Obrazek

Wiatrówka domowej roboty

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Wiatrówka domowej roboty

Post autor: MetalSlug »

Ciekawostka z Allegro, patent specyficzny. Aukcje po czasie znikają, więc dla potomności postaram się tutaj wszystko umieścić (opis oraz zdjęcia tej konstrukcji). Nie ukrywam, że rozwiązanie jest inspirujące...

Witam mam do sprzedania wiatrówkę pneumatyczną kaliber 22 pasuje śrut 5,5 mm.T co widać na zdjęciach spustem jest zawór wysoko ciśnieniowy gdyż ładuje się ją powietrzem z pompki lub kompresora z końcówką na wentyl samochodowy.Lufa gładka 73cm! śrut sie ładuje do otworu i zamyka zamkiem jak na foto. Ile napompujesz z taką siłą można oddać strzał ! Ograniczeniem jest to ze skręcono rury na taśmie teflonowej i przy napompowaniu około 8,5 bara! syczy z łączenia jest to ogranicznik aby nie przekroczyła mocy 17J a jak ktoś to skręci na włosiu to ja już nie odpowiadam za moc sprzętu :) pozdrawiam i zapraszam do kupna

Po kliknięciu na miniaturkę widać w oryginalnym rozmiarze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie to wynalazki nasi krajanie tworzą w domowych zaciszach...
Obrazek
RadekP
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2014, 13:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: RadekP »

Ja od dawna mówię, że gdyby nie to, że jesteśmy takim niezgodnym narodem, to dawno produkowalibyśmy najlepsze wiatrówki na świecie. :D Nasi forumowi specjaliści nawet FWB800 poprawiają po Niemcach. :lol:
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

RadekP pisze:...Nasi forumowi specjaliści nawet FWB800 poprawiają po Niemcach. :lol:
Troszkę się Radziu rozpędziłeś. Nie poprawiają a modyfikują pod własne preferencje :hm: A to jest różnica :)
RadekP
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2014, 13:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: RadekP »

Co nie zmienia faktu, że nawet taki majstersztyk, może być lepszy. ;)
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

W każdym majstersztyku można coś poprawić. To kwestia indywidualna. Niestety nawet najlepszy sprzęt nie zrobi za Ciebie wyniku, jeśli jesteś "strzelcem niedzielnym". Do nie dawna bylem święcie przekonany, ze sprzęt to 70% wyniku. Niestety życie brutalnie zrewidowało moje poglądy na jednych zawodach.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Do niczego z tą wiatrówką.. nie ma szyny pod optykę.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
RadekP
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2014, 13:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: RadekP »

mimut pisze:...Niestety nawet najlepszy sprzęt nie zrobi za Ciebie wyniku, jeśli jesteś "strzelcem niedzielnym". Do nie dawna bylem święcie przekonany, ze sprzęt to 70% wyniku...
No i tu się zgadzamy. Żeby to zrozumieć nie musiałem nawet na zawody jechać. ;)
Cała idea mojej wypowiedzi była taka, że nasi koledzy mają ogromny talent i chęci by z czegokolwiek stworzyć coś co jest lepsze. Stąd moja refleksja, że mamy zasoby ludzkie obdarzone wiedzą i umiejętnościami oraz, że fajnie by było jakby się wszyscy dogadali, założyli spółkę, zaprojektowali, stworzyli.
A ja mógłbym pójść do sklepu, kupić fajny sprzęt z napisem Made In Poland.

Take it easy. Luźna idea i na pewno nie do spełnienia. Taka po prostu fantazja. ;)

Amen.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

RadekP pisze: Stąd moja refleksja, że mamy zasoby ludzkie obdarzone wiedzą i umiejętnościami oraz, że fajnie by było jakby się wszyscy dogadali, założyli spółkę, zaprojektowali, stworzyli.
A ja mógłbym pójść do sklepu, kupić fajny sprzęt z napisem Made In Poland.

Take it easy. Luźna idea i na pewno nie do spełnienia. Taka po prostu fantazja. ;)

Amen.
Mam dokładnie takie samo marzenie. Móc kupić w sklepie wiatrówkę, która będzie zawierała w sobie wszystkie najskuteczniejsze rozwiązania dostępne na rynku. A to wszystko okraszone napisem Made in Poland
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Toi może takie cuś: http://www.konceptus.pl/sp7.html
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Mamutowicz pisze:Toi może takie cuś: http://www.konceptus.pl/sp7.html

O to, to.... ta właśnie będzie u mnie jako druga!!! ;) Już negocjuję odpowiedni opał...

http://www.konceptus.pl/sp7-system.html
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Będzie Piter, będzie. Jeszcze trochę. Załatwię wszystkie pilniejsze i przyjdzie czas na SP7 8)
ODPOWIEDZ