Obrazek

Śrut

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Może moja Slavia po prostu go nie kocha ;)
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

Ja słyszałem od mojego taty jak kiedyś w latach 70-tych strzelał z jakiegoś WH, to śrut był tak trwardy że nadawał się do ponownego użycia. Niestety nie można tego zweryfikować, nie została z tamtych czasów ani jedna śrucina.... A szkoda.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

noktrum pisze:Ja słyszałem od mojego taty jak kiedyś w latach 70-tych strzelał z jakiegoś WH, to śrut był tak trwardy że nadawał się do ponownego użycia. Niestety nie można tego zweryfikować, nie została z tamtych czasów ani jedna śrucina.... A szkoda.
być może o ile wiatrówka była GL.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

stworek5 pisze: być może o ile wiatrówka była GL.
I o słabej mocy wiatrówka.
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

słaba to ona nie była bo biła w/g relacji butelki po szampanie z odległości 10m, natomiast nie można tego stwierdzić czy była GL czy GW
m@rio
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2006, 11:22
Lokalizacja: Wronki

Post autor: m@rio »

Moc wiatrowki niekoniecznie musi decydoac o tym czy cos sie rozwali czy nie. Geeralnie duzo zalezy od srutu. Olowiany, miekki srut po uderzeniu w cel odksztalca sie marnujac na ten "zabieg" czesc swojej energii. W przypadku twardego srutu odksztalcenia sa mniejsze (lub zadne) i wiecej enerii jest przekazywane na cel. Dlatego tez stosujac twarde sruty mozna odniesc wrazenie, ze karabinek ma wiecej mocy niz to jest w rzeczywistosci.
H35 + Delta Optical 3-9x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Osobiście bardzo polecam miększe śruty (JSB, H&N). Łatwiej się ładują do portu i nie rykoszetują.

Jeśli chodzi o powtórne strzelanie z już raz wystrzelonych śrucin to można to zrobić, ale tylko eksperymentalnie. Strzały oczywiście do srolki albo styropianu. Po strzale w blachę lub coś innego twardego pozostaje tylko płaski (0,5mm wysokości) placek po śrucie.
Kielich i główka śrutu będą już dopasowane do lufy i poprostu przeleci przez nią. Dodatkowo Gwint pozostawi bruzdy i o ewentualnej celności można już zapomnieć.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

a może ktoś już testował ten wynalazek :?: wygląda dość pożądnie, mam dwie paczuszki-co jest warty zobaczę w sobotę ;) , ogólnie ma dobrą opinię :okok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Cześć STWOREK!!
Skąd to masz ile kosztuje i oczywiście czekamy na teścik.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

trochę poczytałem tutaj:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=25252

potem rzeczywiscie znalazłem go w alegro, jak widać skupia ok tylko zobaczymy czy z mojej lufy ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Mariusz ten śrucik używam już więcej jak rok i powiem Ci ,że nadaje się tylko do puszek i innych mniej ambitnych celów ,lecz gdyby się komuś chciało przesortować to już inna bajka. Wykonany jest ładnie czysty bez śmieci ,kształt zbliżony do Exacta ,ale nie trzyma kalibru ,jakieś 60% jest lux ,następne 30% w różnym stopniu nadkalibrowe i pozostałe 10% podkalibrowe. Wydmuchałem już tego kilka paczek więc wiem co mówię.
Ale jest śrut tej samej firmy w żółtym opakowaniu (o ile ktoś go jeszcze znajdzie ,od pewnego czasu przynajmniej ja nie mogę namierzyć) który znacznie lepiej trzyma kaliber z tym ,że jest troszkę lżejszy i ma bardziej spłaszczony kształt główki.
Obrazek

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zgadza się, zdażają się różne sruty pod kątem kalibru, jest to dość duży odsetek i te sztuki potrafią naprawdę zepsuć wynik nie kontrolowanym odskokiem także w zasadzie nie należałoby strzelac nim na więcej jak 30m. Mimo wszystko jak za tą cenkę nie jest złym śrutem, dość starannie wykonany, wbrew krążącej opini nie brudzi palców:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/904 ... e124e.html

oto dwie tarczki z najlepszym wynikiem na 35m siedząc z kolana:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b0 ... f1b65.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e39 ... a9202.html

zaznaczam jednocześnie iż jest to także test nowej lupki o wdzięcznej nazwie Tasco Pronghorn 3x9-40 :) , która jak na razie sprawuje się ok i trzyma zero (w każdym razie tak mi sie zdaje ;) ), co do śrutu to następnym razem strzelę z 50m, zobaczymy co z tego będzie.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

Witam ponownie,
wiem już nareszcie jaki był to śrut:
niemiecki kugel :) sportowy niedostępny wtedy na rynku polskim o masie 0,2 gram
stop bardzo twardy (walnołem lekko młotkiem i tylko trochę się porysował Serio!)
typ boxer, bez żadnych nacięć itd. kolor grafityowy.
Ładnie wygląda :] z 15 m bije butelkę po ruskim szampanie, więcej nie testowałem go bo mam jedynie 23 sztuki :( poszukam jeszcze u mojego dziadka może ma większą ilość...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

noktrum pisze:niemiecki kugel :) sportowy niedostępny wtedy na rynku polskim o masie 0,2 gram
0,2 gram to bardzo mało. Tyle co papierowa kulka...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

Ważyłem miarką wędkarską :) może nie dokładnie. Dziś strzelałem z exacta i raz z kugela do metalowej miski> dziura na wylot od kugla z odległości 15m
(dziurę zaznaczyłem białą kartką)
Obrazek
ODPOWIEDZ