Obrazek

Okiem amatora - porównanie peletek...

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Jestem generalnie nastawiony anty-monarchistycznie (z wyłączeniem Królowej Angielskiej, oraz monarchów skandynawskich i króla Belgii :king: ).
***** ***
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Ja tam nie wiem, ale u mnie ledwo na siłę ten premier do lufy się wciska, a wyniki porównawcze kiedyś tu opublikowałem w testach. Masakra. Aaaa - dla jasności, mówię o Super Point (szpic) Hunting
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Super Point jest ewidentnie najgorszym śrutem ze stajni Crosmana, z niczego nie lata. W ogóle.
Raz przez pomyłkę nabył mi paczkę kolega.
Natomiast znakomicie nadaje się się do strzelania przez chrono - bardzo dobrze trzyma wagę.
***** ***
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

No nie wiem - mam jeszcze gdzieś Crosman Destroyer. Ten to dopiero potrafi cuda robić w powietrzu.... :lol: Ale rozwałki już nie. Strzelałem do owoców - dziurka po wejściu bokiem i tyle (jak trafiłem....).
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
oskard
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2011, 7:33
Lokalizacja: Bialsko Podlaskie

Post autor: oskard »

Witam szanownych kolegów :) dziękuje za tak mocne zaangażowanie :D
Na początek wezmę Diablo H&N bo wygląda mi na nie zły i na KTK ze względu
ceny .
Życzę miłego weekendu i celnych trafień ;)
oskard
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Cortez pisze:Ja tam nie wiem, ale u mnie ledwo na siłę ten premier do lufy się wciska, a wyniki porównawcze kiedyś tu opublikowałem w testach. Masakra. Aaaa - dla jasności, mówię o Super Point (szpic) Hunting
Też miałem takie problemy z tym śrutem. siał mi śtrzaśnie.
Jednak najgorszy był w/g mnie Crosman Premier Ultra Magnum (tragedia), potem Gamo Pro Hunter( porażka).
Generalnie Crosman to twardy typ(ek) i będzie się dobrze do rozwałki nadawał, szczególnie mały hollowpoint, jest przynajmniej celny. ;-)
Polecam także zastanowić się nad czymś ze stajni RWS`a, Zwłaszcza Superfield fajnie fruwa.
A jak doleci to i przykopcić da rade kuńkretnie. ;-)
P.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
oskard
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2011, 7:33
Lokalizacja: Bialsko Podlaskie

Post autor: oskard »

Cześć
Właśnie :) Piotrek we wcześniejszym poście miałeś się skrzyknąć z Konradem na temat zakupu tegoż śrutu u Szustera i jak doszło do skutku ? jak to lata ? :hm:
Niedawno chlasnąłem też lufkę w H90 u Dominika, piękny majstersztyk 8)
oskard
Awatar użytkownika
oszo
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:22
Lokalizacja: Mszana Dolna

Post autor: oszo »

Co do RWS SF 4,51 i 4,52 strzelany z ProSporta, śrut 4,52 wchodzi do lufy z lekkim oporem
ale na 14m(pogoda do d.. i tylko strych został) dziura mniejsza.
Prędkości na 10 strzałów.

4,51 4,52
238,9 235,3
238,1 236,2
238,8 235,0
237,8 234,8
236,4 235,9
237,1 235,9
237,8 235,3
239,9 235,7
236,4 234,8
236,2 236,0

Jak się poprawi pogoda to dam jakieś tarczki.
PS + DOT
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

oskard pisze:Cześć
Właśnie :) Piotrek we wcześniejszym poście miałeś się skrzyknąć z Konradem na temat zakupu tegoż śrutu u Szustera i jak doszło do skutku ? jak to lata ? :hm:
Niedawno chlasnąłem też lufkę w H90 u Dominika, piękny majstersztyk 8)
:D Nie dam niestety się rady skrzyknąć. A nawet zwrzasnąć. ;-) Mi na razie tylko jEbay został.. :maruda:
Ale jak się dogadacie to pewnie przy większych ilościach się na rabatkę załapiecie :hm: :?:
A jak lata.. Jak na moje możliwości to całkiem fajnie, Co prawda exactem, czy AA dziurki ciut mniejsze wychodzą, ale niewiele, więc jeżeli dostaniesz go taniej niż exact, to się opłaca. ;-)
Generalnie zauważyłem, że warto jednak zainwestować w dobry śrut, bo przynajmniej nie będę marudził że peletki do dupy ;-) w sumie po całych tuningach już mi tylko narzekanie na "wiatry" zostało ;-) no i radocha większa bo się mniej człek frurstruje że ni grzyba trafić nie idzie ;-)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Cortez pisze:Nie daj Boże nie strzelaj z Crosmana Premier....z 50m w duże, grube drzewo nie trafisz.... :PP
Crosman Premier Domed 7,9 gr, strzelane na zewnątrz przy lekkim wietrze, FX Typhoon:

