Obrazek

Tomitex Diabolo Sport vs. Gamo Pro Match Competition

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Tomitex Diabolo Sport vs. Gamo Pro Match Competition

Post autor: grossus »

Witam! Dzisiaj zrobiłem mały test porównawczy śrutu w kalibrze 4,5 mm: Tomitex Diabolo Sport oraz Gamo Pro Match Competition. Oba śruty należą do najniższej półki cenowej, ale różnice widać ogromne. Parę słów o teście. Pozycja siedząca, nie podparta, ale stabilna i wygodna. Zaznaczam, że nie jest to próba laboratoryjnego opisania obu śrutów, a jedynie porównanie tych produktów.

Najpierw dane techniczne:

Oba śruty płaskie, niemoletowane.

- Gamo Pro Match Competition:
kaliber: 4,5 mm
masa: 0,51g; 7,87gr ( gr - to skrót od gran, jednostki masy w krajach anglosaskich, 1gr = 0,06479891 g )
cena za jaką ja kupiłem: 13 PLN za 500 szt.

- Tomitex Diabolo Sport:
kaliber: 4,5 mm
masa: brak danych
cena za jaką ja kupiłem: 12 PLN za 500 szt.

Wiatrówka:»
Hatsan 80 STG + luneta Point Precision 6 x 40, zero było ustawiane na śrucie Tomitex.

Żadnych większych przeróbek we wiatrówce nie było, jedynie porządnie nasmarowane żywotne elementy systemu.

Odległość 20 m. Niebo zachmurzone. Wiatru brak.

Po lewej Tomitex, po prawej Gamo. Pierwsze co widać, to mniejsza długość Gamo, łeb śrutu inna niż przy Tomitexie. Gamo wchodzi w większości gładko do portu ładowania. W większości ponieważ jak się okazuje Gamo lubi być krzywy przez co łeb śrutu wchodzi gładko, ale już fartuch trzeba mocniej nacisnąć. Tomitex zawsze wchodzi z lekkim oporem i zawsze na koniec trzeba go docisnąć by wszedł do końca.

Obrazek

Tarcza Tomitex'a:

Obrazek

Tarcza Gamo:

Obrazek

Wynik:

Tomitex jak na śrut tani lata dość ładnie pomijając moje zdolności i sprzęt. Pierwszy strzał z Gamo padł poza tarczą. Musiałem o całe dwa MILDOT'y podieść krzyż bo śrut mocno opadał. kolejne trzy strzały były w środku tarczy, ale potem to już była loteria.

Podsumowanie:

Tego śrutu Gamo na pewno już nie kupię. Jesli chodzi o śruty tanie to pozostanę z moim Tomitexem.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
szakal.aw
Posty: 33
Rejestracja: 19 lip 2012, 18:28

Post autor: szakal.aw »

Niestety raz sie rowniez skusilem na srut Gamo Pro Match Competition 7,56gr. c.177

Pierwsza paczka byla Premier Ultra Magnum, naprawde dobry srut

Nie mieli Premiera wiec kupilem H&N Sport Field Target Trophy 8.64gr. tez moge polecic.

Natomiast Gamo Pro Match jest jedno wielkie nie porozumienie.. dym wypelnia szczelnie cala lufe z celnoscia to nic nie ma wspolnego nie mowiac juz ze dziwne rzeczy wyszly na Chromo..
Crosmann Remington Summit .177
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Natomiast Gamo Pro Match jest jedno wielkie nie porozumienie.. dym wypelnia szczelnie cala lufe z celnoscia to nic nie ma wspolnego nie mowiac juz ze dziwne rzeczy wyszly na Chromo..
.. Na chromo , to pewnie zawsze dziwne rzeczy wychodzą .. :lol: ... ale akurat , skoro :
szakal.aw pisze:dym wypelnia szczelnie cala lufe
szakal.aw pisze:z celnoscia to nic nie ma wspolnego
... i do tego masz wariacje na chrono :!: .. to oznacza , że masz zaje... bistego diesla i wszelkie testy czy porównania są niewiarygodne . Do tego sam przyznajesz , że karabin Ci FAC-uje , więc może pora najwyższa coś z tą "kupą" zrobić :hm:

Oczywiście , ja również potwierdzam , że śruty gamo , to do niczego się nie nadają , no chyba , że dla tych zajefajnych pudełeczek zakręcanych :king:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
wituś
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Medynia k. Rzeszowa

Post autor: wituś »

kurcze a ja z tańszych to strzelam z KTK i uważam go za najlepszy w tym dziale cenowym. Na dystansie 20m z pozycji leżącej podpartej miałem rezultaty podobne do Grossusa i strzelałem z otwartych. Jak się przesiadłem na Exacta to z początku myślałem, że KTK jest dużo lepszy, ale po kilkuset strzałach zmieniłem zdanie :hihi:
Hatsan90 "Alchemik Inside"+ DOC 3-9x40 MD
ODPOWIEDZ