Obrazek

Śrut

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dzisiaj ten rodzaj śrutu nazywa się MATCH DIABOLO.
Obrazek
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
mtmx
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2011, 21:02
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław

Post autor: mtmx »

Witam kolegów.

Takie pytanie - jaki tani, czysto rekreacyjny i nieniszczący mi gwintu, ani pistoletu śrut jesteście w stanie zarekomendować? :)

Kaliber 5,5. Do 30m, by latał w miarę przyzwoicie, jeśli mogę mieć takie życzenie ;)
Do tej pory strzelałem z Gamo Pro Magnum i byłem zadowolony.

Znalazłem coś takiego:
KLIK
I nie wiem co o tym myśleć. Wychodzi bardzo tanio, jednak tak tanio, że aż lampka zapala się w głowie, co z tym jest nie tak? ;)

Dzięki z góry.
mtmx
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2011, 21:02
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław

Post autor: mtmx »

12pln/175szt to jednak dość drogo ;) chyba, że można kupić gdzieś w większych opakowaniach, taniej, czy coś.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Crosman Pointed .22 nie występuje w większych opakowaniach.
Cenowo - jak za niezły śrut to jest tanio.
Ten wskazany przez ciebie to chyba najgorszy z możliwych - CHIŃSKI!!!
Nawet sławetny i też kiepski (ale nie aż tak) "Pointed z misiem" jest produkcji indonezyjskiej. I jest przynajmniej foremny.
Wracając do Crosmana, to typowo dla Crosmanów prezentuje on bardzo dobrą relację cena-jakość. Oczywiście - Exact będzie lepszy, czy H&N, ale 2-3 razy droższy.
Jak nie chcesz Crosmana (Pointed oczywiście, bo te z serii Premier dorównują ceną JSB), to z taniochy masz jeszcze Umarex - raczej tylko grzybek gładki jest wart uwagi, choc lata wyraźnie gorzej od Crosa. Ale tańszy i więcej w pudełku.
Sruty Norica Apache, oraz Gamo ProMagnum i TS-22 będą przy odrobinie szczęścia w podobnej cenie jak Cros. Będą latać gorzej, choć o TS-22 różnie mówią. Podobno z niektórych luf lata jak Exact.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Ja swojego Hatsana karmię Crosmanem Hollow Pointem - kosztuje 35zl/500szt i jest wystarczajaco dobrze wykonany by prać butelki z 80m. Jest rownież bardzo twardy i mam na nim wiekszą energię, o efektach trafienia takim twardzielem w cel nie trzeba wspominac ;)

Pointeda tez mam, celnosc porownywalna choć jakby lepszy jest HP, opad dla CP ciut mniejszy ;)

Generalnie mialem juz kilka wiatrowek i zauwazylem ze im glebszy jest gwint lufy tym miekszy srut trzeba stosowac by uzyskac lepsza celnosc :hm: Nowe Hatsany maja plyciutki gwint i świetnie z takiej lufy bedzie latać twardy śrut a wiec H&N, Crosman, Gamo.
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Hej,

Pytanie co do KTK:

http://allegro.pl/srut-diabolo-4-5-mm-s ... 59414.html

http://allegro.pl/srut-slowacki-diabolo ... 33978.html


Na zdjęciu w jednej aukcji na pudełku jest napis ktk, na drugim nie.
Wygląda tak samo, ale wszyscy kupują ten droższy.

W drugim linku mam tarcze gratis.
Które wybrać?

W dodatku na drugiej aukcji mam wybór pobrania za małą kasę. Czy tu coś się różni? :hm:

Pozdrawiam
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Zet pisze:Hej,

Pytanie co do KTK:

http://allegro.pl/srut-diabolo-4-5-mm-s ... 59414.html

http://allegro.pl/srut-slowacki-diabolo ... 33978.html


Na zdjęciu w jednej aukcji na pudełku jest napis ktk, na drugim nie.
Wygląda tak samo, ale wszyscy kupują ten droższy.

