Obrazek

Śrut

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No, generalnie wtopiłeś. Może na 20 metrów jeszcze polata, ale też bez rewelacji.
W sumie zawsze mnie ciekawiło, czemu tak szacowna firma jak Haendler&Natterman ciągle utrzymuje to coś w produkcji.

No ale jak sprzedawcy potrafią zamieszczać takie teksty (autentyk!):
"Sprawdzi się w strzelaniu na dalekie dystanse, jak również miłośnicy przebijania najróżniejszych przedmiotów nie będą zawiedzeni.
Model Spitzkugeln z powodzeniem wykorzystywany jest również na zawodach typu pest control."

Ileż bzdur można zawrzeć w dwóch krótkich zdaniach...
Choć ciągle coś człowieka może zaskoczyć. Co to do diabła są zawody "pest control" :zdziwko: ?????
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

johny kupię 3 zł za paczkę. będzie służył jako balast :D
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
JohnY
Posty: 15
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Ożary Wielkie ;)

Post autor: JohnY »

Szymqers hehe dzięki ale moze uda mi się w realu opylić a jak nie to śrut pójdzie na allegro ;)
właśnie i mnie ździwiło że niemiecka firma - jak sie dowiedziałem na forum - taki szajs produkuje :zdziwko: , wprawdzie przed zakupem nie rozkminiałem o marce itd, i tu mój błąd - podobała mi sie tylko cena :D , ale jak to mówi mój dziadek: "tanie mięso to tylko psy jedzą"
PS. gorsza jakość śrutu może zaszkodzić giwerce czy chodzi tylko o celność, zasięg itd - sory może sie powtórze z pytaniem bo całego tematu nie studiowałem :maruda:
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Giwerce nic się nie stanie,może w Twojej lufie będzie jakoś chodził,spróbuj,postrzelaj i wtedy pomyśl co z tym zrobić,albo przetop na płytę do kulochwytu :)
JohnY
Posty: 15
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Ożary Wielkie ;)

Post autor: JohnY »

sprawa śrutu wyjaśniona i bez drastycznych działań
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=7768&start=30
pozdro :D
H55, STG SAS QT + Alchemik Inside
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Witam,
mam kilka pytan odnośnie śrutu firmy H&N.
Skądinąd mi wiadomo, że droższe rodzaje owych śrucin świetnie się spisują w strzelaniu precyzyjnym (są powtarzalne, dobrze wykonane etc.) przez co spokojnie mogą konkurować np. z równie cenionym Exactem (ba, niektórzy nawet sa przekonani o wyższości tego pierwszego nad exactem). Ale co z tańszymi odmianami?
Czy te (jak sie domyslam) nieselekcjonowane i nieco gorzej wykonane śruciny bardzo odstają od swoich droższych braci?I jak się prezentują na tarczy?

Dla zobrazowania, o które śruty mi chodzi dodaje namiary (przepraszam za linki z allegro, niestety nie potrafie ich szyfrować)
http://allegro.pl/srut-hn-logo-sport-4- ... 88047.html
http://allegro.pl/srut-hn-logo-club-4-5 ... 93710.html

Pozdrawiam,
Bartek
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

kolego serie LOGO sobie odpusc,idz do sklepu a tam za 15-16zl kupisz original H&N SPORT ,zajrzysz do pudelka,dotkniesz,jasny śrut,nie brudzi rąk,ja z niego z powodzeniem pykam nawet na 40m.z tych tanich to ten i crosman pointed
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Tak się niefortunnie składa, że nie mam nigdzie blisko sklepu z artykułami strzeleckimi. W związku z powyższym prosiłbym raczej o linki do serwisów aukcyjnych bądź sklepów internetowych z tym co kolega proponuje, ponieważ tylko taki rodzaj transakcji mnie w tym położeniu ratuje.

crash85 pisze:serie LOGO sobie odpusc
Dlaczego, czym różni się to, od polecanego przez Ciebie H&N SPORT?

Interesowałoby mnie jak się ten LOGO, lub H&N sport(bez "logo") prezentuje na tle chociażby wspomnianego Crosmana lub Tomitexa.

O tych śrutach (w porównaniu do ostatnio wymienionych) naprawdę nie jest zbyt wiele i kilka przydatnych informacji z pewnością przyda sie nie tylko mnie.

Pozdrawiam
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Staszek 83
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2010, 18:22
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Staszek 83 »

Może to ci coś pomoże:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4278
Z tych dwóch brał bym LOGO CLUB, LOGO SPORT jest do.... :maruda: . Ale to i tak wszystko zależy od lufy. Jak nie kupisz i nie przestrzelisz to można tylko misiać :hm:.
Osobiście to nie kupił bym żadnego z nich :nie:.
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Staszek 83 pisze:Może to ci coś pomoże:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4278
Z tych dwóch brał bym LOGO CLUB, LOGO SPORT jest do.... . Ale to i tak wszystko zależy od lufy. Jak nie kupisz i nie przestrzelisz to można tylko misiać .
Osobiście to nie kupił bym żadnego z nich .
Pomogło, dzięki wielkie.

Oczywiście, że nie każdej lufie może pasować, ale jest tylko jeden sposób żeby się przekonać. Ja przetestuje, kupie jedna paczuszkę logo club i ten proponowany przez Grzegorza (może wrzuce jakies tarczki z wynikami, jesli oczywiście będzie się czym chwalić). A nóż będzie latał jak złoto.

Intryguje mnie jeszcze jedna sprawa. Gdzie można kupić śrut JSB DIABOLO?Pan, który przeprowadził test i opublikował go na forum SKS pisze, że można go dostać za kilkanaście złotych. Ja szukam, szukam i cholera znaleźć nie mogę tej odmiany w takch pieniążkach.

Pozdrawiam,
Bartek
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

JSB Diabolo? A cóż to takiego? :zdziwko:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Wierzbin pisze:JSB Diabolo? A cóż to takiego? :zdziwko:


Ano pod taką właśnie nazwą kryje się śrut z testu (link poniżej) na pozycji numer 1
Sam nie wiem co to jest, więc sugeruje się w pełni tym, co pisze autor.

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4278
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Staszek 83
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2010, 18:22
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Staszek 83 »

Pan, który przeprowadził test i opublikował go na forum SKS pisze, że można go dostać za kilkanaście złotych. Ja szukam, szukam i cholera znaleźć nie mogę tej odmiany w takch pieniążkach.
Tego śrutu raczej nie kupisz u nas w żadnym sklepie. Ten śrut zakupił mi kol. filus w JSB.
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

I wszystko jasne.
Zaczekam więc do momentu kiedy kolega Filus znów ogłosi zakup zbiorowy i postaram się aby i dla mnie coś takiego zorganizował.

Dzięki za wyjasnienia ;)
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
ODPOWIEDZ