Obrazek

Śrut

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mn1s1ek
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2006, 14:06
Lokalizacja: Biskupiec

Śrut

Post autor: Mn1s1ek »

Witam
Czy śrut DIABOLO, dostępny na Allegro np tutaj nadaje się do amatorskiego strzelanie do puszeczek ?
W czym ewentualnie lepszy jest ten LEPSZY śrut ? W celności ? Donośności ? Skupieniu ?
Ostatnio zmieniony 07 maja 2008, 20:08 przez Mn1s1ek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Zapomnij o tym badziewiu :!: Jedne nie chcą wejść do lufy a inne przelatują przez nie bez oporu. To chyba wszystko tłumaczy. Z 5 metrów w stodołę z tego nie trafisz, szkoda kasy :!:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Pod żadnym pozorem nie kupuj tego gó***! Używając tą marną imitację śrutu możesz nawet uszkodzić wiatrówkę!
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Najlepiej kup Tomitex, tani a dobry, polecam TOMITEX LOK (czyli DIABOLO SPORT) i TOMITEX - SZPIC GŁADKI, a tu poczytaj co polecają koledzy:
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=47
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Dostałem taki śrut gratis przy kupnie mojej dmuchawki i całkiem nieźle się spisuje,
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
po wymieszaniu z silikonem jako dociążenie kolby :wysmiewacz: bałem się z tego strzelać nawet tylko raz na próbę.
Kup tak jak koledzy radzą, szkoda nerwów.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Udało mi się go sprzedać na allegro razem z metalowymi lotkami. Śrut i lotki to był gratis do wiatrówki :>
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Mn1s1ek
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2006, 14:06
Lokalizacja: Biskupiec

Post autor: Mn1s1ek »

Dzięki za informacje - na początek wybrałem TOMITEXa

Zobaczę jak się z tego będzie strzelać a później potestuje jeszcze inne

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-07-13, 09:13 ]
------------------------------------------------------------------------------------------------


Mam jeszcze jedno pytanie:

Śrut z ostrym czubkiem i śrut z płaskim czubkiem - jakie są różnice w używaniu obu typów ?

Na co wpływa rodzaj śrutu ? Na celność ? Na "przebijalność" ?
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Śrut z płaskim łebkiem, jest świetny do tarczy - wycina idealne otworki, dzięki czemu można doskonale kontrolować wyniki. Szpic natomiast, służy do " total destrakszyn ". Czyli do demolowania wszystkiego, co się nawinie. :] Szpic na tarczy nie wygląda najlepiej. Co do trajektorii lotu, mocy i innych technicznych szczegółów, niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni ode mnie.
H-55 TG (tuning) + Leapers 3-9x40 Mil Dot
Beretta Px4 Storm
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Borsuk pisze:Śrut z płaskim łebkiem, jest świetny do tarczy - wycina idealne otworki, dzięki czemu można doskonale kontrolować wyniki. Szpic natomiast, służy do " total destrakszyn ". Czyli do demolowania wszystkiego, co się nawinie. :] Szpic na tarczy nie wygląda najlepiej. Co do trajektorii lotu, mocy i innych technicznych szczegółów, niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni ode mnie.
co do płaskiego masz rację, co do szpica nie zupełnie. Szpic lata dobrze na dalsze dystanse i to jest jego zadanie, a że kształt pozwala na dużą przebijalność jest niejako skutkiem ubocznym :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Saruy
Posty: 9
Rejestracja: 08 cze 2006, 12:06
Lokalizacja: Dąbrowa Gornicza

Post autor: Saruy »

http://pm.home.pl/gunsold/pellets.html
tutaj jest co nie co na temat roznych srutow...
Hatsan 80stg + Tasco 4x20
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Borsuk pisze:Śrut z płaskim łebkiem, jest świetny do tarczy - wycina idealne otworki
Szkoda, że nie u mnie... Używam Tomiteks płaski i około co drugi strzał, wydziera a nie wycina otworek. :/
Logan

Post autor: Logan »

A co jest pod tarczą?? Używasz kulochwytu czy czegoś innego?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Dude pisze:
Borsuk pisze:Śrut z płaskim łebkiem, jest świetny do tarczy - wycina idealne otworki
Szkoda, że nie u mnie... Używam Tomiteks płaski i około co drugi strzał, wydziera a nie wycina otworek. :/
aby śrut poprawnie wycinał otworki musi być tarczka zrobiona z tekturki o odpowiedniej gramaturze, jesli będzie zbyt cienka-otworki będą jakby rozdzierane, jeśli tarczka jest dość gruba bedą idealne dziurki, m/w takie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb2 ... d4dcb.html
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

stworek5 pisze:aby śrut poprawnie wycinał otworki musi być tarczka zrobiona z tekturki o odpowiedniej gramaturze, jesli będzie zbyt cienka-otworki będą jakby rozdzierane, jeśli tarczka jest dość gruba bedą idealne dziurki, m/w takie:
To by wszystko wyjaśniało. Używam zwykłych kserówek tarcz na A4. Papier, jak łatwo się domyśleć, jest bardzo cienki. Na dodatek...
Logan pisze:A co jest pod tarczą?? Używasz kulochwytu czy czegoś innego?
...wisi ona bezwładnie w kulochwycie. Za nią nic się nie znajduje a to chyba też może mieć wpływ...
Logan

Post autor: Logan »

Właśnie kulochwyt jest odpowiednim przyżądem do wieszania tarcz... Jeśli tarcze przykleisz do czegoś twardego to śrut często odbija i rozrywa tarczę niekoniecznie w miejscach trafień... Wyjaśnieniem jest zbyt cienka tarcza...
ODPOWIEDZ