Obrazek

TAU - 7

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

TAU - 7

Post autor: Wojtan »

W niedzielę dostałem do obejrzenia TAU-7 i przeprowadziłem szybki teścik, obserwcje poniżej.

Stan: bdb -oksyda bez ubytków, żadnych śladów rdzy, rękojeść fabryczna, rocznik 86, aczkolwiek to 6 wygląda na poprawione z 5.... byłby zatem roczek więcej, jednak wcale nie widać na nim tych lat. Musiał dłużej leżeć niż strzelać.

Liczba siódemek w numerze seryjnym, plus ta z typu gwarantuje zawsze zwycięstwo :D

Wyposażenie: ciężarek, klucz, walizka... i w zasadzie tyle. DTR-ka po czesku :)

Wydajność: z jednej syfonowej bombiczki oddałem 5 serii po 10 strz, w szóstej pod koniec szybko nastąpił koniec CO2. ( no i po samym załadowaniu bombiczki oddałem ze dwa w celu przestrzelenia ) Wydaje się być zatem zadowalająca.

Skupienie: najpierw poszła seria 10 strzałów z zaimprowizowanej podpórki z rozstawnej drabinki aluminiowej :) - o dziwo - okazało się że jest ustawiony praktycznie "na zero" więc mogłem zacząć strzelać "na ostro". Spust ustawiony dość delikatnie, ale w normie.
Miłe zaskoczenie - wyszła bez trudu "średnia treningowa" mimo atmosfery pośpiechu towarzyszącej testowi :)

Wady (moje, subiektywne): przydałaby się regulowana półka. Rękojeść jednak trochę mi nie leży, mogłaby być szczuplejsza.

Summa summarum: zdecydowałem że jeszcze dozbieram na coś bardziej.... niepełnoletniego :)

Walizeczka:

Obrazek

DTR-ka:

Obrazek

Zawartość:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strzały z podpórki:

Obrazek

Ja :) (proszę nie szydzić):

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sambor
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:43
Lokalizacja: Podkarpacia

Post autor: Sambor »

(zdjęcia nie chcą sie wyświetlić - wyskakuje strona główna fotosik'a :/ )
A w temacie zdjęcia widzisz?

Tak tak, miniaturki widzę.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2007, 18:04 przez Sambor, łącznie zmieniany 1 raz.
H70 S & IŻ-22 (4,5mm)
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Ale oprócz tego wyskakuje pełny rozmiar w drugim okienku. Przynajmniej u mnie..
A w temacie zdjęcia widzisz?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A ile w ogóle jest warte to cudo?
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Za ten konkretny egzemplarz gość chce około 800. Myślę że coś jeszcze można byłoby urwać. Gdyby nie to że poluję na CZ-260 (lub innego pistola PCP) to wziąłbym go, bo lekko podpiłowałbym rękojeść i leżałby jak złoto....
Wczoraj strzelałem już bardziej na spokojnie: jest lepiej niż na "teście".
Może to zasługa tej przeciwwagi dokręcanej od strony strzelca, dzięki czemu jest bardzo stabilny i wybacza drobne błędy na spuście, przy których już Twinmaster wali w białe, a tutaj wciąż mamy punkty w czarnym polu.
ODPOWIEDZ