Obrazek

Jaką wiatrówkę za ok 1000zł (może trochę przekroczyć)?

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

No dobra, można go dopompować mocniej, pewnie, ale czy po Dębizacji grozi to uszkodzeniem karabinka znacznie łatwiej niż bez takiego tuningu? Oczywiście prawne konsekwencje FACowania znam, pisalem o tym wcześniej,pytam, czy dopompowanie tego karabinka na wypadek gdyby przyszła mi na to ochota (po to w końcu jest gas ram, a nie gas strut) do, powiedzmy, 26j, może spowodować jego łatwiejsze uszkodzenie? Tak zrozumialem z opisu Dębowego, może źle więc się upewniam.. Rozumiem,że te 15,5j jest optymalne w przypadku dębizacji, bez niej może to być równie dobrze nieco więcej? A więc faktyczna moc karabinka (ta, do której jest wtedy przewidziany) jest w zasadzie mniejsza? Ja po prostu chce poznać wszelkie plusy i minusy, mniejszy kop i celność w związku z tym to oczywisty plus, ale to przecież jeszcze nie wszystko..
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

hiszpan63, ma racje ja kupiłem 98 - mke , używaną i jestem zadowolony bardzo . Między innymi Przemek doradził mi żebym ją kupił , teraz sprzedaje ale to tylko z powodu że ma PCPa inaczej bym jej nie sprzedał . Kupisz nowy karabinek i co dalej ????
Wysyłka do któregoś z magików , żeby Ci go pocudowali i dalej koszty etc.

Pozdrawiam
ROZBROJONY
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Czytałem gdzieś, że hw90k to jeden z niewielu karabinków, który nie wymaga żadnego tuningu czy przeróbek, kupić i strzelać. Pewnie w przypadku zawodów, każdy jeden jest robiony pod kątem celności, ale ja póki co na zawody się nie wybieram;)
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Odpowiedz mi proszę na pytanie ??? Jaka energia początkowa Cię zadowala ???
ROZBROJONY
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Darson77 pisze:Czytałem gdzieś, że hw90k to jeden z niewielu karabinków, który nie wymaga żadnego tuningu czy przeróbek, kupić i strzelać.
Nie ma :!: , powtarzam , nie ma takiego karabinu na rynku (czy to sprężyna , gasram , PCP ,Co2 ) którego nie powinno się poddać minimum przeglądowi zerowemu :cisza: ... a tuning w przypadku karabinków pneumatycznych nie polega na żyłowaniu energetycznym , tylko poprawie kultury pracy , skróceniu cyklu strzału , zmniejszeniu kopa , a co za tym idzie zwiększeniu prawdopodobieństwa przeżycia i skutecznego działania optyki ... :PP ... zawody nie maja tu nic do rzeczy , z karabinu trzeba strzelać i podobno trafiać .... , zatem ma być w miarę lekko i przyjemnie ...
Darson77 pisze:A więc faktyczna moc karabinka (ta, do której jest wtedy przewidziany) jest w zasadzie mniejsza?
Tak jest mniejsza , ograniczona limitem 17J ... sama możliwość pompowania (nawet pudełkowego egzemplarza wcale nie oznacza , że nie spowodujesz uszkodzeń :maruda: ... zwłaszcza , że jak widzę masz o tym jeszcze słabiutką wiedzę :hm:

Generalnie .... Twoja kasa , będzie Twój karabin ;) ... a zrobisz z nim co zechcesz ...
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Myślałem o 16,5j, aby być bliżej limitu. Jeśli kiedyś zdecyduję się na FAC, wtedy chciałbym mieć możliwość przekroczenia. Czytałem gdzieś, że właśnie pudełkowy egzemplarz do 26j nie ma z tym problemu, ryzyko większe dla optyki niż dla karabinka fabrycznie do tego przystosowanego. A więc tuning ten mi tą możliwość zamyka- ok, to chciałem wiedzieć Panowie, dzięki za odpowiedź. Strzelałem z hw90k w limicie, bez tuningu, parę strzałów ledwie, ale- podoba mi się jego kop:) Widzę, że tutaj wszyscy poprawiający wiatrówki zaraz mnie zjedzą za twierdzenie że hw 90k nie trzeba tuningować;) Ok, malo się znam faktycznie, bardziej pytam niż stwierdzam- aczkolwiek trochę już sobie poczytałem, popisałem z różnymi właścicielami hw90k, wielu zachwala jego celność bez tuningu..
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Darson77 pisze:Widzę, że tutaj wszyscy poprawiający wiatrówki zaraz mnie zjedzą za twierdzenie że hw 90k nie trzeba tuningować;)
A strzelaj, ja też strzelałem. Ale teraz jest dużo lepiej :)
Awatar użytkownika
Adik
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 540
Rejestracja: 24 mar 2010, 11:05
Lokalizacja: Jeżowe(podkarpackie)

Post autor: Adik »

Kolego, jak strzelisz ze sklepowej i tuningowanej to sam powiesz co jest lepsze.
Tuning wiatrówki nie polega na polakierowaniu jej albo dołożeniu ozdobników tylko chodzi o poprawienie sprawności systemu i zmniejszenie odrzutu .
Walther LG210 Plus + BE4200
TX200 MK3 + Vortex
FWB P70 FT + Weaver RV9
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

debowy pisze:
Darson77 pisze:Widzę, że tutaj wszyscy poprawiający wiatrówki zaraz mnie zjedzą za twierdzenie że hw 90k nie trzeba tuningować;)
A strzelaj, ja też strzelałem. Ale teraz jest dużo lepiej :)
Potwierdzam!
Po tuningu mniejszy kop i lepsze wyniki :D
Strzelałem ze "sklepowego", po tunningu Maćka i "Maćkowego" :)
ODPOWIEDZ