W drugim linku mam tarcze gratis.
Które wybrać?

W dodatku na drugiej aukcji mam wybór pobrania za małą kasę. Czy tu coś się różni? :hm:

Pozdrawiam
kupowałem od BYWORD i jest taki sam jak na drugiej aukcji, widocznie mają stare zdjęcie, aha i tak mniej więcej co dziesiąty a może mniej, luźno wchodzi do lufy, swojego czasu nawet pisałem do nich czy mają oryginalny ktk ale nie otrzymałem odpowiedzi, ale w zasadzie porządna firma, a jak kupujesz od nich droższy śrut, to go naprawdę pancernie pakują, ja już kilka razy od nich kupiłem , ktk pakują luźno a i tak nie jest pognieciony a jak mi raz tak przysłali jsb 4.52 i była jedna puszka lekko pognieciona to przysłali mi gratis puszkę (też jsb) , także obojętnie gdzie kupisz to jest ten sam,
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Też kupowałem od BYWORD i wszystko było ok. Tak jak napisał janekk4501, jest luźno pakowany. Mnie przysłali w folii bąbelkowej, a tylko były pudełka zaklejone taśmą i sklejone ze sobą. Jak najbardziej to w przypadku słowaka wystarczy[pewnie z powodu twardości stopu.
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

To można napisać że macie Koledzy szczęście. Ja jak zakupiłem u wspomnianego sprzedawcy Exact, to nie mogę powiedzieć żeby był dobrze zapakowany a co dopiero pancernie.
A to jak KTK pakują to już totalna porażka. Puszki wrzucone do koperty firmy kurierskiej i tyle. Jedna paczka to nawet wysypała się do koperty. Często u nich KTK kupuję i jeszcze nigdy nie dostałem foli bąbelkowej. Ale dla tego śrutu, podejmuje takie ryzyko.
DE + UK + PL(JP)
rybaczki
Posty: 43
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:10

Post autor: rybaczki »

Ja u niego brałem kilka krotnie różny towar, ktk czasem luzem czasem posklejane a czasem w tekturze. Inne (droższe) śruty zazwyczaj zapakowane jak "trza'.
Raz miałem zastrzeżenie co do towaru więc przysłali nowy i zaadresowaną kopertę zwrotną na towar reklamowany.
sylvio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 50
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:11
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: sylvio »

Nie wiem do którego tematu wrzucić więc może tutaj?? Jeśli już było to proszę Moda o reakcję.
http://www.photosbykev.com/wordpress/20 ... -database/
Diana 34 Optisan cobra 3-9x42
Goldberg
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2013, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Goldberg »

Obrazek
zna ktos to ustrojstwo? sry za wielkie zdjecie
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nie znam.
Ale sam fakt, że śrut jest szpic, a fartuch jest moletowany sugeruje, że nie będzie dobrze latał.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No więc jest to chiński śrut oferowany na naszym rynku przez firmę legendarnej w środowisku Pani Urszuli z centralnej Polski.
Da się go odnaleźć w w pudełkach o kilku innych wzorach opakowań.

I aczkolwiek Wierzbin ma rację co do rokowań w kwestii szpica moletowanego, to jest jeden śrut tego typu, który mnie systematycznie wprawia w osłupienie - Gamo MasterPoint.
Z AT44 do 30 metrów lata jak Exact, z Zorakiego lata najlepiej z kilkunastu testowanych śrutów, nawet z Umarexa-Walthera 1250 trudno go przebić czymś innym.
Ale to jedyny znany mi wyjątek od generalnej szjasowatości szpiców moletowanych (gładkich zresztą też).
***** ***
Goldberg
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2013, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Goldberg »

podziękował - teraz pytanie o przygotowanie śrutu.
Myjemy w acetonie/cieplej wodzie z detergentem i ew "smarujemy"
Coś pokręciłem ew o czymś zapomniałem (po myciu suszymy, ale o chyba oczywiste:P)
ODPOWIEDZ