Obrazek

Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177DB).

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed

Post autor: Lukasznikov »

Cześć wszystkim.
Jeśli chodzi o ten śrut to zostało mi go trochę z poprzedniego karabinka i muszę się przyznać że w moim harrym lata naprawdę dobrze. Celność porównywalna z Exact-em 4.51.
Mój crosman waży 7,9 gr i ciasno wchodzi w port ładowania ale ogólnie jest ok :)
H95+Leapers3-9x32
Awatar użytkownika
yogi9
Posty: 14
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: yogi9 »

W moim TX ten śrut lata najlepiej ,próbowałem różnych śrutów ale na 50 m z crosem nie mają szans :) :) :)
DIANA 54 AK+BUSHNELL LEGEND
HATSAN 135+BUSHNELL ELITE3200
CZGST CZE-WA
Dzejson90
Posty: 36
Rejestracja: 26 sie 2012, 8:33

Post autor: Dzejson90 »

Ja teraz przeprowadziłem test tego crosmana o wadze 0,68gram na moim ucywilizowanym hatsanie 90.Karabinek na śrucie exact 4,52 0,54g sieje a karabinek ma na nim 14j na H&N econ glat ma 16j a na tym crosmanie celność jak dla mnie najlepsza , hatsan ma na nim 200m/s co daje 13,6j i polecam tan śrut.Muszę zakupić sobie paczkę 1250szt i małą paczkę 250szt tego crosmana o wadze 0,52g dla sprawdzenia.
Hatsan 90 QT + PP 3-9x40 + alchemik mod. z brązu + lufa30cm+ tłumik(4 komory i separator)
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177DB).

Post autor: Oko »

Dzejson 90,
jeśli mogę Ci coś doradzić, to nie kupuj Domeda w internecie z przesyłką. Paczka waży ok. 0,65 kg i każde upuszczenie opakowania bez względu na jego staranność zabezpieczenia zewnętrznego, może spowodować uszkodzenia lotek śrutów. Lepiej kupuj w sklepie. Mam zasadę, że proszę sprzedawcę o otwarcie paczki śrutu i bez przesypywania zawartości oceniam czy zawartość jest do zaakceptowania, to znaczy, jeżeli zauważę więcej niż pięć uszkodzonych śrucin, to dziękuję za tę paczkę i proszę o następną, ponieważ oceniam, że ta paczka lądowała na
ziemi lub obchodzono się z nią w sposób, delikatnie mówiąc, nieco obskurny. Oceniam, że Domed 0,68g jest gorzej wykonany, a przynajmniej u mnie sprawuje się znacznie gorzej niż 0,512g. :)

Obydwa Domedy są sprzedawane tylko w paczkach po 1250szt. Jedynie Crosmn Hollowpoint
o masie 0,512 sprzedawany jest w pudełkach po 500szt. i jest porównywalny do DB.
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Odp;Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177D

Post autor: witboj »

Oko pisze:
Obydwa Domedy są sprzedawane tylko w paczkach po 1250szt. Jedynie Crosmn Hollowpoint
o masie 0,512 sprzedawany jest w pudełkach po 500szt. i jest porównywalny do DB.
Potwierdzam, że lżejszy jest zdecydowanie lepiej wykonany i celniejszy nawet na dalekich dystansach.

Ale to nie prawda, że Domed jest tylko w dużych paczkach. Crosman sobie jaja robi i w zależności od opakowania inaczej nazywa śrut a w pudełku jest to samo.

