Obrazek

Śrut jaką markę używacie/polecacie

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.

Jakiej firmy śrutu używamy/polecamy??

Air Arms
4
3%
Air Master
0
Brak głosów
BSA
0
Brak głosów
Copperhead
1
1%
Crosman
20
16%
Daystate
2
2%
Gamo
4
3%
H&N
19
15%
Hammerli
1
1%
JSB
34
28%
Kolter
1
1%
KTK
13
11%
Kvintor
2
2%
Napier
1
1%
Norica
2
2%
Tomitex
13
11%
Umarex
2
2%
Walther
2
2%
Webley
2
2%
 
Liczba głosów: 123

Awatar użytkownika
fate
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2011, 21:55
Lokalizacja: krs/wwa

Śrut jaką markę używacie/polecacie

Post autor: fate »

Nie ma takiego tematu a uważam iż na wykresiku z ankiety będzie wszystko ładnie widać i zebrane do kupy informacje się przydadzą.
Jakiej firmy śrutu używacie/polecacie.
Pomijamy tutaj kaliber/rodzaj/przeznaczenie tylko Brand
Na pewno pomoże to potomnym w wyborze. Można wybrać kilka, musiałem usunąć pare firm gdyż nie dało się dodać ankiety.

http://www.photosbykev.com/wordpress/20 ... -database/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 0:04 przez fate, łącznie zmieniany 1 raz.
Crosman 3576 / Hatsan 55 | PP 3-9x42
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-m ... u-maseczki
<<coraz starszy>>
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Dodaj opcje do ankiety "Temat całkowicie bez sensu".
A dlaczego?
Bo dlatego że są obszerne działy o śrucie i testy strzelania na różnych dystansach a także dlatego że gdyż ponieważ aczkolwiek nie każda lufa lubi to samo.
Zamiast zadawać niemądre pytania lepiej poczytaj i postrzelaj troszkę.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
fate
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2011, 21:55
Lokalizacja: krs/wwa

Post autor: fate »

Z całym szacunkiem
Oczywiście spodziewałem się takiej opinii lecz mi jako początkujęcemu zabrakło właśnie takiego 'bezsensownego' tematu dla wdrożonych strzelców. Zamiast szukać i czytać godzinami obszerne tematy ankieta szybko pomogłaby mi w wyborze gdybym akurat robił pierwsze zakupy i nie mógłbym się zdecydować.
W każdym razie proszę o nieusuwanie gdyż uważam że dla zielonych ten temat nie jest tak zupełnie bez sensu.
Zaznaczyłem właśnie aby pominąć takie aspekty jak model/przeznaczenie właśnie z tego względu - typowa informacja ogólna (badanie rynku)
Mam nadzieje, że idzie zrozumieć mój tok.
Pozdrawiam,
KG
Crosman 3576 / Hatsan 55 | PP 3-9x42
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-m ... u-maseczki
<<coraz starszy>>
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

No nie za bardzo idzie zrozumieć, skoro poświęciłeś tyle czasu na wyszukanie kilkunastu firm zajmujących się produkcją bądź dystrybucją śrutu to poświęć chwilkę na poczytanie odpowiednich tematów.
Nie traktuj forum jak wujka google, wysil się trochę a krzywda ci się nie stanie a może dowiesz się przy okazji paru ciekawych rzeczy.
PS.
Pokolenie i pod'a?
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
fate
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2011, 21:55
Lokalizacja: krs/wwa

Post autor: fate »

Racja
:nie: racja
Racja
P.S
:nie: racja

Powiem tak: może i bez sensu dobra, ale ładnie wygląda i kto mądry i wie czego szuka i z tego tematu wyciągnie wnioski, a kto szuka szczegółów zagłębi się na dłużej.
Racja? :D
Crosman 3576 / Hatsan 55 | PP 3-9x42
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-m ... u-maseczki
<<coraz starszy>>
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

A wyciągnąłeś już wnioski do jakiej lufy tego śrutu potrzebujesz? Bo na razie widzę lufę Hatsana w planach??? :PP Jak już coś kupisz długiego, to zacznij pytać, wtedy dostaniesz listę ok. 15-20 rodzajów do próbowania.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
fate
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2011, 21:55
Lokalizacja: krs/wwa

Post autor: fate »

Nie chce tu fikać ale nie zrozumiałeś tematu Cortez nie pytam o radzaje tylko 'bezesensownie' o brand. czysta statystyka (ciekawość) a do każdej lufy trzeba oczywiście poszukać dogłębniej jaki model byłby najlepszy.
Chciałem dołożyć coś od siebie przyczynić się jakoś do rozwoju forum z/w na to ile już się od was nauczyłem zanim się zarejestrowałem ale mi niestety nie wyszło :bobas: a doświadczenia za dużo nie mam żeby się podzielić
cóż
Crosman 3576 / Hatsan 55 | PP 3-9x42
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-m ... u-maseczki
<<coraz starszy>>
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Spokojnie nie zrażaj się, jest tak że im więcej się wie to ma się więcej pytań ale musisz się najpierw więcej oczytać i ostrzelać by wysnuć własne wnioski na temat danego sprzętu czy śrutu a wtedy miło będzie poczytać Twoje wnioski, recenzje czy razem zastanowić się nad nieporuszanymi dotąd zagadnieniami lub rozpracować coś na nowo.
Na razie opieraj się na wiedzy zawartej na forum i jak czegoś nie ma to pytaj ale o konkrety.
Jesteś miły i kulturalny więc jak temat Cię wciągnie to zagościsz tutaj pewnie na dłużej, a twoje posty z czasem będą bazą wiedzy dla początkujących.
Pozdrawiam.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Temat zrozumiałem, ale ta statystyka tylko wprowadza w błąd. Zadaj takie samo pytanie na innym forum i zobacz odpowiedzi... Tu najczęściej strzela się z Hatsana i to wyznacza pewien trend (np: KTK) - bo tani. Tam, gdzie średnia karabinka oscyluje w okolicy 1-2K zł, będzie inaczej (z uwagi na czokowane lufy); karabinki pow. 2,5 K zł są jeszcze bardziej wybredne, a na zawody śrut jest myty i ważony (czasami kalibrowany). Dlatego jest to bez sensu. :maruda:
Przykład: co Ci to da, jesli napiszę, że: selekcjonowany Daystate 4,51? Kupisz go?
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
fate
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2011, 21:55
Lokalizacja: krs/wwa

