyba dużego przebiegu. Ale.......... z 12m przy gładkiej lufie w puszkę trafia mój dziewięciolatek oraz żona. Dla porównania mam makarona i to gwintowanego i nie jest to możliwe. Po za tym jest tak prosty w budowie (rozebrałem go do części pierwszej) i nie wymagający nie wiadomo jakiego tuningu , raptem dwie uszczelki i smarowanie (oringi w każdym sklepie sam.) Wyglądem przypomina poważny pistolet, jest ciężki i super leży w dłoni. Po za tym nie spotkałem się ze złą opinią na jego temat. (no chyba że mój własny dotyczący dziwnego ładowania, ale tak jak koledzy mówili szybko się do niego przyzwyczaiłem - warunek dobry śrut, który wchodzi bez problemu).
- pozdrawiam i polecam -
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

HW 40 o tak:) polecam ale jeden minus nie jest na CO2 co może być też plusem ;)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Jak pistolecik ma być celny i w rozsądnej cenie to najlepiej PCA ,wśród takich króluje HW 40 ,można ewentualnie kupić jego tańszą chińską kopię Marksman 2004. Całkiem niezła jest też pompka Crosman 1377 , minus to pompowanie zamiast pojedynczego przeładowania ale za to można uzyskać większą energię.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Z PCA to jest jeszcze Gamoń- system podobny do HW40. Wiele osób chwali stawiając wręcz na Gamo. Nie wiem, nie znam tego produktu. Ale ciężko dostac ten pistolet.
Także HW40 od ręki
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Kolega ma gamo spreżyne pistolet. Tragedia! w stodołe z 10 m nie można trafić. Spust gorszy niż w hatsanie plastik i jego wykonanie... lepsze robią w chinach plastiki strzelałem nie polecam ale koszt takiego pistoletu to 180 zł w Polsce chyba nie sprzedają ale i tak myślę że szkoda kasy może PCA jest lepszy ale...
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Do pykania na dzialeczce w puszczeczki zdecydowanie pistolecik ASG na green gas :) Posiadam takiego Glocka 17 i jestem wrecz zachwycony tym jak strzela. Wyglada jak oryginal (te same oznaczenia i wlasny nr seryjny) Niestety cena ciut wieksza jak 200zl.
Bezbronny
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

KM88 pisze:Kolega ma gamo spreżyne pistolet. Tragedia! w stodołe z 10 m nie można trafić. Spust gorszy niż w hatsanie plastik i jego wykonanie... lepsze robią w chinach plastiki strzelałem nie polecam ale koszt takiego pistoletu to 180 zł w Polsce chyba nie sprzedają ale i tak myślę że szkoda kasy może PCA jest lepszy ale...
Napewno nie ma to nic wspólnego z Gamo Compact PCA. Gamoń ma lepszy chwyt niż HW40- ale miałem go tylko przez 2 min. w rękach także nie wypowidam się za bardzo.
HW 40 miałem dość długo i mogę go w 100% polecić. Ciekawy jest też Łucznik, ale to już inna para kaloszy i zacięcia.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Osmun
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2007, 18:58
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Osmun »

Może się ktoś nieco szerzej wypowiedzieć na temat Gamo Compacta? Cóż to za ustrojstwo?
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Onichimor napisał /a:

Od początku miałem z Kolterem częste problemy z zacinaniem się bbs'ów w lufie. Ostatnimi czasy problem nasilił się na tyle, że nie ma mowy o normalnej zabawie pistoletem. Rusznikarz w Olsztynie nie chciał się go nawet dotknąć i zasugerował żebym pisał do dystrybutora. Wysłałem Kolterowi maila z pytaniem o naprawę, ale odpowiedzi się nie doczekałem. Pewnie za jakiś czas poszukam jakiejś "złotej rączki", która postawi mi go na nogi. Podejrzewam najpierw problemy z jakością wykonania lufy, do której później pewnie doszedł problem zaworka lub uszczelki. Taki lajf...

Koltera K19 mam już kilka lat i stwierdzam,że 400 zł które za niego dałem,to są wyrzucone pieniądze.
Oprócz powyzszych wad,mogę dorzucić jeszcze parę.Najpoważniejsza to plastykowy spust,który po kiludziesięciu strzałach pękł na pół.Nie pomogło klejenie i inne zabiegi,musiałem wypilować nowy z kawałka aluminium.niestety nie miałem lepszego materiału.Drugi poważny mankament,to magazynek,którego części szybko się wyrabiają i mamy nowy problem.Do mniej poważnych wad,można zaliczyć aluminiową pokrywę,która luźno siedzi i jest pomalowana jakąś czarną farbą,która szybko odpada.O innych drobnych usterkach,niewarto wspominać.
Konkluzja:omijajcie pistolety Koltera,szerokim łukiem,bo części zamiennych nigdzie nie ma.
Pomyliły mi się funkcje,ale już nie będę zmieniał,bo nie potrafię. :)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2007, 14:17 przez Maruda, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