50 m
Obrazek



75m
Obrazek
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No, ale ten doomed całkiem przyzwoicie sobie radzi, może spróbuj superpoint, z tym mieliśmy kłopoty :/
Btw.. Gratki wielkie! Twoja tarczka na 50m lepsza niż moje na 13.. ;( Jeszcze długo długo a potem wcale.. ;-)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

witboj pisze:
Cortez pisze:Nie daj Boże nie strzelaj z Crosmana Premier....z 50m w duże, grube drzewo nie trafisz.... :PP
Crosman Premier Domed 7,9 gr...
Wyjaśniłem powyżej, że chodziło mi o CP Super Point (szpic). domed 7,9 u mnie też fajnie lata.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Kolego Dany, a testowałeś na swoim zestawie strzeleckim śrut Crosman premier domed 7,9 gr. Może spasuje do lufy.
DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Hejka znowu..
Dzisiaj zebrałem się w sobie i poszedłem postrzelać.
Przeszedłem (bez rewelacji) tor HFT na próbę, bo zerówka była zajęta, a jak się zwolniła zacząłem zerować sprzęta.
Pomyślałem, że najlepiej będzie zero ustawić na 25m, ale źle policzyłem i postawiłem tarcze na 35Yards (32m). Już zmieniać nie chciałem, a poza tym paralaksa w lupce fabrycznie jest tak ustawiona, więc pomyślałem ok, to naprzód.
Trochę za wczas się zakrzyknąłem, bo strasznie pod górkę miałem.. Qźwa za nic nie mogłem wyzerować, no, ale jak już śruty zaczęły padać mnie więcej (częściej mniej) tam gdzie chciałem, pomyślałem, a, przetestuję jak który śrut fruwa.

No i tutaj jest wynik: https://lh6.googleusercontent.com/-VBkc ... CF6047.JPG

Pierwsze kontrolnie poszedł exact. No, nie ma rewelacji, ale jak na początkującego armatora i tak nie źle se myślę.
No to dalej prawą górną RWSem superfieldem.. No orzesz ty se myślę jakim cudem lepiej niż exact?? To dalej w środek RSa ale siewnik się kapkę zrobił.. Ten RS strasznie miękki, jak plastelina, nie leży coś mojej fifce :/
No i dalej po lewej posadziłem badziewnego Umarexa.. I znów szok, Jakim cudem takie cuś?
Płaski Geco po prawej po środku mnie nie zaskoczył, ale następny był Geco Superpoint po lewej na dole.. i ja pierpapier, qźwa 10 peletek z czego 8 zmieściło by się pod 5pln..?! Więc po środku zaś exacta spróbowałem dla kontroli posadzić, bo myślałem że się rozgrzałem, ale się rozsiał jak drobne po podłodze. :/
No to myślę, może ten szpiczak na prawdę fajny? A że miałem po prawej na dole wolną kropkę to strzeliłem jeszcze raz .. i tragedia. Już sam nie wiem co myśleć. Zmęczony nie byłem, wiatru zero, nawet sikać mi się nie chciało więc się nie spieszyłem, a tu takie hoki-kloki.

Kapkę się fqżyłem, i pomyślałem, może mi ten dystans nie leży?

Ustawiłem tarczę na 20Y (18m) i dalej tym samym systemem: https://lh6.googleusercontent.com/-kuH6 ... CF6048.JPG
Trochę namieszałem, bo jak zobaczyłem że się exact po prawej ułożył ( :zdziwko: ) to przekręciłem lupkę o 4 kliki w lewo i strzeliłem RWSa a potem wróciłem 2 kliki w prawo przed RSem żeby mniej więcej na środek tarczki strzelać.

No nie wiem, już cały głupi z tego jestem.. Będę musiał tego testa powtórzyć kiedyś na tych samych dystansach, bo jak na razie to wychodzi na to.. że nie wiadomo co mi lepiej lata w lufce :maruda:

No, do tego jeszcze strzeliłem sobie Exacta i RWSa na 55Y (50m)
https://lh3.googleusercontent.com/-bdeB ... CF6049.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-mnjW ... CF6050.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-0vlJ ... CF6051.JPG

RWS ciaśniej do portu wchodził, więc jest wyraźnie niżej niż Exact.
No i oczywiście musiałem namieszać (znowu) i opisałem tarcze do góry kołami.. :hihi:
Potem tak patrzę .. Qźwa, zaś kreślenie... :maruda:
Szkoda że nie miałem czasu reszty śrutów testnąć na tym dystansie.

No i dla tych co nie wiedzą z czego strzelałem, Harnaś 55 kulturalny z Cekausa + Leapers 3-9x40 stała px@35Y http://images49.fotosik.pl/1513/80440a0f4be6fd24.jpg

No, jeszcze bym zapomniał.. Przy okazji jak się bawiłem tarczkami przyszedł gostek protezę wyzerować i przy okazji dał mi se popykać.. ;(
Niestety nie mam tej tarczki bo była testowa i ją strasznie potem zmasakrowałem, ale na 30m 5 strzałami zrobiłem ciut ponad 1 grosik!!!
No, ale to pompowana proteza była. Logo jakiejś ciężarówki na niej z boku pisało :hm:
Kaszana... ;(

Edytka... :
No, nie mogłem spać przez te wniki na tarczkach.. Musiałem zweryfikować i korzystając z dobrego nastroju żony (Dostała dwie dychy i poleciała na sklepy) pojechałem zweryfikować wczorajsze tarczki.
Z braku czasu nie "rozgrzewałem" karabinka tylko ustawiłem tarcze i jazda - po kolei.

I tak to wyszło: 22M : https://lh3.googleusercontent.com/-KLtb ... CF6078.JPG

32m : https://lh6.googleusercontent.com/-hGl9 ... CF6080.JPG

No i tylko exact lepiej wyszedł.. Czyli że dalej ćwiczyć trzeba a testy to se moge na zamiatacza ulic zrobić..

Tu jest link do albumu z fotkami: https://picasaweb.google.com/1120828578 ... q56ohsa7Zw

Tu tyle na razie.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