Obrazek

Exact -nowa jakość

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Nowy Exact

Post autor: Cortez »

Testowałem nowego Exacta (Special), dzięki koledze z Incorsy. Wejdzie do sprzedaży na jesieni. Wyniki na: testy. Ciekawe... :hm:

P.S. Dokładny opis przedstawił Emhyrion na i-webie w moim wątku.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Cena?
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Na razie nie ma.... Emhyrion coś pisał o porównywalnej do zwykłego, ale za 300 szt.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Nowy Exact? Słyszeliście o tym?

Post autor: Zack »

Jako że ostatnio robiliście zakupy 8) a nie widzę tematu podobnego, na beżowym były opisywane problemy z nowymi partiami Exacta.
Czy któryś z kolegów to zauważył?
Można o tym poczytać tutaj

:hm: Uważam że temat może być ważny dla nas wszystkich. Cobyśmy się nie stresowali jak siewnik na tarczy zrobimy.
Większość z nas w końcu Exacta używa.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

Czyli opowieść Kolegi piopol z tematu

http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=4997

na temat wyprawy do fabryki, po roku czasu jest już nieaktualna?
Ostatnio zmieniony 14 paź 2010, 12:11 przez pershi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

pershi pisze:Czyli opowieść Kolegi z tematu

http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=4997

na temat wyprawy do fabryki, po roku czasu jest już nieaktualna?
Tu jest mowa o pudełkach. W linku który podałem jest konkretnie mowa o śrucie.i różnicy pomiędzy starym a nowym.
Czy koledzy którzy ostatnio kupowali śrut zauważyli jakieś różnice?
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Różnice widać gołym okiem. Dziś właśnie na strzelnicy go ogladaliśmy, ale jakoś nie było czasu go przestrzelić. Porównamy zobaczymy ile w tym prawdy. Może okazać się całkiem dobry.
Na następny wypad na strzelnicę biorę dwa karabinki i dwie paczki śrutu z różnych dostaw. Jak będą tarczki to na pewno wkleję.
Obrazek Obrazek
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

Ja obejrzałem i przetestowałem exact a 4,52 ze starej i nowej dostawy. Rożnicy praktycznie nie ma żadnej a nawet ten z nowej dostawy w moim HW 100 lata ciut lepiej.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Exact -nowa jakość

Post autor: cris »

Jakiś miesiąc temu, zaopatrzyłem się w 2 pudełka Exacta 4,51mm i 1 Expresa
Śrut został nabyty okazyjnie przez kolegę, u źródła ;czyli w Bohuminie .
To co ujrzałem w środku ,niemal o mdłości mnie przyprawiło.
To już śruty "No Name" są lepiej wykonane.Cała powierzchnia ma nierówną ,wręcz chropowatą fakturę ,na końcu sukienki widać nieregularne zwężenia (pierścienie takie),na czubku główki widać jakby nadlew /kopułkę ,i w ogóle śrut sprawia takie podłe wrażenie jakby już zaznał lufy .Dodatkowo (a może przede wszystkim) ,na każdym z boków ciągną się ranty ,aż po koniec sukienki ,które mają około 0,1-0,2 mm wysokości!!!
Zresztą co ja się będę produkował ,zobaczcie zdjęcia. Może nie są najlepszej jakości (fotografia nie jest moim konikiem) ,ale dla zobrazowania problemu wystarczą.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodam ,że pomimo takiego nędznego wyglądu ,śrut ma -o dziwo - b.dobrą stabilność prędkości wylotowej.
Odchyłki na 10 strzałów, to ok +/- 1,5m/s gdzie przy dawnym, ślicznym i błyszczącym exaccie bywało 3m/s ,i więcej .Musi trzymać dobrze wagę (był brany jak leci, z pudełka)
Zachęcony takim obrotem sprawy postanowiłem go przestrzelić i wnioski---lata jak kupa,a ściślej mówiąc jej najgorsza odmiana --sraczka--taki jest rozrzut.
Długo się zastanawiałem czy jest sens pisać o tym przypadku ,ale ponieważ do tej pory sprawa się jakoś wyjaśnić nie chce ;czy było to niechlujstwo pracowników (cała partia??!!!),
,wypadek przy pracy (takiej renomowanej firmie??!!!) ,czy możne są to nowe standardy (pudełko na pewno nowe) które teraz będą już na stałe w JSB obowiązywać --postanowiłem to naświetlić ogółowi ,ku przestrodze.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Krzysiu, to trochę nie tak....szkoda, że mieszkamy od siebie tak daleko - bo wysyłka z wiadomych względów odpada. ;( Miałbyś starą, dobrą produkcję, i chyba nawet taniej. :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Exact -nowa jakość

Post autor: Oko »

Oj, dzięki Krzysztofie !

