Obrazek

Jaką wiatrówkę za ok 1000zł (może trochę przekroczyć)?

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

martiusx pisze:Przyznam, że trochę mnie kolega darson wkurza
Kolega nowy, więc jeszcze nie wie, że sporo ludzi ma konta na kilku portalach.
Nie ma co się denerwować ;)
Darson77 pisze:spora różnica między hw50, 97 i 98
Strzelałem z HW97 i 98. HW 50 sobie daruj.
Co do tych pierwszych. Są równie celne jak i zupełnie różne.
98 wymaga siły przy naciągu i cierpliwości przy opanowaniu chwytu. Osobiście uważam ten karabinek za jeden z najładniejszych jakie są na rynku. Ale to kwestia gustu.

97 jest TOP modelem firmy HW. Bodajże nasz mistrz świata z takiego strzela. W każdym razie ta wiatrówka nie zawiedzie Twoich oczekiwań.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Dzięki Jaro, zawsze rzeczowo i solidnie doradzisz.:)
Z góry przepraszam jeśli jakieś niepisane zasady łamię- faktycznie,zacząłem od iwebu, ale z tamtąd szybko trafiłem tutaj..I pewnie nie tylko tu zostanę, paru sympatycznych chłopaków doradza różne serwisy, i dlaczego nie być w różnych miejscach- post powtórzyłem na innym serwisie a nie w innym dziale,więc chyba jest ok, pomyślałem że zaciągnę rady jak największej ilości osób i za wszystkie wam naprawdę dziękuję. Proszę się więc nie wkurzać, mam dobre intencje:) Myslę, że fanów sportu wiatrowego jest tak niewielu wobec "mainstreamowych" sportów typu piłka nożna, że warto się wspierać i przyjaźnić, zamiast sobie złośliwości jakieś i wady wytykać (szkoda,że tyle tego na forach)
No ok- to albo lightning wjedzie, albo hw90k.. Widzę na akh...y, że jest wersja hw90k z kompensatorem, albo z otwartymi zamiast kompensatora..Ladnie ten kompensator wygląda, nie powiem, ale fajnie by było mieć w tej samej cenie otwarte zamiast niego.. Ten kompensator faktycznie coś daje,czy to taka wartość bardziej estetyczna? Wiem,że otwarte przy takim sprzęcie to zdecydowanie za mało, no ale skoro można je mieć, i od razu karabinek do strzelania gotowy.. Co myślicie?
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

A to i ja się odezwę :hm:
Kolego, przy tej kwocie o której mówisz po prostu podjedź na Zawody lub na spotkanie jakiejś grupy regionalnej. Popatrzysz, postrzelasz i zdecydujesz czy leży Ci sprężyna czy PCP
Pozdrawiam
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Chętnie nawiążę kontakt z jakimiś strzelcami z Poznania, jakby co:) jakaś mała podgrupa się z tej okolicy utworzyła, ale ogólnie chyba tu ciężko coś znaleźć, albo mi się nie udało.. Chyba zostaję przy lightning xl, podoba mi się a opinie osób, ktore go mają/miały dłuższy czas przeważnie pozytywne:) Chciałem gas ram, ale hw90 nie podoba mi się aż tak.. Może kiedyś tam jakiś tuning Lightninga na gas rama zrobię u kogoś:)
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Darson77 pisze: Z góry przepraszam jeśli jakieś niepisane zasady łamię- faktycznie,zacząłem od iwebu, ale z tamtąd szybko trafiłem tutaj..I pewnie nie tylko tu zostanę, paru sympatycznych chłopaków doradza różne serwisy, i dlaczego nie być w różnych miejscach- post powtórzyłem na innym serwisie a nie w innym dziale,więc chyba jest ok, pomyślałem że zaciągnę rady jak największej ilości osób i za wszystkie wam naprawdę dziękuję. Proszę się więc nie wkurzać, mam dobre intencje:) Myslę, że fanów sportu wiatrowego jest tak niewielu wobec "mainstreamowych" sportów typu piłka nożna, że warto się wspierać i przyjaźnić, zamiast sobie złośliwości jakieś i wady wytykać (szkoda,że tyle tego na forach)
No dobra.....
Już nie burczę...
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Darson77 pisze:Wiem,że otwarte przy takim sprzęcie to zdecydowanie za mało, no ale skoro można je mieć, i od razu karabinek do strzelania gotowy.. Co myślicie?
Otwarte na wiatrówkach limitowych nie mają sensu. I tak będziesz chciał strzelać na 50m i więcej, a bez lunety będzie raczej trudno / no chyba, że do stodoły :lol: /.
Najlepiej zrób jak koledzy radzą.... Przyjedź na piknik i dotknij różna karabinki. Wileu podejmowało decyzję po takiej imprezie.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Darson77 pisze:no ale skoro można je mieć, i od razu karabinek do strzelania gotowy..
karabinków gotowych do strzelania od razu jest niewiele chyba, że używane :)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

