Obrazek

Okiem amatora - porównanie peletek...

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dzwoniłem do Szustera dzisiaj.
Nie przyjmują zamówień przez telefon, ale akceptują zamówienia przez e@mail - płatność kurierowi przy odbiorze. Kwota opłaty za przesyłkę jest zależna od wagi, więc trzeba się dogadać telefonicznie lub przez e@mail.
P.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Dzięki :) trzeba policzyć czy kurier się opłaca,chyba, że kupić więcej i dogadać się między sobą :)
oskard
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2011, 7:33
Lokalizacja: Bialsko Podlaskie

Post autor: oskard »

Witam
Może ktoś by mi polecił ze skrótów szpiczastych :) bo takie mnie tylko interesują .
Lupkę mam wyzerowaną na 35m.
Obecnie bazuje na śrucie OZTAY , wiem że wzbudzi to u niektórych śmiech :D ale do strzelania w butelki jest idealny :D

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2012 14:09 ]
Sorki chodzi mi o śruty ;)
oskard
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Do tłuczenia butelek najlepszy jest płaski bo oddaje najwięcej energii w celu, celny i w miarę tani to H&N econ http://strzelectwo.kimla.de/index.php?match,49 do przebijania i destrukcji np. owoców H&N terminator.
Również Crosman pointed do przebijania puszek, desek itp. nadaje się świetnie, natomiast do butelek plastikowych i innych z tworzywa jest mało efektowny wizualnie bo robi tylko dziurki a od szkła potrafi rykoszetować i tu płaski sprawdza się idealnie bo plastiki rozrywa a luźno rzucone butelki PET pięknie podskakują.
Uniwersalnym destrukcyjnym śrutem jest tani słowacki diabolo, jest w miarę celny jak na jego taniość, dość twardy ma dużą powierzchnię czołową można powiedzieć że to taki "pocisk pośredni" między szpiczastym a płaskim.
Typowo szpiczastych nie polecam ze względu na słabą celność.
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Red pisze:Uniwersalnym destrukcyjnym śrutem jest tani słowacki diabolo
Masz na myśli KTK czy jakiś inny wynalazek? Sam zastanawiam się nad tanim śrutem do puszek itp. bo exacta trochę szkoda do takich rzeczy.
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Tak KTK, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie KTK lata świetnie, H&N również i w trabancie i Theośku a ceny tych śrutów są atrakcyjne.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Ten jest fajny do demolki (twardy) i ma dobrą przebijalność. U mnie lata celnie do 35m - tzn. mieszczę się na tym dystansie w 5 gr.

http://sklep.incorsa.pl/product,303,7064.html
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Skoro Andrzejowi szkoda exact'a do demolki to tego miedziowanego tym bardziej nie?
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Mayby.... :hm: Ja go dostawałem zawsze gratis na zawodach o Puchar Incorsy. Sam nie kupiłbym za Chiny Ludowe. Zresztą on jest dedykowany do FAC pow. 25 J. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Fajnie wygląda no ale do puszek pozostanę jednak chyba przy KTK, chyba że znajdę coś ciekawego od H&N
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
metalbeast
Posty: 48
Rejestracja: 16 mar 2012, 17:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: metalbeast »

Crosman Wadcutter - ostatnio kupiłem paczkę 500. To całkiem niezły śrut, choć póki co mam małe porównanie. Wykonany ładnie, wymiarowy raczej. Niszczy przedmioty z dużą siłą. Puszki rozpruwa. W tarczy i 10mm sklejce pod nią wyciął okrągłą dziurkę i poleciał gdzieś daleko w pole. Strzelałem na dystansach ok 15m, 40 i 80. Na 80m trzeba się przyłożyć, żeby trafić z otwartych w puszkę, ale da się.

Crossman pointed - fajny śrut za dobrą cenę. Tak samo dobrze pasuje do lufy jak ten w/w. Z celnością na 80m dużo lepiej niż Wadcutter. Praktycznie każdy trafiony, chyba że zerwę strzał. Przebija wszystko i leci dalej :) Lubię go. Puszka po piwie nie robi na nim wrażenia żadnego.

Gamo magnum - masakra. Jedne ciasne w lufie inne prawie przelatują. Wykonanie kiepskie, odlewy widoczne. Jedyne co ma to moc. Przebił 1mm płytkę aluminową i wbił się w twardy dysk HDD. Po kilku strzałach dysk z grubego aluminium poszedł na wylot, gdzie crossman się rozpłaszczał na nim. Celność taka sobie na 40m idzie trafić puszkę, ale na 80m to chyba za 6 razem mi się udało (pewnie przypadkiem)
Hatsan 55S
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Nie daj Boże nie strzelaj z Crosmana Premier....z 50m w duże, grube drzewo nie trafisz.... :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

Chyba zostanę jednak przy KTK (do zabawy i demolki) i przy exact do rzeczy ambitniejszych :)
Rozglądam się ;)
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Cortez pisze:Nie daj Boże nie strzelaj z Crosmana Premier....z 50m w duże, grube drzewo nie trafisz....
Przesada Piotrze.
Crosman Premier w moich sprzetach zajmuje drugie miejsce za Exactem jeżeli idzie o celność - przed RWS i H&N.
Trzy rodzaje CP są godne polecenia - FT lekki (7.9 gr), FT ciężki (10.5 gr), oraz Hollow Point, chyba najcelniejszy z dostępnych na rynku Hollow Pointów.
Z mojej Mamby 5.5 nawet Crosman Pointed 0.22 nadaje się do strzelania na 100 metrów w cel typu: puszka po piwie.
Obrazek
Tu puszka była na 108 metrze, z 20 strzałów 7 w puszkę, 6 w słupek (aczkolwiek ósme i dziewiąte trafienie w puszkę było dyskusyjne - wgniecenie na brzegu, oraz duży otwór sugerujący dwa śruty).
A celowanie brzegiem okularu 8) było, żaden komfort.
Awatar użytkownika
Rezor
Posty: 458
Rejestracja: 05 sty 2012, 17:11
Lokalizacja: Sadowice (DST)

Post autor: Rezor »

No jak mogłeś tak "Księcia" potraktować nie dość, że go rozstrzelałeś to jeszcze powiesiłeś do góry nogami :cisza:
Rozglądam się ;)
ODPOWIEDZ