Chciałem kupić paczkę exacta ( bez otwierania - miał u mnie taką renomę, że tylko sprawdzałem
czy pudełko nie nosi śladów uderzenia ), aby ponownie przystrzelić mój karabinek po wykonanych
na nim ''czarach''. Widać, że bez otwierania i lustracji się nie obejdzie. Obojętnie w jakim będzie
teraz opakowaniu trzeba go koniecznie sprawdzać. Zaprezentowane przez Ciebie egzemplaże
to faktycznie badziewie. Skłonny jestem przypuszczać, że wdrożyli do produkcji jakąś nową
matrycę i do tego spartoloną. Przyczyną takiej niewydarzonej produkcji może też być sknocenie
samego stopu ołowiu z którego ta nowość jest produkowana.

Dzięki jeszcze raz, będę uważał. :)

Oko
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Na prawdę nie słyszeliście o chińskich pdróbach Exacta??? :zdziwko: Chyba Wierzbin coś pisał na ten temat. :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Piotrze dzięki za chęć pomocy,z tym śrutem -naprawdę.Rozumiem że masz duze zapasy starego dobrego exacta .Mnie już tego starego się niewiele ostało.
Dlatego dokupiłem teraz 3 paczuszki.
Cortez pisze:Krzysiu, to trochę nie tak.
Wybacz Piotrze naprawdę nie rozumiem ,co się nie zgadza .
Cortez pisze:Na prawdę nie słyszeliście o chińskich podróbach Exacta???
Słyszałem ,ale powtarzam że ten śrut był kupiony bezpośrednio w JSB w Bohuminie ,mam rozumieć że w JSB handlują podróbami? :lol:
O nowym opakowaniu też sygnalizował na iwebie jakiś czas temu bodajże ,,Filus" i na ich stronie też chyba jest.
Myślę że to nie podróba ,a raczej bubel którego z jakiś niedopuszczalnych powodów dopuścili do sprzedażny.
W dwóch pudełkach jest 100% takich badziewnych śrucin. Wnioskuję ze cała partia jest taka.
Oko pisze: Przyczyną takiej niewydarzonej produkcji może też być sknocenie
samego stopu ołowiu z którego ta nowość jest produkowana.

Ponoć nie .Z tego co się dopytałem ,(a ma tam jakieś kontakty ,nie chwaląc się ) stop pozostał ten sam ,bo zapasu mają na lataaa ! Z drugiej jednak strony Expres wygląda podobnie ,(faktura) jest jednak dokładniej wytłoczony ,bez szwów i przewężeń.
Oko pisze:Skłonny jestem przypuszczać, że wdrożyli do produkcji jakąś nową
matrycę i do tego spartoloną.
.
I to będzie chyba to -jakaś nowa technologia ,a w przypadku Exacta 4,51mm z matrycy 4, serii (poprawki) czwartej ,to jest ona ewidentnie źle złożona -i tyle.
Wku...ce jest to ,że te buble wydostały się z zakładu w świat !Gdzie była kontrola jakości ?
Już nie ta super ;od selekcji (którą się tak chełpią ) ,ale ta zwykła ,chociażby wzrokowa ?
Ostatnio zmieniony 14 sie 2011, 19:30 przez cris, łącznie zmieniany 1 raz.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Exact -nowa jakość

Post autor: Oko »

Piotrze nie bądź taki tajemniczy! ;)

Wyłóż nam co trzeba, a :piwo: będzie przy okazji. :D
Ciekawe kto te chińskie próby przeprowadzał, na czym one polegały i jakie wnioski. ;)
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Zdzichu, nie gadam publicznie. masz PW.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ODPOWIEDZ