Obrazek

jaki śrut wybrać?

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
-hatsanik;)-
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2012, 17:51

jaki śrut wybrać?

Post autor: -hatsanik;)- »

Witam :D
Posiadam wiatrówkę hatsan 80 (sprawuje się wyśmienicie :) ) i lupkę Delta Optical Classic (też niczego sobie) chcę postrzelać na trochę większe odległości tak ok. 40m
Zależy mi na celności , strzelałem z zachwalanego przez wielu Exacta i rewelki nie było :nie: mam nadzieję że polecicie mi coś godnego uwagi tak do 35 zł.

PS. Przeszukałem chyba całe forum i nie znalazłem nic co udzielałoby odpowiedzi na moje pytanko.
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Jakie skupienie miałeś na 40m z jakiej postawy strzeleckiej?
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Witam
Tak na początek to warto by się przedstawić ;)
Każda lufa lubi inny śrut, choć przyznać muszę że u mnie najlepiej lata Exact 4.52.
A takie pytanie, czemu uważasz że z Exacta szału nie ma? Może jakieś tarczki pokaż :hm:
Pamiętaj że czasem też wina leży po stronie strzelca a Harnaś jest bądź co bądź pod tym względem wymagający.
Spróbuj jeszcze H&N, AA. Z tanich śrutów słowacki KTK
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
rifleman

Post autor: rifleman »

Oj Pawełku bardzo pobłażliwy jesteś. ;)
@Hatsanik to już drugi tego typu temat - zechciej z łaski swojej poczytać forum.
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

rifleman pisze: @Hatsanik to już drugi tego typu temat - zechciej z łaski swojej poczytać forum.
Coś właśnie mi świtało że wczoraj był zbeszt zbeszt :)
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Spoko spoko Łukasz :lol:
Sam pamiętam jak zaczynałem ;)
Choć z drugiej strony chyba czytałem z większym zrozumieniem zagadnienia :lol:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
rifleman

Post autor: rifleman »

Majecha76 pisze:Coś właśnie mi świtało że wczoraj był zbeszt zbeszt :)
Nie, Zbeszt zbeszt, to tylko Tomek może zrobić. Ja tylko grzecznie proszę. :lol:
BTW, no nie powiecie, ale o czym jak o czym, ale o śrucie to jest co czytać. ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: jaki śrut wybrać?

Post autor: Mamutowicz »

-hatsanik;)- pisze:
PS. Przeszukałem chyba całe forum i nie znalazłem nic co udzielałoby odpowiedzi na moje pytanko.
Gdybyś przeczytał Uważnie, tj. ze Zrozumieniem, zauważyłbyś, że Chłopaki wygrywają zawody i strzelają nieosiągalne dla zwykłego psuja peletek (ja np ) skupienia właśnie Exactem, z reguły w różnych odmianach...
-hatsanik;)- pisze:
...Zależy mi na celności , strzelałem z zachwalanego przez wielu Exacta i rewelki nie było :nie: mam nadzieję że polecicie mi coś godnego uwagi tak do 35 zł.
Skoro strzelałeś z Exacta i nie było rewelki, to albo z karabinkiem, albo ze strzelcem coś nie tak.
Karabinek poprawia się tuningiem (też POCZYTAJ na forum) a strzelca ćwiczeniem.
Na własnym przykładzie zauważyłem że nawet na kiepskich peletkach pole skupienia zmniejsza się proporcjonalnie do zwiększania się kupki pustych opakowań po śrucie... ;-)
Pozdrawiam.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Mnie ten podszedł , choć wielkim znawcą nie jestem ,ale jest bardzo dobry


Obrazek

kupiony w CEKAUS
ROZBROJONY
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jak Exact nie pasi ( :hm: ), to spróbuj Dommed 7,9. Duża paczka 1250 szt - ale jak ją skończysz, to będziesz wiedział o co chodzi. 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dany108 pisze:Najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie będzie: czytać, kupić, strzelać, analizować, czytać, kupić, strzelać, analizować,czytać, kupić, strzelać, analizować,czytać, kupić, strzelać, analizować,czytać, kupić, strzelać, analizować.... sam musisz stwierdzić co twojej lufie pasuje.
Empiryzm i jeszcze raz empiryzm
Nie wiem co Ty masz z tym Wampiryzmem... :hm:
Kolega przecież już napisał że przeczytał, przeanalizował, zasugerował się opiniami, kupił (exacta bo ponoć najlepszy) i strzelał. Podobno z marnym skutkiem...
I po tym całym wampirycznym doznaniu Koledze wyszło że "zachwalany przez wielu Exact" to jakaś ściema raczej jest, bo nie robi "rewelki" cokolwiek to znaczy... :hm:

Ja tam strzelam z Exacta i nie marudzę.
Ostatnio z 13m udało mi się strzelić serię 10 strzałów i osiągnąć 9(był jeden odskok) skupień ok 4,5mm średnicy każde.
Da się?
No Ba. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

-hatsanik;)-u, śrut sam nie trafia, niestety trzeba mu pomagać, jak się mniej pomaga a więcej przeszkadza (warunki atmosferyczne miejsce itp... też są bardzo ważne) to efektów "ni ma :maruda: ". Musisz być na 101% pewny, że nie popełniasz błędów podczas strzelania, a okaże się że śrut jest O.K.
Ostatnio robiłem "testy" (Rysiek siedział obok :D ) różnych śrutów co były pod "ręką" i od Ryśka po garstce wziąłem i każdy leciał tam gdzie celowałem, ale warunki idealne ! (pomieszczenie zamknięte (strych), temp.stała, dobre oświetlenie, postawa siedząca, bardzo wygodna, stabilna jak diabli, karabinek oparty na "szmatach", różnica była tylko w opadzie poszczególnych rodzajów. Dodam jeszcze, że strzelać już troszkę umiem (dużo mnie nauczyli "kolegi" z forum :king: ) i wiele wskazówek zawartych w różnych postach staram się sprawdzać, to na prawdę przynosi efekty :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Tutaj zrobiłem takie małe amatorskie porównanie peletek - co najlepiej mi lata w Harnasiu. Jeszcze czekam na lufkę i pogodę do strzelania i przetestuję kilka innych ...
No, wyniki powalają.. żałosnością, ale dopiero zacząłem przygodę, ale już widać dużą różnicę pomiędzy peletkami...
W sumie to taki armator jak ja np jest bardziej obiektywny, bo doświadczony strzelec zrobiłby taki wynik nawet patyczkami do uszu... ;-)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Witka,

Pytanie z innej beczki. Jako że niestety jedyny sklep w moim mieście, który oferował Exacta już go nie oferuje jestem zmuszony zamawiać śrut przez internet.

W oko wpadł mi RWS Superfield, poczytałem trochę i opinie nie są złe i przyznam że mnie kusi jako konkurent Exacta.

Czy ryzykować i brać 4.51 i 4.52?

Pozdrowienia,

R.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Trochę nim postrzelałem i jak na moje amatorskie oko jest ok.
Trochę twardszy od exacta, ale całkiem przyzwoity.
Ale musisz sprawdzić "wampirycznie" ;-)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