HW 90k którego zamówię- będzie gotowy do strzelania:) I będę miał na nim i otwarte i lunetę, po krókim czasie. Przyjęło się, że w Polsce hw 90k nie mają otwartych tylko kompensator (obiążnik w sumie), otwartych są "pozbawione". Ale w Niemczech nie sposób kupić hw 90k bez otwartych i obciążnika w zestawie, więc ciekawe,że w Polsce tak o to trudno.. Żeby było śmieszniej, hw 90k w ogóle nie widnieje na stronie niemieckiego producenta, podobnie jak niektóre inne modele..
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Darson77 pisze:HW 90k którego zamówię- będzie gotowy do strzelania:)
Gdzie go kupisz? I co w nim zrobione będzie? Bo jeśli to nie będzie tunning pokroju tego co zrobił Maciek... to tak jak by go nie było...
Darson77 pisze:więc ciekawe,że w Polsce tak o to trudno..
tu mnie akurat nic nie zdziwi :lol:
Lubię ludzi którzy się na coś uprą.... :lol: 90-tka to kloc do strzelania w nad limicie, zaledwie promil ludzi strzela z tego karabinka i jakiś powód tego jest. Ostatnio był nawet spory topic o tunningu 90-ki ;) i co? Widziałem ofertę tego karabinka w K/S? Otwarte powyżej 30 metra to się przydają jak świni siodło... ludzie Ci radzą a Ty i tak swoje... Pozdrawiam
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Otwarte będą do rekreacji, bo mam sentyment do otwartych, dawniej tylko tak strzelałem.. Na mniejsze odległości rzecz jasna. Nie ma powodu żeby ich nie mieć, skoro oryginalnie są w zestawie, w lunecie przeszkadzać nie będą:) W ogóle niewielu ludzi ma gas ram, a hw 90k to całkiem fajna opcja w gas ramie, na Theobena mnie nie stać.. Gamo czy Crosmana nie chcę.. O przewadze gas ramu nad sprężyną mechaniczną pisano sporo, pewnie,można się nie zgodzić- mnie przekonuje fakt, że nie będę miał slabnącej mocy i prędkości przez długi czas ciesząc się niezmiennymi parametrami sprężyny, rozszczelnienia są niezbyt częste. Wiem, czytalem co Maciek zrobił z hw 90k i naprawdę pełen szacun, jeśli będę coś zmieniał to tylko u niego. Póki co postrzelam sobie z oryginalnym kopem, wielu wlaśnie za ten kop ten karabinek kocha:) No i jeśli będę miał ochotę dopompować go do FACa, to bez tej przeróbki nie będzie też problemu. W każdym razie karabinek rozwojowy, a to mi się podoba. Silny chłopak ze mnie, dam radę:)
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Dzięki:) Juz tam pisałem wcześniej.. Ciężko stwierdzić czy to naprawdę dobra okazja, trochę ryzyko..
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

1250 zł + 190 za "dębizację" i masz karabin zrobiony na cacy i jeszcze 500 zł do dołożenia na optykę ... :PP

... a myślisz , że nowy będzie lepszy od używanego /zrobionego ??? ... bym kilka razy dukaty policzył ... :hm:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Darson77
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Darson77 »

Powiedzcie mi- bo czytałem, ale jestem mało techniczny: "dębizacja" powoduje, że kop jest dużo mniejszy, ale nie nadaje się ten karabinek do zwiększenia mocy ponad limit, prawda? Czy jego faktyczna moc jest mniejsza wtedy, czy bez zmian?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Dębizacja poprawia kulturę pracy karabinka . Energia ustawiana jest w okolicach 15,5 J. Możesz sobie pompować ile chcesz i gdzie chcesz , ale powyżej 17J to juz FAC wymagający rejestracji , a przy okazji nie znajac dokładnych parametrów ciśnienia możesz przepompować i zniszczyć karabinek eksploatując zbyt wysilony system . O popełnianiu wykroczenia nie wspomnę , bo to Twój problem w razie czego .... :PP Przy czym po "dębizacji" jeśli zniszczysz karabinek , gwarancja nie obowiązuje , bowiem doskonale wiemy jak wyglądaja zniszczone /przesilone elementy na wskutek przepompowania ponad limit ... dopiero co był taki egzemplarz ... szybko delikwent przyznał się do winy :cisza:

Czy jego faktyczna moc jest mniejsza wtedy, czy bez zmian?
A co to jest faktyczna "moc" HW90 ??? ... wg Ciebie ile wynosi faktyczna energia ?? ... "moc" jest mniejsza od czego ??/ ... od faktycznej "mocy" ??? :lol:

... no chłopie :maruda:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
ODPOWIEDZ