Premier Ultra Magnum i Premier Domed, np od sprawdzonego dostawcy:

http://allegro.pl/srut-crosman-premier- ... 49280.html
Miszaa
Posty: 401
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:22

Post autor: Miszaa »

w moim własnie tez Domed 7,9gr lata dobrze. no i są tez buble ale selekcje organoleptyczna przeprowadzam podczas strzelania. i nie mam za bardzo możliwości nabycia Domeda od reki, tylko internetowo.
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony
Janek98
Posty: 41
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:27
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Janek98 »

Witam właśnie zmówiłem crosman'a premier domed 10gr mam nadzieję że lata dobrze. Miałem geco 7.9 gr ostry ale na dalekie dystanse to trochę rzucał :( . Czytałem że jego lżejszy model lata bardzo dobrze i celnie ( a to że w opakowaniu są felerne śruciny to naturalne w każdym się zdarza , a że w tamtym było tak dużo to może podczas dostawy spadł lub coś podobnego :) Strzelam z hatsana 55 stg as qt

[ Dodano: Pią 27 Wrz, 2013 18:20 ]
Dziś doszedł do mnie zamówiony śrut, od razu przetestowałem . Śrut premier domed jest exstra, strzela celnie na bliskie jak i dalekie dystanse , siła przebicia jest ogromna ! Naprawdę nie żałuję 8)
Janek98
Posty: 41
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:27
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Janek98 »

Tarczkę w jakim sensie ?
Janek98
Posty: 41
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:27
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Janek98 »

Strzelałem do kapsli od piwa z z 17m i na 10 strzałów 1 pudło :) w tarczy na 30m to miałem wynik 85 dało by się lepiej ale nie mam jeszcze dobrej lupki ;) (w tarczę 10 strzałów oczywiście ,trzyma skupienie )
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177DB).

Post autor: merkant »

Ten Crossman Domed 7,9 gr to jakiś nadkalibrowy jest. Ledwo mogę go w lufke wcisnąć. Szkoda że nie mam czym precyzyjnie zmierzyć średnicy.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
Krzychoo998
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, 13:44
Lokalizacja: Oleśnica/Wien

Re: Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177DB).

Post autor: Krzychoo998 »

Ostatnio testowałem kilka śrutów m.in. Crosman Premier DOMED 7.9 GR 4.5mm oraz JSB EXACT 4.50, 4.51, 4.52 4.52 RS, 4.52 EXPRESS. Śrut JSB z pudełka testowego. Strzelałem na 25m pozycja siedząca z podparciem. Test przeprowadziłem na 25m ponieważ na ten dystans zerowałem lunetę i wybierałem śrut na którym będę zerował.
Tak to wygląda
JSB 4.50 - 5 strzałów i już nie strzelałem nim więcej - większy opad na tym dystansie niż pozostałe śruty.
Obrazek
JSB 4.51
Obrazek
JSB 4.52
Obrazek
JSB 4.52 RS
Obrazek
JSB 4.52 EXPRESS
Obrazek
I na koniec w/w Crosman
Obrazek
Każdy śrut był prosto z pudełka - nie "czarowany" Crosman z pudełka 1250 sztuk.
Wybór padł na Crosmana :D
Ostatnio zmieniony 23 sie 2017, 13:42 przez Krzychoo998, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177DB).

Post autor: foxrysza »

Żaden obrazek nie działa oprócz słowa "Crosman" które jest odnośnikiem do stronki Crosmana.
:hm:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177DB).

Post autor: foxrysza »

I już działa.
Ponowna edycja zdała egzamin.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Krzychoo998
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, 13:44
Lokalizacja: Oleśnica/Wien

Re: Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177DB).

Post autor: Krzychoo998 »

foxrysza pisze: 23 sie 2017, 14:03 I już działa.
Ponowna edycja zdała egzamin.
Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Śrut Crosman, Premier Field & Targed Domed (177DB).

Post autor: zbisz41 »

Witam
Podepnę sie pod temat bo mam dziwny problem z exactem :
przez jakiś czas w FX Logun Solo pięknie latał i nagle zaczęły sie siewniki na tarczkach .
Karabinek wylądował w serwisie ,gdzie poprawiono uszczelnienie zaworu , powymieniano to i owo wyczyścili lufę i znowu było ok....przez około 200 strzałów .
Sprawdziłem na Crosmanie Domed 10,5 grain i w miarę skupia, miałem w zapasie Crosman Poitend- szpic i również fajnie lata ....niestety nie tak jak exact na początku .
Zakupiłem paczkę tego lżejszego Domeda 7,9 grain .... teoretycznie powinien lepiej latać od exacta :D
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
ODPOWIEDZ