Post autor: fate »

mam nadzieje czas pokarze Marcin
Piotr to prawda, nie kupiłbym
Daniel - kwintesencja
Wyniki jednak takie jak się spodziewałem póki co
Crosman 3576 / Hatsan 55 | PP 3-9x42
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-m ... u-maseczki
<<coraz starszy>>
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

No, niestety RED ma rację.... Nie można określić dobrego śrutu dla różnych karabinków / o lufach nie wspominając /.
Ale, ankieta niech zostanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Brakuje kilku producentów co robią niezłe śruty. Ostatnio dobrze mi się strzela z RWS'a.
Ale jak Jaro i Red już zaznaczyli, każdy karabinek i każda lufa inaczej toleruje różne śruty.
Z RWS'a super mi się strzela z CZetki, ale z HW98 lata po całej tarczy. Za twardy do mojej lufy. Moja lufa lubi plastelinę, czyli Exact'a. Szkoda tylko, że Exact ostatnio robi kaszankę. Kiedyś jak ważyłem Exacta to segregacja była w 4-5 opakowaniach po zapałkach. A teraz są takie odskoki wagi, że korzystam z 12 opakowań po zapałkach. Odskoki bywają ogromne. Obecnie 60-70% z opakowania nadaje się do strzelania a jeszcze rok temu odskoki wagowe były znikome i spokojnie zaryzykuję stwierdzenie, że co najmniej 90% nadawało się do perfekcyjnego strzelania. Może to tylko moje odczucie i może tylko ja trafiłem na taką odjechaną partię. Ale przeglądając inne fora da się zauważyć niezadowolenie z nowych produktów JSB.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 8:39 przez cezbar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

cezbar pisze:Brakuje kilku producentów co robią niezłe śruty. Ostatnio dobrze mi się strzela z RWS'a.
Ale jak Jaro i Red już zaznaczyli, każdy karabinek i każda lufa inaczej toleruje różne śruty.
Z RWS'a super mi się strzela z CZetki, ale z HW98 lata po całej tarczy. Za twardy do mojej lufy. Moja lufa lubi plastelinę, czyli Exact'a. Szkoda tylko, że Exact ostatnio robi kaszankę. Kiedyś jak ważyłem Exacta to segregacja była w 4-5 opakowaniach po zapałkach. A teraz są takie odskoki wagi, że korzystam z 12 opakowań po zapałkach. Odskoki bywają ogromne. Obecnie 60-70% z opakowania nadaje się do strzelania a jeszcze rok temu odskoki wagowe były znikome i spokojnie zaryzykuję stwierdzenie, że co najmniej 90% nadawało się do perfekcyjnego strzelania. Może to tylko moje odczucie i może tylko ja trafiłem na taką odjechaną partię. Ale przeglądając inne fora da się zauważyć niezadowolenie z nowych produktów JSB.
Niestety nie Czarku
Przed testami PSa ważyłem śrut. Na pół paczki exacta wyszło mi 10 różnych wag.
Kurcze, myślałem że to moja waga tak waży po chińsku (w końcu z HongKongu do mnie przyszła) ale niestety potwierdza się.
Mam jeszcze jedną nioetwartą paczkę exacta, dostałem z PSem, sprubuje ją przeważyć i zobaczymy co wyjdzie.
Jeżeli taka sama kaszanka to będę próbował jeszcze AA (exact produkowany dla AA). Tylko że to cholibka drogie jest.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 8:40 przez Zack, łącznie zmieniany 1 raz.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
fate
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2011, 21:55
Lokalizacja: krs/wwa

Post autor: fate »

do sciagniecia jest lista (0 pobrań) wszystkich producentów których znalazłem.
Zapomniałem też o śrucie Geco o którym ostatnio czytałem
RWSa wykreśliłem bo dla mnie był mało znany:(
Tak samo Kovohute ale ogranicznik ankiety był i wykreslałem troche na przypał bo ciagle było za dużo
Crosman 3576 / Hatsan 55 | PP 3-9x42
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-m ... u-maseczki
<<coraz starszy>>
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Polecam JSB. Jednak srut ten jest dosc drogi. Jako alternatywe budżetową polecam śrut made in Slovakia w czarnym plastikowym opakowaniu (nie znam nazwy producenta) na pudełku jest napisane DIABOLO - strely do plynovych zbrani - kosztuje okolo 10zl a jest moim zdaniem lepszy od crosmanow tomitexow hnow. pozdrawiam
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
ODPOWIEDZ